Охрид

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Лагадин е шема на лето :smir::smir:
Поконкретно, Корали е шемата. Иначе да, цел град е шема ама пак ќе речам големото добро утро (не само од Охрид) ојт Корали и Градиште претежно.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Pa da be, ja kuka imam vo Lagadin, so se vika se Poohrigjaniv, skoro 20 godini sekoe leto tamu sum, baska site finti vi gi znam:smir::smir:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ало! Деца, арни сте? Ај таму собирајте се по месинџери, доста тука муабети прајте за Елена или за кој во кој клас е. Види ги ти нив, се раздрдале ко на пазар.
Мислењата од тој тип сите ќе бидет избришани. Збеснати едни.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
После долгиот судски процес мислев дека ќе се заташкат работава за серискиот убиец во Охрид, но сепак правдината си излезе на виделина.
Лазе Радески осуден на доживотен затвор за сторените кривични дела, тројното убиство на дилерите на девизи

Извор http://www.ohridnews.com.mk/index.php?mod=1&kat=4&id=11175
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
После долгиот судски процес мислев дека ќе се заташкат работава за серискиот убиец во Охрид, но сепак правдината си излезе на виделина.
Лазе Радески осуден на доживотен затвор за сторените кривични дела, тројното убиство на дилерите на девизи

Извор http://www.ohridnews.com.mk/index.php?mod=1&kat=4&id=11175
Тој не избега од затвор?
 
S

stereo m'c

Гостин
Охрид во лето е со цените како да си во лас вегас...ама ние скопјаните летово ке им ја испијеме цела вода па ке видиме што ке паат после....нананана
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Охрид во лето е со цените како да си во лас вегас...ама ние скопјаните летово ке им ја испијеме цела вода па ке видиме што ке паат после....нананана
Охрид е цела година со цените ист бе бате. Ние сме навикнати на истите цени 365 дена во годината. Вас ви е чудно за 40 дена (одвај и толку) што ќе поскапат производите и одма узбуни кревате. А не ви пречи кафето на кеј од 150 денари.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Охрид во лето е со цените како да си во лас вегас...ама ние скопјаните летово ке им ја испијеме цела вода па ке видиме што ке паат после....нананана
hhh neme smej a skopje ko da e poevtino aman
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Ne videh temu o turizmu pa može ovde,

Došao bih sa drugarima da kampujemo pa me zanima kolike su cene da zakupi mesto za šator?

Koliko je privatni smeštaj?

kakve su cene uopšte/generalno?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ne videh temu o turizmu pa može ovde,

Došao bih sa drugarima da kampujemo pa me zanima kolike su cene da zakupi mesto za šator?

Koliko je privatni smeštaj?

kakve su cene uopšte/generalno?
:)))))))))))

Елешец плажа препорачувам, шатор кај сакаш, без пари.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Охрид е цела година со цените ист бе бате. Ние сме навикнати на истите цени 365 дена во годината. Вас ви е чудно за 40 дена (одвај и толку) што ќе поскапат производите и одма узбуни кревате. А не ви пречи кафето на кеј од 150 денари.
А шо го напрај ти ре, ај 200 кажи! :)
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Еве слики ...








- Свети Наум...







- Охридско Езеро...






- Охридско езеро Плус куќи ....







- Охрид кун вечер....






- ОХРИД






- Инекс Горица.....






- ОХРИД....
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Хвала Фантом,

Али зар не постоји одређено место за камп где има и чувара, не знам колико је овако безбедно? Другарима је много занимљивије овако, да кампујемо, хехееее :vozbud:

Мада до сада нико ми се није жалио, сваког кога сам питао имао је само речи хвале, планирали смо да обиђемо и манастире ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom