Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.453
Поени од реакции
11.019
Идат и судии на печалба дефинитивно. Имаше судија од Куманово што судеше во Индонезија некаде.
Неколку беа пред едно 10тина години и мислам Тајланд беше во една приватна лига. Може и Индонезија, не ми текнува баш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Денеска во турското дерби Галатасарај подобри од Бешикташ 2-1.

Победи и Фенер.

На две кола до крај табелата е следна:


1. Бешикташ 81.
2. Фенербахче 79
3. Галатасарај 78

Бешикташ играат со релативно слаби противници, ама во турскава лига се е можно.

Во турската лига важи меѓусебниот дуел што значи дека Бешикташ ако има ист број на поени со Фенер и Галата ќе бидат шампиони и само еден пораз или две ремиња би значела изгубена титула за нив. Со победа и реми се шампиони.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.623
Поени од реакции
7.869
Денеска во турското дерби Галатасарај подобри од Бешикташ 2-1.

Победи и Фенер.

На две кола до крај табелата е следна:


1. Бешикташ 81.
2. Фенербахче 79
3. Галатасарај 78

Бешикташ играат со релативно слаби противници, ама во турскава лига се е можно.

Во турската лига важи меѓусебниот дуел што значи дека Бешикташ ако има ист број на поени со Фенер и Галата ќе бидат шампиони и само еден пораз или две ремиња би значела изгубена титула за нив. Со победа и реми се шампиони.
3-1 победија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Аууу турскава лига :vozbud:

Денеска:

Галатасарај победува,
Фенербахче губи

ииии
Бешикташ губи со играч повеќе! Бертолачи и Борини (какви фаци! :D ) стрелци за Карагумрук (кои влегоа во лигава поради тоа што корона имаше лани и турската лига се реши повеќе екипи да има оваа сезона)


Табелата сега е ваква:

1. Бешикташ 81
2. Галатасарај 81
3. Фенербахче 79

Во ситуација на ист број на поени Бешикташ е шампион.

Во следното коло.

Галата игра дома со Малатијаспор, а Бешикташ ќе игра на гости против Гозтепе каде што игра Адис Јаховиќ :D

Баш Адис може да им одземе титула на Бешикташ со некој гол :D

Последното коло ќе се игра во сабота од 19:30
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.442
Поени од реакции
1.482
Не е ич наместено колово, немат врска.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.039
Поени од реакции
10.513
Како што местат турците никој друг не мести, секоја година иста приказна, апла очигледно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.031
Поени од реакции
46.799
Го продадоа Бруно Фернандес, и прогледаа :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.230
Поени од реакции
6.880
Дали Бенфика ќе му прави guard of honor на Спортинг? :icon_lol: .
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
363
Поени од реакции
877
Дали Бенфика ќе му прави guard of honor на Спортинг? :icon_lol: .
Нема шанси.. Колку што знам тоа не е традиција во Португалија иако сум видел неколку пати тоа да го прават помалите клубови. Порто кога освоија титула на Да Луж овие ги угаснаа рефлекторите и ги активираа прскалките :D
1620814770889.png
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.560
Поени од реакции
7.673
Во Шпанија беше традиција се додека Реал не ја прекршија во 2018 ради лични каприци... Ради тој потег го почитувам Зидан како тренер ама не и како човек.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
29
Поени од реакции
40
Во Шпанија беше традиција се додека Реал не ја прекршија во 2018 ради лични каприци... Ради тој потег го почитувам Зидан како тренер ама не и како човек.
Барселона први ја прекршија традицијата, тие не направија pasillo во август 2017 во суперкупот кога играа против Реал, а Реал освое Европски Суперкуп против Јунајтед во Скопје една недела претходно. Колку што памтам објасни зошто нема да прават pasillo на прес конференција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom