ПМФ

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Мислам дека ПМФ е еден од поорганизираните факултети на целиов универзитет.. секој ни дава соопштенија кој каде кога ќе полага... резултати за 2-3 недели... има соопштенија за заверување семестар.... секогаш.. :)))

Ама на ПМФ има една добра работа што ја нема на другите факултети :P Мнооогу верверички по тоа шумата.... ејј закон се да ги гледаш :D Слободно фрлајте ваши мислења и случки околу ПМФ :P
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ПМФ има толку малку студенти, така што секој смер секоја генерација се ко еден поголем клас од средно, па така да професорите рачунаат дека сите меѓу себе се знаат, и дека ќе се пренесат информациите и без специјални известувања, освен тоа што те кошта на тоа тетките на студенткси прашања да им отидеш и да ги прашаш да не треба нешто да се прави.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
ПМФ е правен или...???:kesa:
сакам да се запишам на правен па ако е тоа тој:pos2: сакам да знам нешто повеќе за него...
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Kolega ne deka ne te informiraat na fax sto, koj i kade, tuku ti ne si go ni mrdnal gazot do oglasna tabla da procitas,svakas.Kako jas za se znam so se desava na fax.Ti ne se zamisluvaj deka studiras u Oxford, na Kiril i Metodi si. A inaku ke zaboravev da ti kazam vie na informatika ste tie najneorganiziranite, treba malku da se metnete na nas hemicarite.:)hehe
A i bidi sreken so lesno se naogaat profesotite na pmf za se, da si na ekonomski i na praven mozda na sednica na vlada ili na sobranie ke gi baras.i to
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
не е правен...:kesa:
ако има некој на правен...барам информации...толку е лошо????
:pos2::pos2::pos2:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ако си на ИИ на ПМФ, да се изразам со зборовите на милиот ни професор Јованчевски - "колега, се` ви е ставено на веб". И во право е човекот, се` има на веб.
 

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
P.Overdrive напиша:
Ако си на ИИ на ПМФ, да се изразам со зборовите на милиот ни професор Јованчевски - "колега, се` ви е ставено на веб". И во право е човекот, се` има на веб.
Но бајаги каснат... уствари... касни порасни :P
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Handsome напиша:
ПМФ е правен или...???:kesa:
сакам да се запишам на правен па ако е тоа тој:pos2: сакам да знам нешто повеќе за него...
Природно-Математички Факултет сега појасни ли сме?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Шо му фали на ПМФ бе, неаме гајле

Ова за информации... врска неам пошо секад од колешки се информирам :pos:
Професорите се баш океј

Бифето катастрофа, мора под итно да стават автомат за кафе :)
И точено пиво секако... али не штрајкувам пошо барем ѕидарија држат :pos:
Секако под итно да се однесат на бесилка или да се запалат пред факултет виновниците за ужасната смрдеа доле у ходниците... дали се од хемија или биологија сеедно... нека си ги пијат место кафе тие експериментите... и сакам погубувањето да биде јавно :pos: А тие глувците што ги чуваат дома да си ги носат :pos: Може претерав
Ама дефинитивно ќе биде почисто без тие срања што секој ден ја убиваат мојата мотивација за идење на факс...
Али ко ќе ми текне дека најбољи асистентки имаат биолозиве... сепак заслужуваат да останат на ПМФ :pos:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Batistuta напиша:
Шо му фали на ПМФ бе, неаме гајле

Ова за информации... врска неам пошо секад од колешки се информирам :pos:
Професорите се баш океј

Бифето катастрофа, мора под итно да стават автомат за кафе :)
И точено пиво секако... али не штрајкувам пошо барем ѕидарија држат :pos:
Секако под итно да се однесат на бесилка или да се запалат пред факултет виновниците за ужасната смрдеа доле у ходниците... дали се од хемија или биологија сеедно... нека си ги пијат место кафе тие експериментите... и сакам погубувањето да биде јавно :pos: А тие глувците што ги чуваат дома да си ги носат :pos: Може претерав
Ама дефинитивно ќе биде почисто без тие срања што секој ден ја убиваат мојата мотивација за идење на факс...
Али ко ќе ми текне дека најбољи асистентки имаат биолозиве... сепак заслужуваат да останат на ПМФ :pos:
I da znaes pretera.Ako ti preci smrdeata idi na fax so stipka na nos:baeh:
A so pa na tebe ti smetaat gluvcite da ne ti e strav da ne te griznat!!!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
абе Бати е еден од географите , така да нема лабараториска работа, па не е навикнат, инаку горе се биолозите, во зградата доле ти се Хемичарите, или се лажам.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Да, смрдеата во подрумот е катастрофа. Искомбинирај го со мрачната атмосфера и ете ти совршено сценарио за хорор филм.

Абе јебеш му матер...*nudges POverdrive* Ние сме 3годишни бе...елитата, мангите. :mist: не е за зезање...


:drk: :drk: :drk:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Toreador напиша:
Да, смрдеата во подрумот е катастрофа. Искомбинирај го со мрачната атмосфера и ете ти совршено сценарио за хорор филм.

Абе јебеш му матер...*nudges POverdrive* Ние сме 3годишни бе...елитата, мангите. :mist: не е за зезање...


:drk: :drk: :drk:
Кхм.. да, афскроз :pos:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Можам да замислам што ви проаѓа низ глава кога поминувата покрај Биолошките лабаратории и ви смрди, гарант овие прават некои франкенштајни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom