ПМФ

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ги заборај парите за Тетратки, обезбедување, списание ПРИМАТКО, што секоја година го плаќаме, а со очи го немам видено, и други административни трошоци.:pos2:
Хахаха да да добро кажав и некои други такви работи али се вкупно толку одприлика испаѓа :)
Стварно бе тоа приматко 3 години на факултетов не сум ни слушнал дека некој го има видено, а не па држено во рака а уште помалце да го читал :pos2:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Мене ме интересира дали сепак има смер молекуларна биологија на пмф од оваа година? Едноставно не знам што друго би студирала... А и тие скалите :pos2: предизвик ми се :baeh:
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Vikas skalite predizvik a:pos2::pos2:.Ama bash ic ne veruvam deka kje go mislis istoto posle 1 nedela.Se gledame dogodina na PMF
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
Мене ме интересира дали сепак има смер молекуларна биологија на пмф од оваа година? Едноставно не знам што друго би студирала... А и тие скалите :pos2: предизвик ми се :baeh:
ќе почекаш конкурс..ама треба да има, само не се знае дали ќе успее да се оформи смерот, зашто минатата година не успеа:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
:helou:Како е на ИИ ??? Професорите нормални ли се :pos2: ??? Фер оценување ??? Дај кажете нешто повеќе за ИИ ??? Лани имаше доста заинтересирани за ИИ или не ??? И последно прашање: колку женски има од прилика на ИИ :smir: ???
Ај ако може некој од ИИ да ми одговори :helou: позз.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Лани немало мн заинтересирани за на ИИ. Оваа година ќе биде слично зошто има само 120 пријавени за напредно, така да у прв уписен се влага и со 2ки, ако имас напредно ниво математика. За се друго и мене ме интересира, зошто планирам и јас да се запишам таму:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Лани немало мн заинтересирани за на ИИ. Оваа година ќе биде слично зошто има само 120 пријавени за напредно, така да у прв уписен се влага и со 2ки, ако имас напредно ниво математика. За се друго и мене ме интересира, зошто планирам и јас да се запишам таму:smir:
Да не знаеш нешто повеќе за факултетов во охрид, кога се отвара колку студенти прима и сл. ???
btw ако има слободни места во втор уписен рок и со основно ниво примаат на 4 годишни студии:vozbud:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
После толкуууу мислење на крајот се решив за медицинска физика па по 2 години можи ќе се префрлам на друга насока зависи како ќе бидам задоволен. За колеги не прашувам оти знам дека нема. А страната за институтот за физика не работи а сите други работат, е*ате институтот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.541
Поени од реакции
69.375
После толкуууу мислење на крајот се решив за медицинска физика па по 2 години можи ќе се префрлам на друга насока зависи како ќе бидам задоволен. За колеги не прашувам оти знам дека нема. А страната за институтот за физика не работи а сите други работат, е*ате институтот.
I na matematika ne raboti, nasite smerovi (fizika i matematika se najzatucani:)). Inace ke imas nekolku kolegi, ali predavanja nema da vi odrzuvaat samo vezbi ke imate. I btw mnogu tezok smer si odbral:helou:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
А ти сега ќе бидиш втора година на математика или и ти сега ќе се запишуваш? Тежок е смерот ама мерак ми е за на физика да се запишам, прво сакав на Астрономија ама кој прашав ми вика нема иднина во Македонија па овај ми изгледа како најнадежен.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Како е колеги, конечно некој пиша на темава. Јас одам на информатика, така да ќе се гледаме. Saber Rider, на кој смер си?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.541
Поени од реакции
69.375
А ти сега ќе бидиш втора година на математика или и ти сега ќе се запишуваш? Тежок е смерот ама мерак ми е за на физика да се запишам, прво сакав на Астрономија ама кој прашав ми вика нема иднина во Македонија па овај ми изгледа како најнадежен.
Како е колеги, конечно некој пиша на темава. Јас одам на информатика, така да ќе се гледаме. Saber Rider, на кој смер си?
Ne sum ja videl temava do sega:) Inace sega vtora godina ke bidam na matematika:)
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
На кој смер планираш ?????
Незнам дали знаете, али јас сум известен од една асистентка таму дека нема да има смерови прва година, тоа е по нова програма која што е донесена во мај годинава, има укинување на некои предмети и слично. Иначе планирам да го терам Програмско инжењерство. Него дај да се договориме да идеме заедно на уписи, тапа ми е сам да идам:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom