ПМФ

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
100€ :cool:
 
Последно уредено:

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Никој од тука не беше на пленумо денес а? Фино.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Ти беше?
Пренеси ако имаше нешто интересно.
Мене многу ми се допадна. Немаше многу одзив (околу 20-30 бевме).
Тоа што најмногу не изненади, пријатно секако, е дека се појавија професори и асистенти кои ни силно не подржаа и ни дадоа совети и ќе ни помагаат. Стварно како ветар во грб ни дојдоа.
Се планираат поголеми собири, дебати, пленуми на ПМФ. Ќе биде интересно.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Не е ни потребен поголем одзив за тоj пленум. Секако одат претставници кои го пренесуваат нашиот став од интерните пленуми. Jас генерално имам целосна доверба во колегите кои не претставуваат :)
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Жално е што студентите на ПМФ се незаинтересирани за промени. На прсти се броиме ние што отворено го критикуваме екстерното, останатите се уплашени/игнорантски/провладини мулиња што кркаат се што им е сервирано (90% од нив се по студентските домови за жал и тие треба најмногу да се борат за себе)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Жално е што студентите на ПМФ се незаинтересирани за промени. На прсти се броиме ние што отворено го критикуваме екстерното, останатите се уплашени/игнорантски/провладини мулиња што кркаат се што им е сервирано (90% од нив се по студентските домови за жал и тие треба најмногу да се борат за себе)
Плус на прсти се бројат тие што присуствуваа на протестите. А бараа ослободување од часови, кое најверојатно го искористиле за кафица :D
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
дали на прсти се бојат?[DOUBLEPOST=1417733833][/DOUBLEPOST]и ќе се бројат?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Имаше наши бе, само што бевме дисперзирани во повеке помали групи.
Не викам дека цел факултет беше ама имаше многу повеке од првиот.
На овоj и професорки беа доjдени плус.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Имаше наши бе, само што бевме дисперзирани во повеке помали групи.
Не викам дека цел факултет беше ама имаше многу повеке од првиот.
На овоj и професорки беа доjдени плус.
Да да, знам. Јас идев со таа групата со транспарентите (и ПМФ е тука) :)
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Здраво, ме интересира ако има некој овде од хемиски факултет, каква е состојбата таму со Емил Поповски, уште е се исто како до пред неколку години, да пушта по 2-3 студенти во сесија или нешто се сменило..? :noze:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Здраво, ме интересира ако има некој овде од хемиски факултет, каква е состојбата таму со Емил Поповски, уште е се исто како до пред неколку години, да пушта по 2-3 студенти во сесија или нешто се сменило..? :noze:
Кај Емил нашата генерација поминаа скоро сите само поради тоа што професорот сфати дека учиме од книга а не по комбинациите кои шетаат.
Човекот е изнервиран шо го праат будала со комбинациите бидејќи ги учат грешно решени и се бунат после зошто не се положени.
Мој совет е квалитетно загревање столче, нема шанси да се падне колоквиум/испит.
Сепак, си има моменти 2-3 од генерација се секако фатени на пик.
Кај нас од 27 студенти, 5 само не положија.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Се согласувам потполно со Гладиус, и јас со мојата генерација го имавме истото искуство.

Туку, глеам тук-там има по некој што дипломирале на хемија... како ви оди со наоѓање работа? Ќе ме израдува некој позитивно или тешко? :unsure:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Се согласувам потполно со Гладиус, и јас со мојата генерација го имавме истото искуство.

Туку, глеам тук-там има по некој што дипломирале на хемија... како ви оди со наоѓање работа? Ќе ме израдува некој позитивно или тешко? :unsure:
Пак ќе речам, нашата генерација ваљда малку терсене од другите испадна.
Некои 15 сме дипломирани во последнава пола година а 10-12 работиме веќе.
Работа има, се наоѓа, само не пропуштајте пракси од факултет што се нудат за по фирми и распрашувајте се цело време дали и каде има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom