Охрид

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Шо се расправате бе, реално кажано во Охрид пљачкет таксистиве на големо. Ко се враќав од на заболекар лани летото, за малце и мене ќе ме одереше, не ги браните за џабе. И Скопје дерет, сегде дерет ко ќе си туриста некаде.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Pa jas vo nikoj post ne rekov deka OH taxisti ne deret, ama problemot e sto vikate deka SAMO vo Ohrid e taka, a segde duri i bez pari ke te povozet. I mene na leto od carsija do doma mi baret 150 denari, a preku zima e 30.
Tuku vi ostanalo samo da ne napagjate nas ohrigjani. E ne vi se davame.:baeh:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Шо се расправате бе, реално кажано во Охрид пљачкет таксистиве на големо. Ко се враќав од на заболекар лани летото, за малце и мене ќе ме одереше, не ги браните за џабе. И Скопје дерет, сегде дерет ко ќе си туриста некаде.
Е зашто мене никогаш до сеа не ми земале повеќе од тоа што треба?!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Е зашто мене никогаш до сеа не ми земале повеќе од тоа што треба?!
За мене си кажав, Охриѓанка сум и мене ќе ме одереа за малце.
Шо те знам јас тебе, не можам јас за тебе да одговорам.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
За мене си кажав, Охриѓанка сум и мене ќе ме одереа за малце.
Шо те знам јас тебе, не можам јас за тебе да одговорам.
Епа и јас сум турист и не сум од Охрид па никогаш до сеа неми земале повеќе.. зависи каква среќа имаш и со кој се возиш :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Или од тоа колку имаш па не си осетила дали ти земале вишок :))
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Епа и јас сум турист и не сум од Охрид па никогаш до сеа неми земале повеќе.. зависи каква среќа имаш и со кој се возиш :)
Грешка. Зависит дали таксистот дента опљачкал 10 или 15 души или ич. Или станал на десна нога. :)
Значи јас немав среќа ? Too bad, huh.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Zavisit od kaj go imas zemeno taxixtot. Ako go imas zemeno od kaj postana, togas si se zafrknala. Ne zemet site isto.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Во Охрид не сум била пред 3 години ама стварно претеруват со цени ми кажуваа другарки шо се биле лани цени како на море да си бил, затоа подобро би одила на море одколку за охрид исттие пари ќе ги потрошиш.Па ко бев заден пат таксистите лом не направиа тоа на ништо не личи од таа причина избегнувам да идам Охрид иако градот е прекрасен
Народе не е до Охриѓани ЧИТАЈТЕ ВНИМАТЕЛНО

ПРАШУВАЈТЕ КОЛКУ Е ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОД ПРЕД ДА СЕ ВОЗИТЕ ВО ТАКСИ?

Сакаш да ми кажиш дека Скопје е поефтино таксито?
А ако сакаш на море оди слободно на одмор, а колку е цената таму на јадењето и на пиењето пиши слободно.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Охрид-Струга такси 50 денари.Кај го имало ова бе?И после туристиве ќе се жалет дека скап им бил превозот.Едно време и 30 денари беше.
 

Дегенерик

без лекарско
Член од
29 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
18
Мореееее ако не им чинит Охрид слободно нека одет на море.:helou: Појќе место на плажине ќе имат за нас:pos2:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
А колку е таксито од центарот на градот до некоја плажа? (било која)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Ќе си зејш од гимназија такси, и ак сте четворица/петмина да речиме ќе си платите 30 денари секој, исто ко со комбе. Нема ваљда сам да ојш на плажа ко удрен.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Почитувани охриѓани и охриѓанки ако издавате смештај за 6 души или знаете некој што издава ве молам да ми пишете пп. Однапред благодарам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom