Официјални трансфери/позајмици

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Sindikat напиша:

Абе јас претпоставувам нема да игра скоро ич, не е уште објавено на официјалната страна така да не е официјално. Тој беше повреден и тренираше во Миланело за да се опорави и даде изјава дека се надева дека можи да помогни да тимот. Јас ќефој сум незнам за тебе, не дека ќе игра ама само шо го гледам во тимот ми е ќеф. Да ме убедваше некој и да ми речеше дека Ба пак ќе заигра за Милан ќе му се умрев во смеење. Да ми речеше да се кладиме двете очи ќе ги даев залог. Мене уште не ми се верва.

Иначе Емерсон понеделник на прегледи во Миланело. Следен треба да е Ето, Галиани ќе отпатува за Шпанија после завршувањето на последното коло од шпанското за да ја дај првата официјална понуда за Ето. Ето категорично ги одби Милан и вика дека нејќи да мрда од Барса. Мене ми мириса на една од финтите на Галиани, мислам дека Роналдињо е фудбалерот шо го бара таму и сака да е големо изненадувањето. По последното однесување на Роналдињо, со непосетувањето на мечот со Еспањол и напуштањето на тренинзите мене ми се чини дека тој е поблиску до Милан отколку официјално поврзаниот Ето. Трет по чисто моја субјективна проценка ќе биди Замброта, нормално доколку е достапен. Тие се играчите шо ќе ги купи Милан, се друго ќе биди или замена или играч шо ќе замини на позајмица.
ЧЕСТИТОТ ЗА ЕМЕРСОН,ТОЈ ВЕЌЕ Е СТО ПОСТО СИГУРЕН-ТОП ИГРАЧ.ЗА ЕТО НЕ СЕ НАДЕВАЈ,А И ЗА РОНАЛДИЊО.ШЕВЧЕНКО Е ЧОВЕКОТ ЗА КОЈ ПОТВРДИЈА ДЕКА Е 90 ПОСТО ДО ТРАНСФЕР ВО МИЛАН.РОНАЛДИЊО СИ ДАДЕ ДО ЗНАЕЊЕ ДЕКА НЕМА ДА СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА,А ПЛУС ИМАШ ЛИ ИДЕЈА КОЛКУ ПАРИ ТРЕБА ЗА НИВ ДВАЈЦА-ЧИСТА ФАНТАЗИЈА.ЗА ЕТО БЕА ДОСТА ЗАИНТЕРЕСИРАНИ,АМА СТАРА ЉУБОВ-ШЕВЧЕНКО ИМ Е ПОИНТЕРЕСЕН!

линк:http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=328813
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Иначе темата е трансфери не шпекулации, така да тој што потпишал тука а тој што сеуште е во преговори или се шпекулира дека ќе оди во некој клуб во Шпекулации...

е сеа он топик

Барусо сепак само Co-Ownership договор потпишал со Рома, значи пола е играч на Рома пола на Римини.

Казим Ричардс во Фенербахче за 2.5милиони евра
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Берлускони спрема 100 милиони евра за Роналдињо.
Оваа понуда ќе биде доставена во понеделник - 18.06.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Roswell напиша:
Берлускони спрема 100 милиони евра за Роналдињо.
Оваа понуда ќе биде доставена во понеделник - 18.06.
offtopic
ова е чпекулација пиши ја таму...а од кај знаеш дека ке достави понуда...он ти се јави ???
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Абе нели Суазо 100% демек потпишал со Интер, нели и медицински тестови поминал... Е камо слика со дрес!? Нит на официјалниот сајт не пишува нешто... Единствено нешто што знам е дека на Каљари претседателот изјавил дека зборот на Морати е доволен и дека работата е завршена...

Што мислите?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ibrakadabra напиша:
Абе нели Суазо 100% демек потпишал со Интер, нели и медицински тестови поминал... Е камо слика со дрес!? Нит на официјалниот сајт не пишува нешто... Единствено нешто што знам е дека на Каљари претседателот изјавил дека зборот на Морати е доволен и дека работата е завршена...

Што мислите?

Eпа како и 80 посто од трансферите шо се веќе направени и ќе се направат до 01.07 ќе се објават по оцифијалното започнување на трансфер периодот. Така да уживај штом дојде и го помина медицинскиот и потпиша договор, за дрес одма се врши работа, една пресконференција само на 02.07 и ќе лета. :)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Вчера "Левски" Софија ги претстави новите засилувања - македонскиот халф Дарко Тасевски и мароканскиот штопер Шакиб Бензукан.
Имам прашање - добар ли е Тасевски? За жал не знам многу за него.

[mod]Сега ти го едитирав мислењето да е на македонски. Другпат пишувај на македонски јазик, или мислењата ќе бидат избришани без образложение.
Fantom_oh[/mod]
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Dobar e igra za makedonskata reprezentacija...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
148
Поени од реакции
0
Како не добар. Дечкото појма нема од фудбал, ја не знам зашто Катанец толку го експонира. Не знае топка да прими, а ако по некоја случајност ја прими не знае да ја задржи и да направи добар пас и после одма ја губи
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
Biggie напиша:
Како не добар. Дечкото појма нема од фудбал, ја не знам зашто Катанец толку го експонира. Не знае топка да прими, а ако по некоја случајност ја прими не знае да ја задржи и да направи добар пас и после одма ја губи
Eeeee bas sprotivni se so kaza vo mislenjeto e gresno naprotiv toj znae da gi pravi tie raoti da zadrzi topka samo so nema dobar sut i ne e mnogu brz ama zadovoluva mu fali iskustvo samo
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Па еби ме во газот и викај ме Бети.

ДАВИД СУАЗО ВО МИЛАААААААНННН :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:



Немам зборој, како ви го украдифме Интераши абе од пред нос. Ахахахахахахахахахахахахахах :pos2::pos2::pos2::pos2:


Еве линк, иначе не е ова изворот, изворот е Milan Channel ете ви и некое сличе од телевизор со мобилен штракнато. Ова се Галиани и Суазо е тој со наочарите, значи официјален трансфер. Јас уште не можам да повервам, ама ова стопосто е вистина. На википедија веќе е пишан како играч на Милан, не дека се најверодостоен извор ама сепак.

Hahahahahahahahahaha Moratti you biaaaaaaatch, you got OWNED big time. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Sindikat напиша:
Па еби ме во газот и викај ме Бети.

ДАВИД СУАЗО ВО МИЛАААААААНННН :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:



Немам зборој, како ви го украдифме Интераши абе од пред нос. Ахахахахахахахахахахахахахах :pos2::pos2::pos2::pos2:


Еве линк, иначе не е ова изворот, изворот е Milan Channel ете ви и некое сличе од телевизор со мобилен штракнато. Ова се Галиани и Суазо е тој со наочарите, значи официјален трансфер. Јас уште не можам да повервам, ама ова стопосто е вистина.

Hahahahahahahahahaha Moratti you biaaaaaaatch, you got OWNED big time. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ej dude шо преше минатата година коа ви го зедовме ИБРА ???
најсериозно кажи ми?

и не знам дали си прочитал од моите предходни постови на фан клуб интер,јасно кажав јас и сите интераши шо мислиме за суазо..не се чуди ако тевез дојде интер...е сеа мисли си малце кој е подобар?:)
како и да е честито :):):):)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
ОХОХОХОХОХОХОХО АЈДЕ НЕК СЕ УГОДЕ!! Суазо е потврден играч во Италијанско и може само да се подобрува а за Тевез ке видиме!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom