ПМФ

~Blue Rose~

*I'm here...*
Член од
28 ноември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
еееее баш ми е мило шо има луге од ПМФ на форумов
јас се токмам за таму некако за хемија.

Ако има некој да ми кажи во врска со насоките нешто.
Знам дека постои применета хемија и исто знам дека има и аналитичка биохемија е сега шо е разликата и после факултет шо би се работело со едната а шо со другата

Слушнав нешто и за генетика дали е тоа некој отсек или нешто треба да се специјализира конкретно после факултет?
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
eeee da imase genetika makedonija ne ce se macev sea jabanaa :pipi:
trebase da ima od godinava molekularna biologija (sho ne e ama ic isto so genetika ali e osnova) ama neso ne se oformi smero nemalo dovolno luge ili sl.
 
T

the Carpenter

Гостин
Одамна немало престрелка. Ево и минатата среда немаше.
А и зајак немам видено доолго време.

Уствари, да прашам, може има поназад муабет за то, а може не.

Зашто е поставен еден камен, ондека кај скалите кај што често гледам локум, свеќи, пари,...3 години поминувам тука, а не знам за што се работи?
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Стварно бе... и јас често се прашувам, кој е филмот со тоа место?
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Одамна немало престрелка. Ево и минатата среда немаше.
А и зајак немам видено доолго време.

Уствари, да прашам, може има поназад муабет за то, а може не.

Зашто е поставен еден камен, ондека кај скалите кај што често гледам локум, свеќи, пари,...3 години поминувам тука, а не знам за што се работи?
Каменот треба да представува споменик па виде сега ти сто е филмот.Уствари се работи за тоа дека пред неколку години некои силувале некое девојче и тоа е целиот филм што уствари е сурова реалност.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Каменот треба да представува споменик па виде сега ти сто е филмот.Уствари се работи за тоа дека пред неколку години некои силувале некое девојче и тоа е целиот филм што уствари е сурова реалност.
да било само силување, незнам колку е точно но разбрав дека по силувањето девојчето било искасапено
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ми кажаа за информатика се плаќало 1000 евра година... Кога бев да прашам за полагање матура, заборавив да прашам колку пари али зашто е државен мислев се подразбира дека е помалку.... Некој да ми каже колку е година?
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
да било само силување, незнам колку е точно но разбрав дека по силувањето девојчето било искасапено
И јас го имам забележано тоа, и појма немам што беше..
Дај кажите нешто повеќе?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ми кажаа за информатика се плаќало 1000 евра година... Кога бев да прашам за полагање матура, заборавив да прашам колку пари али зашто е државен мислев се подразбира дека е помалку.... Некој да ми каже колку е година?
Информатика ти е 200 евра годишно на 4 годишни и за тие што ќе влезат државна квота на 3 годишни, тие што ќе се запишат приватна квота на 3 годишни е 1000 евра, за сите вонредни студенти е 500 евра.

Каменот колку што знам претставува како споменик за сите што биле жртви на силувања/напади во таа област дека порано често се случувале такви работи таму.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Информатика ти е 200 евра годишно на 4 годишни и за тие што ќе влезат државна квота на 3 годишни, тие што ќе се запишат приватна квота на 3 годишни е 1000 евра, за сите вонредни студенти е 500 евра.

Каменот колку што знам претставува како споменик за сите што биле жртви на силувања/напади во таа област дека порано често се случувале такви работи таму.
200 evra gosidno? ima + nekoi trosoci sto se plakaat na fakultetot?
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Кога порано се случувале тие работи и колку често?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
200 evra gosidno? ima + nekoi trosoci sto se plakaat na fakultetot?
Не ми текнува точно али како што ти кажаа има до кај 1500-2000 денари нешто што ќе треба да платиш за пријави, за да купиш индекс, таксени марки такви некои работи.
Додека студираш немаш ништо што да платиш и на крај на година мислам или на крај на семестар плаќаш 600 денари за користење лаборатории.
 
T

the Carpenter

Гостин
Ги заборај парите за Тетратки, обезбедување, списание ПРИМАТКО, што секоја година го плаќаме, а со очи го немам видено, и други административни трошоци.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom