ПМФ

Член од
1 април 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки некој што е на молекуларна биологија, завршил или знае некој што завршил сеедно, ако може да му каже мислење за факултетов и смеров?
 
Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво сакам да прашам дали е тешко (знам дека нема лесни факултети но сепак прашувам) на нутриционизам смерот на ПМФ. Некој да сподели информации што како, дали е добар факултетот.. Ти треба ли многу предзнаење од биологија..? Фала однапред!
 
Член од
14 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво луѓе,јас сум матурант и сега се мислам помеѓу неколку смерови и факултети. Што е подобро за работа во и надвор од државата Биохемија на ПМФ или Лабораториски биоинжињер на Фармацевтски Факултет.Секако понатаму дај боже планирам да магистрирам и сето тоа.Но кој од овие факултети ПМФ,Фармацевтски се повеќе признаени во и надвор од МК и кој е повеќе се исплати.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ве молам информација за префрлување од ГИС-ПМФ на биохемија и физиологија-ПМФ која е процедурата? И ако има некој резултати од претходни години за прием на студенти на институт за биологија ме интересира колку заинтересираност има дали се полнат и двете квоти? Ви благодарам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
Ве молам информација за префрлување од ГИС-ПМФ на биохемија и физиологија-ПМФ која е процедурата? И ако има некој резултати од претходни години за прием на студенти на институт за биологија ме интересира колку заинтересираност има дали се полнат и двете квоти? Ви благодарам


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не разбирам од што на што сакаш да се префрлиш. Од кој факултет на ПМФ.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Не разбирам од што на што сакаш да се префрлиш. Од кој факултет на ПМФ.
Од институт за географија смер гис на биологија ? Дали имам некоја предност нешто за упис или си зимам исписница за од географија и од ново на биологија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
Од институт за географија смер гис на биологија ? Дали имам некоја предност нешто за упис или си зимам исписница за од географија и од ново на биологија


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мораш да се отпишеш од географија. Тие се на ист факултет ама се сосема различни групи географија и биологија.
 
Член од
11 јули 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
Дали некој случајно ја има книгата ОРТОГОНАЛНИ ПОЛИНОМИ И СПЕЦИЈАЛНИ ФУНКЦИИ во пдф формат или би можел да ми каже каде може да ја најдам?
 
Член од
1 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
1
Zdravo,dali imame clen sto studira ili e brucosh na Biohemija na Drzaven fakultet vo Tetovo?
Godinava se zapisav pa mi trrbaat podetalni informacii kako e
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
236
Поени од реакции
109
Здраво. Некој шо студира Географија на ПМФ од погорните години да ми пише ако сака да го прашам нешто.
 
Член од
3 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми каже каков е смерот Нутриционизам, дали е добар и дали вреди да се запишува?
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Истово прашање за Нутриционизам гледам неколку пати погоре ако може некој да каже нешто околу смерот, кој е најтежок предмет? дали со слабо предзнаење на хемија може да се положи? професорите какви се? и слично...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom