мали
Поени од реакции
22

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Здраво мали, дали си сеуште во берлин? јас од средина на јули треба да почнам со мојата дипломска работа (6-8 месеци) на Max Planck во Dahlem, моментално се спремам за дипломскиве испити во скопје и ептен сум кнап со време и тешко д аќе можам да најдам време измеѓу испити да тркнам до берлин за гледање станови и WG дали ако имаш некој аинформација или ако знаеш некои да им треба цимер во наредниве неколку месеци од таму средина на јули, кажи ми
  Ja nikad ne sum naspan :( ne se lutam be pa ti, samo ne trebase da batalis toa.
  Sepak tvoj izbor.
  Фала многу :)
  И ќе му пренесам на газдата, шо и да е тоа ИСП, дека ќе се среди :)

  Поздрав до западен Берлин - кај и да си, на запад да си :)))
  Нека ти биде, сепак не ми е по ќеф твојта одлука.

  Па нормално, парите се во игра..а и локацијата да биде посоодветна.

  Одам да спијам, Лека ноќ.
  Еј клошар бе.. тоа ли се баталува бе... глупост напраи да знаеш!!!

  Абе нешто почнав сега, ама барам боље. Тоа во главном на кратко.
  уште му требит крчкање, али ќе ја бидит.

  Оти бе О.М. сајтот паднат?
  Фала на напорот бате :) Ценам.

  Иначе, жив здрав? Почна со реорганизација на животот? :)
  Поздрав од Скопје.
  Би те молел, колку да знае газдава шо да прави. Ако ја бидне, океј, ако не да си бара чаре. Ајде, ќе чекам утре да ми кажеш повеќе информации.

  Поздрав аус Берлин :)
  Музејот на Охрид рекол....унеско...бришење.... и имаш наслов после фин :))))

  Аморе, ти пишав една порака во врска со стриминзите да ми кажиш шо се дешават, те немат. Па би те молел, пошо ми е важно, да ми дајш информација шо е како е. Хфала :)

  Се читаме
  Eве бе брат, Охрид дојдов...и неможам да се наспијам :)) Ти, арен ли си?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom