Паркети

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
TИ препорачувам да пробаш како е 17 години да живееш без ништо буквално па да видиш како е.
Незнам само зошто објаснувам али ај. Коа никад нема да сватите.:tapp::tapp:
дА ИНАКУ ЈАС СУМ ОД многу богато семејство со мајка без работа и татко водоинсталатер и јас не сум видел само тие виделе.

ТУКУ ТИ КАЖАЛ ЛИ НЕКОЈ ДЕКА ДОСТОИНСТВОТО НЕ СЕ ПРОДАВА НИ АКО НЕМАШ КОРКА ЛЕБ ВО УСТА-ИЛИ САКАШ ДА МИ КАЖЕШ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ ТООООООООООООЛКУ СИРОМАШНИ ПА МОРАЛЕ ДА ИСПАДНАТ СО ТРЕТОКЛАСНИ ПЕАЧКИ КАКО ЕЛЕНА:nenene:

Се продадоа бе... Не е битно за што било песната напишана, ако е за пари проблем, па не се ретардирани, нека се вработат негде. Како панкери (што беа) требаше да си останат лојални на панк културата, а не да се продаат...
ТАКА ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud:

Се продадоа бе... Не е битно за што било песната напишана, ако е за пари проблем, па не се ретардирани, нека се вработат негде. Како панкери (што беа) требаше да си останат лојални на панк културата, а не да се продаат...
ТАКА ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud:

да ама сашо вика дека доста му било да живее како таксист, па затоа се искомерцијализира
Класично македонски напупи се јас ќе ти помогнам:baeh:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
абе нели тој Сашо такси возеше :pos2:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
дА ИНАКУ ЈАС СУМ ОД многу богато семејство со мајка без работа и татко водоинсталатер и јас не сум видел само тие виделе.

ТУКУ ТИ КАЖАЛ ЛИ НЕКОЈ ДЕКА ДОСТОИНСТВОТО НЕ СЕ ПРОДАВА НИ АКО НЕМАШ КОРКА ЛЕБ ВО УСТА-ИЛИ САКАШ ДА МИ КАЖЕШ ДЕКА ТИЕ БИЛЕ ТООООООООООООЛКУ СИРОМАШНИ ПА МОРАЛЕ ДА ИСПАДНАТ СО ТРЕТОКЛАСНИ ПЕАЧКИ КАКО ЕЛЕНА:nenene:
Воопшто не ме свати но нема везе. Не сакам да се објаснувам. Одамна се откажав од тоа да пробам да натерам некој да сфати зошто тие го направија тоа. Вашето мислење си е ваше, а моето мое. Не планирам да се карам. :smir::smir:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Воопшто не ме свати но нема везе. Не сакам да се објаснувам. Одамна се откажав од тоа да пробам да натерам некој да сфати зошто тие го направија тоа. Вашето мислење си е ваше, а моето мое. Не планирам да се карам. :smir::smir:
Ок нека биде нерешено:duel:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Иначе само едно прашање имам до тебе Соулскар...Дали ти знаеш првично кога е напишана Сакам да те галам?:smir::smir:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Дадо тоа се карактеристики на панк бенд да не кажува уствари ништо во тоа е вредноста на таа музика, но лошото е во то што истите си го продаваат достоинството со правење третокласни спотови со четвртокласни цури на кои мајка им и татко им им ја создале кариерата па мислат дека светот е нивен.

А кога почнаа Паркети беа едни од понадежните бендови во овој папок на светот(сакав да пишам чмар ама ќе ме бануваат па не пишувам:vozbud:).

Јас си кажав моето за паркети,само една исправка..Ако во панк бендови не се збори за ништо,тогаш каде се збори?Не знам дали си запознаен,али во панкот се застапени повеќе видови идеологии и преку песните се искажува воглавно револт кон нешто,кон некои проблеми(општество,полиција,религија,хомофобија,улица,угнетување на народот и многу други теми)ако тебе,ова ти е некажување ништо,тогаш не знам што ти е кажување нешто?Не знам ти што сметаш за панк,ама не си никако во право.no hard feelings.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Јас си кажав моето за паркети,само една исправка..Ако во панк бендови не се збори за ништо,тогаш каде се збори?Не знам дали си запознаен,али во панкот се застапени повеќе видови идеологии и преку песните се искажува воглавно револт кон нешто,кон некои проблеми(општество,полиција,религија,хомофобија,улица,угнетување на народот и многу други теми)ако тебе,ова ти е некажување ништо,тогаш не знам што ти е кажување нешто?Не знам ти што сметаш за панк,ама не си никако во право.no hard feelings.
Поентата ја сваќам. НО мислев на тоа дека во песните текстот не е баш сватлив тоа го сватив слушајќи панк, како на пример СЕКС ПИСТОЛС. Temata i poentat ja sva'am no ne i nivnite tekstovi.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ги обожавав т.е уште ги обожавам.
Ама сакам да се врати времето кога беја андерграуд група. Ми фалат нивните луди свирки.
Тоа што го гледате на ТВ. Тоа не се Паркети.
Тоа е само обична комерцијала. Нешто наметнато.
А и самите изјавија дека се комерцијала. Мора малце пари, нели? Па и да смо биле ние на нивно место би постапиле исто.

Ми фалат песни како:
,,Бал,,
,,На Месечина,,
,,Понекогаш се будам,,
,,Попај,,
,,Портокали,,
,,Најубава на целиот свет,,
,,Мислам,,
,,Муви,,
,,Да ја е**м баба ти на летање,,
,,Шампон за вошки,,
,,Акомулатор,,

...и многуте други стари добри песни.

п.с Паркети врати те се !!!
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
[zEUs];2764315 напиша:
Ги обожавав т.е уште ги обожавам.
Ама сакам да се врати времето кога беја андерграуд група. Ми фалат нивните луди свирки.
Тоа што го гледате на ТВ. Тоа не се Паркети.
Тоа е само обична комерцијала. Нешто наметнато.
А и самите изјавија дека се комерцијала. Мора малце пари, нели? Па и да смо биле ние на нивно место би постапиле исто.

Ми фалат песни како:
,,Бал,,
,,На Месечина,,
,,Понекогаш се будам,,
,,Попај,,
,,Портокали,,
,,Најубава на целиот свет,,
,,Мислам,,
,,Муви,,
,,Да ја е**м баба ти на летање,,
,,Шампон за вошки,,
,,Акомулатор,,

...и многуте други стари добри песни.

п.с Паркети врати те се !!!
Ете конечно некој со разумно мислење. Не можеш да ги гледаш само на ТВ и да им судиш. Отиди на свирка па збори. :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Бато работев во ноќен клуб во кој 2 пати настапуваа па знам како изгледа тоа јас лично сум се шуткал на таква нивна журка. НО, како да се осеќам кога до вчера свиреле андерграунд журки а сега се заедно со Елена Ристевска - Чиста спротивност!?!?!?!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Бато работев во ноќен клуб во кој 2 пати настапуваа па знам како изгледа тоа јас лично сум се шуткал на таква нивна журка. НО, како да се осеќам кога до вчера свиреле андерграунд журки а сега се заедно со Елена Ристевска - Чиста спротивност!?!?!?!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Абе тоа со Елена беше незнам.....ни мене не ми се допаѓа ама мораше да се направи....
Прашај кој сакаш од овие фановиве што се поблиски со нив..ќе ти кажат дека ни на нив не им е по ќеф да немаат глас за тоа како се прави песната, спотот и се останато.:tapp::tapp::kesa::kesa:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
А што беше тогаш тоа интервјуто на опуштено кога ги прашаа што мислат за нивната досегашна работа и пеачот рече:

- Абе знаеш мали бевме затоа правевме такви глупости?!?!?!?

Ете тоа го чув од пеачот на групата епа како да продолжиш да ги цениш после тоа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Јас те сваќам дека ги поддржуваш и се ама некои работи не се како што изгледаат:toe:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Exxx да знаеш што се има кажано Сашо....:pos2:Што мислел и не мислел:pos2::pos2:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Добро, само тоа да не е ради заработка. Било што друго само да не е заради тоа:vozbud::vozbud::vozbud:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Хахаха е тоа не е за тоа. Сашо после секој разговор вика Фала ако згреши и најмалку се извинува. Еден од најискрените луѓе кои ги знам. :pipi::pipi::pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom