Охрид

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Хвала Фантом,

Али зар не постоји одређено место за камп где има и чувара, не знам колико је овако безбедно? Другарима је много занимљивије овако, да кампујемо, хехееее :vozbud:

Мада до сада нико ми се није жалио, сваког кога сам питао имао је само речи хвале, планирали смо да обиђемо и манастире ...
Мислам дека во Љубаништа ти е најубо и безбедно, само не знам како оди тоа со закупување плац и свој шатор... Ако сакаш ќе прашам па ќе ти пишам.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
43
Поени од реакции
2
Ohrid ubav grad. Ohrijgani narod gad. Zaradi niv voopsto ne mi se odi vo Ohrid. Da mozat smestaj i vo avtomobili ke nunad. Im zinal g**ot za pari Naaaaaaaaaaaaaaaa. Beter se nego Gupci.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Ако ти није велико цимање питај, значило би ми. Планирали смо за 10-ак дана да дођемо, најрадије бих одма запалили за Охрид ... Алееее осећам да ће бити одлично, имамо велика очекивања ... :vozbud:

То што људи хоће да зараде то је нормално, не видим што се толика галама диже око тога, и треба то искористити ....
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Во Охрид не сум била пред 3 години ама стварно претеруват со цени ми кажуваа другарки шо се биле лани цени како на море да си бил, затоа подобро би одила на море одколку за охрид исттие пари ќе ги потрошиш.Па ко бев заден пат таксистите лом не направиа тоа на ништо не личи од таа причина избегнувам да идам Охрид иако градот е прекрасен
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Хехее па мене је таксиста у Скопљу шетао у круг и наплатио ми 400 денара од аутобуске до првомајске :pos2:, пошто сам био колима он је ишао први а ја га пратио и на крају човек каже 400 :uvo:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Хехее па мене је таксиста у Скопљу шетао у круг и наплатио ми 400 денара од аутобуске до првомајске :pos2:, пошто сам био колима он је ишао први а ја га пратио и на крају човек каже 400 :uvo:
Епа оти сме никаков народ ние затоа кога ќе видат некој од страна одма го стрижат
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ohrid ubav grad. Ohrijgani narod gad. Zaradi niv voopsto ne mi se odi vo Ohrid. Da mozat smestaj i vo avtomobili ke nunad. Im zinal g**ot za pari Naaaaaaaaaaaaaaaa. Beter se nego Gupci.
Kolku pari - tolku muzika. Dan sakas ti za 300 denari i sobna posluga da imas. Ako sakas da ojs na odmor ko covek, da imas uba mesto za spienje, odi vo apartman.

Во Охрид не сум била пред 3 години ама стварно претеруват со цени ми кажуваа другарки шо се биле лани цени како на море да си бил, затоа подобро би одила на море одколку за охрид исттие пари ќе ги потрошиш.Па ко бев заден пат таксистите лом не направиа тоа на ништо не личи од таа причина избегнувам да идам Охрид иако градот е прекрасен
Zalam so taka mislis. Koja e razlikata od more i ezero? Ne znam zosto ne sfakjate deka vo Ohrid NE e samo ezeroto. Imat tolku mnogu ubavini, a vie ste zapnale za ezeroto.

Епа оти сме никаков народ ние затоа кога ќе видат некој од страна одма го стрижат
Znacit ne bile takvi taksistite samo vo Ohrid, taka??
Inace taksistite ne go pravat toa od sto sakaat, tuku od sto moraat. Da imaa dovolno pari za ubav zivot, nemase ni da pravat taka, ni da rabotat ko taksisti.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Викендов бев во Охрид, и сватив дека е прекрасен град. Стварно има многу убавини, посебно Свети Наум, реновиран е фонтаните се прекрасни амбиентот преубав...После ме импресионираше градот на вода, изненаден позитивно од чистотата, и неверојатно културно и на ниво во сите продавници и ресторани, кафичи како никогаш до сега во Охрид...Цените се превисоки за наш стандард но одлични за странци и се надевам дека во шпицот на сезоната нема да се смени ова што го видов викендов...Тамо ке бидам цел месец од 5 Јули па се глеадаме:smir:
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ohrid ubav grad. Ohrijgani narod gad. Zaradi niv voopsto ne mi se odi vo Ohrid. Da mozat smestaj i vo avtomobili ke nunad. Im zinal g**ot za pari Naaaaaaaaaaaaaaaa. Beter se nego Gupci.
Фала, чао пријатно, убо да си поминиш Greece, фини си се тие ;)

Во Охрид не сум била пред 3 години ама стварно претеруват со цени ми кажуваа другарки шо се биле лани цени како на море да си бил, затоа подобро би одила на море одколку за охрид исттие пари ќе ги потрошиш.Па ко бев заден пат таксистите лом не направиа тоа на ништо не личи од таа причина избегнувам да идам Охрид иако градот е прекрасен
Море за море, езеро за езеро, секое со свои убавини, ак ти е пубо на море не знам шо прајш воопшто муабет за град кој имат езеро, цените си се тие и за тебе и за мене(шо живеам во Охрид 12 месеци а ти си 2 недели на одмор), таксистите прает лом сегде не само Охрид и другиве градој низ МК туку сегде по светов, ак си глуп нек те шишет, никој на никого не му е крив, и на крај краева ако избегнуваш да идеш Охрид пак твој проблем градот и без тебе пак ке е убав.:smir:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Хмм.. не сум од Охрид... но моите родители се од Охрид.. Како град прееемногу ми се допаѓа. Секое лето одам во Охрид тоа не се пропушта. И искрено цените во Охрид лани не беа нешто многу многу високи како што поединци ги прават. Летна шема во Охрид.. Најубаво е.. имаат езеро, и башка на лето во Охрид никогаш не ми било досадно. Подосадно е во Скопје него ли во Охрид. Се најубаво мислам за Охрид. И ова лето ќе го посетам. :toe: Еве ви некоја слика од Охрид. :pipi::salut:


 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Znacit ne bile takvi taksistite samo vo Ohrid, taka??
Inace taksistite ne go pravat toa od sto sakaat, tuku od sto moraat. Da imaa dovolno pari za ubav zivot, nemase ni da pravat taka, ni da rabotat ko taksisti.
Е многу добро оправдување. Скопје таксистиве миљонери дане се по таксиметар шо наплаќет?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Е многу добро оправдување. Скопје таксистиве миљонери дане се по таксиметар шо наплаќет?
Aко се возиш со диво такси, тешко тебе.. па посебно на лето..
На едни туристи им побара еден 1500 денари до Св. Наум..:nesvest:
А, ианку од приватниве такси 98% работат по таксиметар.. така да мали се шансите да те украдат..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Aко се возиш со приватно такси, тешко тебе.. па посебно на лето..
На едни туристи им побара еден 1500 денари до Св. Наум..:nesvest:
А, ианку од приватниве такси 98% работат по таксиметар.. така да мали се шансите да те украдат..
А која е разликата меѓу приватно и приваатниве? :pos2:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Хехее па мене је таксиста у Скопљу шетао у круг и наплатио ми 400 денара од аутобуске до првомајске :pos2:, пошто сам био колима он је ишао први а ја га пратио и на крају човек каже 400 :uvo:
armin06 za ova sakav da ti kazam. Znaci ne derele samo vo Ohrid, taka?? Ili pak greska sum??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom