Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Hello,

Your appeal has been registered.
Your case has been reanalyzed by the appeal committee.

It has been decided that the current suspension needs to be removed.Also an amount of 750 Gold were removed from your account, because this Gold has coming from illegal sources.
http://www.erepublik.com/en/login

Regards,
The eRepublik team.Значи ете кај бил проблемот. До златото. Ќе ме одбанираат, ама златото ќе ми го земaат. Бре лопови...
[/FONT]

Не ми се верува... Ти го украле златото и те одбанирале.. Па 750 тоа е многу, некој човек би убил за ова.. :uvo:

Еве и cross fire го одбанирале, само незнам дали и него му го украле златото..
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Помогнете другарии дел од турција го зазеде грција и ме отпуштија од работа од компанијата,кажите каде има добра плата за конструкцион скил ?
 
С

Спенсер

Гостин
Па ако си ги направил цените огромни а истите ако може друг да ги купа поефтино некаде јебига :) А линкот за македонија со ти е тама на поркаата не ти работе :)
абе моите цени се мн поефтини од нормалните... и никој не купува... само да си ги извадам парите,ништо друго не ми треба...
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Абе шо е ова баш убаво не прочешлаа нас македонциве ,гледам покрај мене и уште 2-3 или повеќе има банирано ,за жал мене не ме одбанираа и не ми вратија злато ...:pos2:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Помогнете другарии дел од турција го зазеде грција и ме отпуштија од работа од компанијата,кажите каде има добра плата за конструкцион скил ?
Баталете ова ке станувам македонска камиказа:tv:
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Охооо 10ниво :)
Ама јас стојам на 60 енергија а бев на помалку од голдот шо открив богатство купив ја енергијата, така никако сеа неможам да се наполнам до 100 ??
 
С

Спенсер

Гостин
што да правам со акцииве бе у пм... 13голд ми се заробени у нив...
во орг Тхе Фирст Банк Секјурити и Алл поинтс булетин мислам беа... ги ставам за продавање мн пониско од нормално,џабе...
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
што да правам со акцииве бе у пм... 13голд ми се заробени у нив...
во орг Тхе Фирст Банк Секјурити и Алл поинтс булетин мислам беа... ги ставам за продавање мн пониско од нормално,џабе...
И мене ми отиднаа преку 8 голд али 5 вратив.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
што да правам со акцииве бе у пм... 13голд ми се заробени у нив...
во орг Тхе Фирст Банк Секјурити и Алл поинтс булетин мислам беа... ги ставам за продавање мн пониско од нормално,џабе...
Епа тоа е кога незнаете да инвестирате ја инвестирав 75 голд паднаа многу акциите и купив од друга за 50 голд значи ми отиднаа 25 голд у пм и тие се дигнаа и ги продадов за отприлика 100 голд фактички у чар 25 голд и сеа сите ги вложив ви тјели банк и уште една само заради дивидентата.
 
С

Спенсер

Гостин
Епа тоа е кога незнаете да инвестирате ја инвестирав 75 голд паднаа многу акциите и купив од друга за 50 голд значи ми отиднаа 25 голд у пм и тие се дигнаа и ги продадов за отприлика 100 голд фактички у чар 25 голд и сеа сите ги вложив ви тјели банк и уште една само заради дивидентата.
абе види

ја имав 13голд на тоа ЕРХ, и купив акции од две компании за 13 голд... е сеа,по нормална цена ако ги ставам ми искача некаде вкупно 40 голд од двете... ја ги ставам и 20 голд од двете да зеам,не ми ги купуваат...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
абе види

ја имав 13голд на тоа ЕРХ, и купив акции од две компании за 13 голд... е сеа,по нормална цена ако ги ставам ми искача некаде вкупно 40 голд од двете... ја ги ставам и 20 голд од двете да зеам,не ми ги купуваат...
Па види по која цена сака некој да ги купи и стави ги по таја цена и веднаш некој ќе ти ги купи т.е автоматски му ги продаваш на тој.
 
С

Спенсер

Гостин
Па види по која цена сака некој да ги купи и стави ги по таја цена и веднаш некој ќе ти ги купи т.е автоматски му ги продаваш на тој.
каде да видам тоа бе... ко почетник прашувам у пм... хахаха...
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Kako poveke da go reklamiram mojot vesnik?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom