ПМФ

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Програмско инжењерство, ти кај си?(или кај се запиша)
Јас сум веќе некоја година на ПМФ, почетокот на претходната година се префрлив на Администрирање на компјутерски мрежи, а пред тоа бев на Компјутерски архитектури и мрежи. Ако ти треба нешто помош, материјали или ако те интересира нешто повеќе слободно пиши :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Еднен мал допинг за сите што одат на ПМФ: во Завод за вработување нема ниту еден невработен со завршен ПМФ-информатика.
Не е лесно, ама се исплати :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.347
Поени од реакции
9.492
slusam ke pravat lift za do pmf za da ne mora da se nakacuvat skalite :pos2::pos2::pos2:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
slusam ke pravat lift za do pmf za da ne mora da se nakacuvat skalite :pos2::pos2::pos2:
Охооо ако го направат тоа ќе треба да ги прошируваат квотите : ))))
Најубаво, и на едукација одиш и планинариш и чист воздух горе : ))))

Еднен мал допинг за сите што одат на ПМФ: во Завод за вработување нема ниту еден невработен со завршен ПМФ-информатика.
Не е лесно, ама се исплати :)
Се што е тешко се исплати :)
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Denes bev na pmf i se sluci nesto sosema neocekuvano.Vo konkursot za zapishuvanje pishuva deka disperziranite studii vo kriva palanka se bez participacija a na studentski prashanja mi kazuvaat e so participacija od 200 evra no toa e pomalku bitno.Vo konkursot pishuva deka gi ima nasokite Internet i mobilna tehnologija i Administriranje na komjuterski mrezi a na PMF mi velat gi ima site drugi osven tie.I taka konkurirav na Kompjuterski ahritekturi i mrezi pa ke vidime sto ke bide
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Тие од на ПМФ малце не се во ред едно пишуват друго кажуват. И на Физика нема партиципација а од претходните генерации имам разбрано дека плаќале.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Denes bev na pmf i se sluci nesto sosema neocekuvano.Vo konkursot za zapishuvanje pishuva deka disperziranite studii vo kriva palanka se bez participacija a na studentski prashanja mi kazuvaat e so participacija od 200 evra no toa e pomalku bitno.Vo konkursot pishuva deka gi ima nasokite Internet i mobilna tehnologija i Administriranje na komjuterski mrezi a na PMF mi velat gi ima site drugi osven tie.I taka konkurirav na Kompjuterski ahritekturi i mrezi pa ke vidime sto ke bide
Да не ти кажале они за 4 годишни смерови(Студии по информатика), зошто до лани имаше, а и не гледам зошто би немало пак од тригодишните(Студии по информатички технологии - Аминистрирање на компјутерски мрежи и Интернет и мобилни технологии), нешто да не се збуниле таму или да не не сте се разбрале... На страната на Институтот за информатика уште стојат дека ги има...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ајде и мене ме бидна се запишав, и јас прашав за партиципација ми рекоја дека има а во конкурсот пишува 0 евра.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
ke moze li nekoj da mi kaze sto tocno smerovi ima za biologija i hemija ili ako mu e tesko da pisuva neka dae link :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ke moze li nekoj da mi kaze sto tocno smerovi ima za biologija i hemija ili ako mu e tesko da pisuva neka dae link :)
[FONT=Verdana,Bold][FONT=Verdana,Bold]Хемија [/FONT][/FONT]
- наставна насока
- аналитичка биохемија

- применета насока

[FONT=Verdana,Bold][FONT=Verdana,Bold]Биологија [/FONT]
[/FONT]
- наставна насока
- биохемиско-физиолошка насока
- еколошка насока

- молекуларна биологија

Eве ти линк од конкурсот.
http://www.ukim.edu.mk/dokumenti_m/158_KONKURS%202009.pdf

 

Kajgana Shop

На врв Bottom