ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Нормално дека не е битен просекот, битно е насоката на која што сакате да се запишете да ја запишете прва на листата.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не се бара просек 8 за правосудна насока, се бара толку мислам за академијата за судии и јавни обвинители. Нема услови само пари требаат. Ако бараат толку ќе останат со помалку кандидати, една другарка од пред некој ден се распрашувала кажа дека не бил битен просекот за правосудна насока.
Точно и јас се заинтересирав за ова и дојдов до истиот одговор!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Некој што имал искуство со Бучковски, до колку поена пушта на крај ако фали?
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
За кај Родна од практикумот како треба да се учи? Ми рекоа дека требало да учам по наслови и поднаслови и точно да знам која одредба каде е напишана, вистина до толку е забегана?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
За кај Родна од практикумот како треба да се учи? Ми рекоа дека требало да учам по наслови и поднаслови и точно да знам која одредба каде е напишана, вистина до толку е забегана?
Нема врска те излажале. Повеќе е...
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Утре , 4 група во кој амфитеатар и од колку саат има граѓанско кај Родна Живковска ?
Фала
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
ај сеа ве МОЛАМММММММММММММММММММ да кажете за ТРУДОВО есејот...што е подобро праткично или теорија...знам дека сите добиваат ниски поени АМА ВЕ МОЛАМ помогнете барем 10п да иаме :PP позз4е
 
С

Сатори

Гостин
ај сеа ве МОЛАМММММММММММММММММММ да кажете за ТРУДОВО есејот...што е подобро праткично или теорија...знам дека сите добиваат ниски поени АМА ВЕ МОЛАМ помогнете барем 10п да иаме :PP позз4е
Ако ги прегледува Лазар, јас ти препорачувам да пишуваш теорија, додека ако ги прегледува Алек во тој случај пракса ти е боље.
Е сега за Каламатиев не знам што да ти кажам освен, треба многу среќа и многу концизност и веројатно многу податоци за Југославија. :)

Спремај ги во секој случај тие што тебе подобро ти лежат, џабе да пишуваш тоа што мислиш дека ќе се падне, кога не знаеш кој ќе ги дели поените.
 

Nk

Член од
24 март 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Знае некој кај е кабинетот на асистенткана Неда Здравeва по облигационо право? Се утепав вртење по факс пред некој ден на сите ги најдов нејзе не.

Ако некој знае дај ве молам пишете ми треба итно.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Знае некој кај е кабинетот на асистенткана Неда Здравeва по облигационо право? Се утепав вртење по факс пред некој ден на сите ги најдов нејзе не.

Ако некој знае дај ве молам пишете ми треба итно.
Барај ја во кабинетот на Јадранка Дабовиќ.....
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
vonrednite studenti znae nekoj koga pravat esej po trudovo dali na 06.05 so ostanative ili po ispitot ?
 

Nk

Член од
24 март 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Барај ја во кабинетот на Јадранка Дабовиќ.....
Ќе ја побарам таму. Инаку таа нема свој кабинет? Зошто гледам на сајтот пишува дека нешто ќе дава оценки по некој предмет во нејзиниот кабинет или се мисли на Дабовиќ кабинетот?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Кои насоки ги иам во правен , или се учи во едно .. 4та сум па сум заинтересиран за ова ..
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
дали тука има некој што е вонредно на правен да ми каже есеите дали ќе ги полагам со испитите заедно или ќе има посебни термини .. и дали ги има некој прашањата по информатика ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom