Официјални трансфери/позајмици

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Миколи сепак се враќа во Џуве
"If there was a problem, it was when Juventus and Fiorentina discussed his co-ownership. And I stop here. The problems were not between Miccoli and the Bianconeri's management."
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
jeeee уште еден од низата СПЕКТАКУЛАРНИ трансфери после Вивиано да да тоа е точно и со Алберто Гербо потпишавме!!!....пфффффффф хахахахаа ова исклучително талентиран фудбалер потекнува од далеку ПОЗНАТАТА школа на F.C. Giaveno кој е тим од сериа Д. сепак првата сезона ќе ја помини само во интер примавера т.е младинците
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Бред Пит...ова де Адриан Пит во Рома----ова е романец и од тимот на белизона ќе оди во Рим
Маркос Антонио во Оксер
Карлос Мартинс во Рекреативо
Акале во Ленс
Мелхиот во Виган
Ќели во Малага
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
јУХУУУУУУ Ибраим БА во Милан пак леелееееетрансфер и пол!!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
се испокакав коа читав Ибраим и Милан во близина реков Ибра наш си ошол...фак фак
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Crazy P0Y0L напиша:
се испокакав коа читав Ибраим и Милан во близина реков Ибра наш си ошол...фак фак

Ќути бе ние го имаме вистинскиот Ибра :pos2::pos2:

БАААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Sindikat напиша:

Ќути бе ние го имаме вистинскиот Ибра :pos2::pos2:

БАААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ќути кој ке му го гледа тој дресот со две букви едноставни пишува ''БА''sd
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
a мислиш ќе заигра?? го зедоја пошто дал отказ тој шо ги чистеше копачите на првиот тим. :):pos::pos:

едит:
Тудор во Хајдук
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
itar pejo напиша:
Ќути кој ке му го гледа тој дресот со две букви едноставни пишува ''БА''sd

Абе јас претпоставувам нема да игра скоро ич, не е уште објавено на официјалната страна така да не е официјално. Тој беше повреден и тренираше во Миланело за да се опорави и даде изјава дека се надева дека можи да помогни да тимот. Јас ќефој сум незнам за тебе, не дека ќе игра ама само шо го гледам во тимот ми е ќеф. Да ме убедваше некој и да ми речеше дека Ба пак ќе заигра за Милан ќе му се умрев во смеење. Да ми речеше да се кладиме двете очи ќе ги даев залог. Мене уште не ми се верва.

Иначе Емерсон понеделник на прегледи во Миланело. Следен треба да е Ето, Галиани ќе отпатува за Шпанија после завршувањето на последното коло од шпанското за да ја дај првата официјална понуда за Ето. Ето категорично ги одби Милан и вика дека нејќи да мрда од Барса. Мене ми мириса на една од финтите на Галиани, мислам дека Роналдињо е фудбалерот шо го бара таму и сака да е големо изненадувањето. По последното однесување на Роналдињо, со непосетувањето на мечот со Еспањол и напуштањето на тренинзите мене ми се чини дека тој е поблиску до Милан отколку официјално поврзаниот Ето. Трет по чисто моја субјективна проценка ќе биди Замброта, нормално доколку е достапен. Тие се играчите шо ќе ги купи Милан, се друго ќе биди или замена или играч шо ќе замини на позајмица.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Јувентус одбиле да потпишат нов договор со Каморанези вреден 3 мил евра.. Тој до сега земаше по 2.5 мил.. а побарал 3. Значи скоро е сигурно дека летово тој го напушта Јувентус.
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=327433
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
КОНЕЧНОООО давид суазооооО!!!!!! јесссссс 10милиони плус АКВАФРЕСКА!!!(ради акввафреска се бесеа и колеа интер и каљари и цел месец тупеа)

а да и уште едно спектакуларно засилување на рома, po primerot na inter :) Армед Барусо(Римини) за 3м евра.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Бацани во Бреша
Миколи назад во Џуве
Кујович во Леванте
Белучи во Сампдорија
Одел во Валеллллееееенциес

и супер трансфери на лион
Кеита и М. Бодмер од Лил

а да и Бартон КОНЕЧНО потпиша за Њукасл официјално за 8м евра
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
jove_bt напиша:
Бацани во Бреша
Миколи назад во Џуве
Кујович во Леванте
Белучи во Сампдорија
Одел во Валеллллееееенциес

и супер трансфери на лион
Кеита и М. Бодмер од Лил

а да и Бартон КОНЕЧНО потпиша за Њукасл официјално за 8м евра
Ovie oficijalni se???
Daj mi link da vidam...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom