ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Video od Serpiko!!!!!!!!!!!Daj snimajte,zakacite link neshto pa greota sme i nie!
P.S.Daj nie od "dijaspora" da se organizirame za peticija vo makedonskite ambasadi!!!!
P.S.2:Obavezno cekam video i od utreshniot sobir,mi treba kako propaganden materijal na mojov institut
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Можно е и мајка ми утре да се приклучи на протестот.:)
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
дај бе снимајте нешто да видиме ние од страна... :(
Во преговори сум со новинарите од телевизиите да ми ги достават средените прилози, кои ќе одат во удрните вести во вечерните термини.

Ќе се погрижиме што побрзо да ги стајме негде на нет.

На МТВ беше,ама не во најавата туку во текот на вестите беше прочитано соопштение од НВО „Младите знаат„ , што мислам е неефикасно, најдобро би влијаело на луѓето некој директно да ги повика и да им се обрати. Соопшетнија не се директен повик....

Колку пари бараат да оди клип со некој одговорен кој би повикувал на протест?


п.с. Секакви криминалци и апаши даваат на ТВ, а сега кога чесни луѓе се борат за Македонија они ќе не рекетираат..............
Не се бараат пари некои медиуми веста ја чекаат за ударните вечерни темини, сега само одеа кратки парчиња од изјавата.

Ве молам бидете стрпливи. Плус утре е најавено уште поголемо присуство на медиумите на плоштад Македонија.

Ќе има и во Шпиц, Време и Утрински, овие статии веднаш штом излезат ќе имам инфо и ќе ги ставиме на темава.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Секоја чест за организацијата и трудот. Вашите вложувања влеваат надеж и во нас и ни даваат сила да се активираме.

Serpico, Dadence, мали, и сите останати...Мал е зборот благодарам, за да ја искажам почитта која ја имам кон вашето залагање. Вие на дело покажувате дека вољата прави чуда. Уште еднаш секоја чест и браво!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Браво, навистина прекрасна организација.. само напред... сите за ЕДЕН еден за СИТЕ.. МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ! УТРЕ сакам да видам минимум 50.000 луѓе на плоштад. АЈДЕ МАКЕДОНИЈО
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne znam, edinstven pat koga izlegoa makedonci vo ogromni brojki bese na 2-2 so Anglija i koga Kometal stana sampion. Drug pat, ni na politicki mitinzi ne bile vo tolkav broj, a koga se menuvase ustavot vo 2001 izlegoa edvan 250-300 lica.
Se nadevam deka od togas se smenile vreminjata i deka mladite makedonci, barem tie, ke izlezat da styavat do znaenje deka nekoi raboti se von racete da ne pisman politicarite i deka za nekoi nesta narodot treba da se prasa oti mu e preku kur od komanduvanje vo prazno i gresno.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Залепив плакати во 4 факултети (електро, машински, технолошки и драмски), гоце, тинекс, веро(оу јеа) и каде стигнав успат.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Известени нашите во Шведска и САД, има доста поддршка, некои на топик го ставија линкот од мп3 рекламата сите се одлучни дека ова е потребен чекор.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Terajte, samo napred. Od tuka nie ne mozeme da vi pomogneme mnogu. No mozeme da navivame se da mine vo najdobar red, masovnost e potrebna, inaku povtorno ke se sluci istoto kako vo minatoto. Ke vetuvaat edno, a potoa ke go storat drugoto, losoto, negativnoto, samo zatoa sto ke mislat deka maliot broj gragjani koi izlegle na ulica im go dava toa pravo.

P.S. Da ima nasi, utre da se pojavat, barem nekoi dva-trieset lugje, da im otidat pred UN tamu i so znaminja i transparenti, barem ke gi ima na CNN, Fox i drugi vesti, a vednas ke bide prezemeno od novinski kuki.
Znaete li nekoj??
Javete na OMD i slicnite.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
pa megafon ili tv ozvucuvanje
bravo za Serpico - odlicen bese
valjda nekoj od ovie gorespomenative televizii mozat da izlezat vo presret , eme ke imaat prilog , em ke si popolnat od programata , udarna vest bla - bla ... samo treba da se prasa .
mi se dopaga ova - se budi ili eksplodira svestta ...
bog da ja blagoslovi makedonija !
pozZ
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sea go vidov prilogot na sitel iskreno da vi kazam premnogu daleku sum od sk inaku vednas bi dosol taka da fizicki nema da bidam no psihicki sum so site onie koi ke izlezat na protestot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom