ПМФ

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Незнам дали знаете, али јас сум известен од една асистентка таму дека нема да има смерови прва година, тоа е по нова програма која што е донесена во мај годинава, има укинување на некои предмети и слично. Иначе планирам да го терам Програмско инжењерство. Него дај да се договориме да идеме заедно на уписи, тапа ми е сам да идам:nesum:
Хах супер и ја планирам на тоа, ако остане место:nesum: Ако не, идам на 3 години:toe: Кажи ми ти колку бода имаш вкупно ???
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Хах супер и ја планирам на тоа, ако остане место:nesum: Ако не идам на 3 години:toe: Кажи ми ти колку бода имаш вкупно ???
92,75. Иначе и со 30 бода да отидеш ќе те примат во прв уписен ако си полагал напредно математика.Од 250 души што примаат во прв можат да влезат само 120 максимум, зашто само толку во Македонија полагале напредно
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Јас ќе идам ск со еден другар иначе тој ќе се запишува на информатика на ПМФ. Петровски од кај си ?
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Од Скопје сум, ти? Ако испадне нешто ок, ако не се гледаме од 15ти.:toe:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Од Крушево, годинава на ПМФ би требало четворица да има од Крушево( 1 информатика 1 географија и 2 медицинска физика) Крушевска инвазија на ПМф хахаха
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Чекај стварно само 120 души полагале напредно ниво математика во Македонија ? :raz:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Да така ми пишаа од Министерство пред да биде полагањето
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.213
Поени од реакции
9.091
jas kako sto znam nesto poveke od 60 polagale napredno nivo.jas polagav,i mislam deka max da bea 65 so polagaa napredno,a sigurno ako ima prijaveni i so osnovno nivo ke gi primat na pmf oti imat deficit na studenti
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.887
jas kako sto znam nesto poveke od 60 polagale napredno nivo.jas polagav,i mislam deka max da bea 65 so polagaa napredno,a sigurno ako ima prijaveni i so osnovno nivo ke gi primat na pmf oti imat deficit na studenti
Tocno. Na pmf sve primaat posto nikoj ne se zapisuva:):) Tie sto polagale napredno nivo site ke vlezat vo drzavna kvota. A i tie sto ne ni polagale napredno pa duri ne ni polagale matematika istotaka ke vlezat vo drzavna kvota na smerovite kako matematika i fizika, a za informatika malku potesko
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Другарот шо сакаше на Инф се јавил и му рекле дека со основно ниво примаат само во втор уписен рок и дека квотата за четиригодишни студии е 130 а не 250 како шо пишува во конкурсот. Знај некој нешто за ова ?
Ај ако има други заинтересирани за таму нека се јават во ПМФ и нека препрашаат
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
А да не знае некој од колку саат се уписите, зашто нигде не сум сретнал тоа?
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Другарот шо сакаше на Инф се јавил и му рекле дека со основно ниво примаат само во втор уписен рок и дека квотата за четиригодишни студии е 130 а не 250 како шо пишува во конкурсот. Знај некој нешто за ова ?
Ај ако има други заинтересирани за таму нека се јават во ПМФ и нека препрашаат
Ова не верувам дека е, пошо се бара информатички кадар у нашата државичка.Да примаат се и математика основно но ако не се исполни квотата од 250.Па информатичари се гледаме на 15....
Позз до сите..
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Имам ли шасна за државна квота на ПФМ - информатика со 80 бода? основно ниво математика..
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
6
Дечки ја се запишав. На сите што се запишавте, нека ви е со среќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom