ПМФ

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.330
Не знам како иде шо иде, ама знам дека генерациите шо се две години помали од нас (односно сеа втора) пријавуваат електронски. Ние уште сме со листови
A-ha...
jas sum vtora i ushte se vlecheme so toa listovite :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.330
На прашање: Дали може таксени марки со смс да платиме? - ни рекоа: Ааа не сме поврзани ние со системот, не.
Tie pred se dali slushnale deka mozhe i preku sms da se plakja...

Lugje od UGD mi se smeat be shto ushte prijavuvam ispiti ko pred 50 godini sho prijavuvale... i standard utre na studentski 100 dushi kje se tepame za red i tetkite ushte kje se zhalat deka do 1 30 im e rabotno vreme :rolleyes:
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Здраво. Дали некој може да ми каже каде можам да видам кој предмет по колку кредити носи за смерот математика-информатика ?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
72
Поени од реакции
4
Каде може да се најде "Квантна Механика" од Ѓорги Ивановски?
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
7
Поени од реакции
9
џабе идење у студентски прашањa кога они никад ништо не знаат,и немаат време туку фино те одјебуваат со " почекај надвор имаме работа сеа "
 
2

~2A

Гостин
Дали има некој задачи (не мора да се решени) по.... овие теми?


Kinematika, Dinamika, Gasovi, Branovi, Cvrsto telo, Oscilacii, Gravitacija..Rabota i Energija,Osnovi na termodinamika?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Здраво. Дали има некој кој зема Англиски јазик за изборен? (за да прашам нешто)
 
Член од
7 декември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
10
Здраво. Дали има некој кој зема Англиски јазик за изборен? (за да прашам нешто)
Jas sum od Hemiski 1va sega zemav vo leten semestar angliski .[DOUBLEPOST=1393610517][/DOUBLEPOST]Fizichari !! Da ve prasham za prof Boce po fizika nekoe mislenje da mi dadete ( ako moze )
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Има ли уште Информатика на ПМФ, зошто колку што слушнав последно не сите професори се префрлиле на ФИНКИ од ПМФ ИИ
Имате некоја информација дали се одржуваат некакви предавања или часови од модул Информатика?
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Има ли уште Информатика на ПМФ, зошто колку што слушнав последно не сите професори се префрлиле на ФИНКИ од ПМФ ИИ
Имате некоја информација дали се одржуваат некакви предавања или часови од модул Информатика?
Даде, како што гледам по зафатеноста на просториите, а и од другари шо идат, се одржуваат предавања на ПМФ...ама мислам само поради недостаток на простории на ФИНКИ е тоа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom