Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
aбре има, само кој да ти каже...
Може и до тоа да е,читав пред неколку време во грчките форуми(се разбира со превод на гугал транслате)само нови стратегии готват против турција а има и доста јаки играчи.
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Може и до тоа да е,читав пред неколку време во грчките форуми(се разбира со превод на гугал транслате)само нови стратегии готват против турција а има и доста јаки играчи.
Најјак си ти :vozbud:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Dali uste go sproveduvate planot za Grcija? Ako da - pratete mi karta na http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/2029439 za da se preselam tamu
Каков план е тоа и јас сакам да се приклучам...?

Krastajca напиша:
Каков план е тоа и јас сакам да се приклучам...?
БТФ темава жива е или модераторот нека ја испрати во канта.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Каков план е тоа и јас сакам да се приклучам...?


БТФ темава жива е или модераторот нека ја испрати во канта.
Регистрирај се на erepmacedonia.com , за такви прашања.
Ако си послушен може и ке ти одобрат членство админите.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Едно прашање има некаде поголема плата од 0.5 голд за 6 скил конструкцион ?
 
С

Спенсер

Гостин
Кој ја разбира ова берзава??? ја купив некои акции за 13 голд (Кои едвај ги собрав), и сеа од две фирми ги купив... двете ги стајв на продажба, никој не ги купува...:pos2::pos2: треба да си чекам или?
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Кој ја разбира ова берзава??? ја купив некои акции за 13 голд (Кои едвај ги собрав), и сеа од две фирми ги купив... двете ги стајв на продажба, никој не ги купува...:pos2::pos2: треба да си чекам или?
Па ако си ги направил цените огромни а истите ако може друг да ги купа поефтино некаде јебига :) А линкот за македонија со ти е тама на поркаата не ти работе :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Hello,

Your appeal has been registered.
Your case has been reanalyzed by the appeal committee.

It has been decided that the current suspension needs to be removed.Also an amount of 750 Gold were removed from your account, because this Gold has coming from illegal sources.
http://www.erepublik.com/en/login

Regards,
The eRepublik team.



Значи ете кај бил проблемот. До златото. Ќе ме одбанираат, ама златото ќе ми го земaат. Бре лопови...
[/FONT]
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Туку, коа сме кај парите, Ајсшутер ќе дава плата или да фаќам тезга на друго место :pos:
 
А

Ајсшутер

Гостин
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Hello,

Your appeal has been registered.
Your case has been reanalyzed by the appeal committee.

It has been decided that the current suspension needs to be removed.Also an amount of 750 Gold were removed from your account, because this Gold has coming from illegal sources.
http://www.erepublik.com/en/login

Regards,
The eRepublik team.

Значи ете кај бил проблемот. До златото. Ќе ме одбанираат, ама златото ќе ми го земaат. Бре лопови...
[/FONT]
И од какви не-легални ресурси доаѓале златото ? Смешни се овие сега значи до златото им е проблемот ццц, ако си правел нелегално значи банирање вака испаѓа дека не си бил крив а ти го земале златото.. не да се апашишта.. ццц!

Нека ти потенцираат што е тоа нелегалното, а не вака само дека има нешто. Може они сметаат и нелегално ако си примил донација од баниран член.



Туку, коа сме кај парите, Ајсшутер ќе дава плата или да фаќам тезга на друго место :pos:
Ми ја банираа организацијата 3 дена заради спам и неможам да ставам плати, испадни вработи се во друга :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
И од какви не-легални ресурси доаѓале златото ? Смешни се овие сега значи до златото им е проблемот ццц, ако си правел нелегално значи банирање вака испаѓа дека не си бил крив а ти го земале златото.. не да се апашишта.. ццц!

Нека ти потенцираат што е тоа нелегалното, а не вака само дека има нешто. Може они сметаат и нелегално ако си примил донација од баниран член.

Сеуште не можам да се логирам, очигледно не сум одбаниран сеуште, само одлучиле дека треба да биде тргнат банот. Да ме одбанираат, па ќе поднесам уште жалба-две за златото и организацијата што ми е банирана. Кој ќе ги разбере...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Hello,

Your appeal has been registered.
Your case has been reanalyzed by the appeal committee.

It has been decided that the current suspension needs to be removed.Also an amount of 750 Gold were removed from your account, because this Gold has coming from illegal sources.
http://www.erepublik.com/en/login

Regards,
The eRepublik team.



Значи ете кај бил проблемот. До златото. Ќе ме одбанираат, ама златото ќе ми го земaат. Бре лопови...
[/FONT]
англискиов им кине xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom