ПМФ

N

Nessa Alcarin

Гостин
Даде, како што гледам по зафатеноста на просториите, а и од другари шо идат, се одржуваат предавања на ПМФ...ама мислам само поради недостаток на простории на ФИНКИ е тоа :D
Ама не зборам за предавања од ФИНКИ, знам дека се одржуваат на Хемиски .
Зборам за студенти кои не се префрлија на ФИНКИ кога се отвори, туку си останаа на ПМФ - Информатика, мислам дека има уште такви.
 
S

StormRage

Гостин
Ама не зборам за предавања од ФИНКИ, знам дека се одржуваат на Хемиски .
Зборам за студенти кои не се префрлија на ФИНКИ кога се отвори, туку си останаа на ПМФ - Информатика, мислам дека има уште такви.
нема, цел Информатички Институт се префрли на финки, првиот пат беше доброволно префрлањето после сите ги учукаа на финки... Иако по нивна стара програма од ПМФ, али пак се под финки
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Здраво. Дали некој годинава има предмет" Архитектура на компјутери и оперативни системи" . Сакам да прашам нешто.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Може ли некој да ми каже нешто повеќе за институтот за географија? Ме интересира дали спаѓа во потешките факултети, дали има математика,што се учи и дали има шанса да ме одбијат? Ме интересира наставна географија.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Може ли некој да ми каже нешто повеќе за институтот за географија? Ме интересира дали спаѓа во потешките факултети, дали има математика,што се учи и дали има шанса да ме одбијат? Ме интересира наставна географија.
Смерот наставна географија е укинат а не знам кога пак ќе се воведе, моментално имаш Демографија, ГИС и Туризам. Нема математика, има статистика и формули за размер во Картографија предметот. Ако учиш нема да е тешко. Најчесто не одбиваат особено ако имаш добар просек, ако си ептен со 20 поени од матура+успех од средно тогаш не знам.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Ова ми стигна утрово на мејл.

Почитувани ,

Вашето барање за Студентски картон ПМФ ( 0)
е одобрено.
Документот може да го подигнете во соодветната служба на факултетот.
Ви благодариме


Не се сеќавам да сум аплицирал за нешто у врска со ова. На студентски треба да се подигне „картонот“ или па?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Ова ми стигна утрово на мејл.

Почитувани ,

Вашето барање за Студентски картон ПМФ ( 0)
е одобрено.
Документот може да го подигнете во соодветната служба на факултетот.
Ви благодариме


Не се сеќавам да сум аплицирал за нешто у врска со ова. На студентски треба да се подигне „картонот“ или па?
И на колешка и стигнало ама не знае што е. Ќе испита деновиве
ЕДИТ: и мене сега ми стигна :)
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Многу исфрустираност на едно место. Океј и ја сум исфрустриран од неорганизираноста на тетките од студентски, од фактот што во 5 за 12 ти закажуваат колоквиум/испит и што не ти даваат да уплаќаш админ. такса преку порака/апликација за да избегнеш провизија, но на мојов институт (Географија) сите си знаат што предаваат и се навистина квалитетни кадри иако некад забегуваат со социо-политички теми...
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Мех, темава мех стана, перој сте слушнеле за јавно брукање на факултети/институции and stuff на фб, пошо тука никој не ве чита.

Брао за Марија, сигурно е некоја од вработените (по врски секако), оти статистикава така велит. Брао и за исфрустрираниот, погазил све и си нашол работа. Професориве и асистентиве сигурно курот ги заболе за тоа.

Биг дијал.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
колку ве има на физика и дали има смер нешто за машини или пак био-физика ?
 
Член од
7 декември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
10
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Едно прашање до поупатените:
Би сакал да се запишам на ПМФ, смер аналитичка биохемија, но вонредно. Моментално студирам на друг факултет, но природните науки се моја пасија. Ми се отвори финансиска можност па сакам да видам дали ќе ми оди, за да не се мислам после цел живот што не сум се обидел.
Е сега, дали воопшто вреди да се запишувам на смеров, со оглед на тоа што има доста вежби, кои не знам колку ќе можам да ги посетувам? И доколку е така, ако може да ми препорачате и некој друг смер(од ПМФ, може и од катедрите по биологија и физика) за кој не треба толку посета на предавања и вежби?
 
G

Gricko_

Гостин
Секој коментар од мене во темава е пишуван од нервоза, фрустрација, лични проблеми и нема врска со реалноста. Сум немал проблем со никој професор, се што е напишано од мене во темава е измислица.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ!
не ми се верува :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom