Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Се заебавав бе, продужувам со играње. Ми прати прееска Toneh 10 gifts, така да како што мислам не можам веќе да примам денес. Утре ако можете пратете (ник Smert) да се кренам побрзо и да можам пак да работам/тренирам/тепам.

Иначе зашто е Toneh баниран??!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Се заебавав бе, продужувам со играње. Ми прати прееска Toneh 10 gifts, така да како што мислам не можам веќе да примам денес. Утре ако можете пратете (ник Smert) да се кренам побрзо и да можам пак да работам/тренирам/тепам.

Иначе зашто е Toneh баниран??!
E, тоа да видиш. :)
Имаше налив на регистрирани луѓе преку мојот линк последниве неколку дена, нешто кое им делувало доста сомнително, и ете.
 
С

Спенсер

Гостин
само јас имам 0 голд/0руб на тековна сметка а??? :pos2::pos2::pos2:

пуста сиромаштија... немам мотив за продолжување во играва..
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
само јас имам 0 голд/0руб на тековна сметка а??? :pos2::pos2::pos2:

пуста сиромаштија... немам мотив за продолжување во играва..
Немаш само ти, јас имам 1 TRY :pos2:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
ама ти си,да не речам сеа почетник... ја сум 21лвл, 22.82 сила 9,82 ланд скилл... тешко мене,ако не ми се падне богатство во тоа мапите...
:pos2:
Дада почетник,трет акаунт ми е овој, а како тоа со мапите ја ништо не разбирам,ке може да објасниш ?
 
С

Спенсер

Гостин
Дада почетник,трет акаунт ми е овој, а како тоа со мапите ја ништо не разбирам,ке може да објасниш ?
и јас незнам најточно... не ми стигнало...

порано,кога ке добиеше медал,кога ке поканеше пријател кој ке стигне до 6ти лвл даваше по 5 голд... сега дава мапа,и колку ти е среќата... незнам колку е мин-макс добивка...
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
и јас незнам најточно... не ми стигнало...

порано,кога ке добиеше медал,кога ке поканеше пријател кој ке стигне до 6ти лвл даваше по 5 голд... сега дава мапа,и колку ти е среќата... незнам колку е мин-макс добивка...
ооо па јас мислев и сега дава по 5 голд,лоша работа ама дај јас и ти да го прашаме главниот(тонех) како да си собереме пари.:pos2::pos2::pos2:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
ооо па јас мислев и сега дава по 5 голд,лоша работа ама дај јас и ти да го прашаме главниот(тонех) како да си собереме пари.:pos2::pos2::pos2:
Ha-ha, многу смешно. Држете си се до темата, оставете го "главниот" на раат.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ја засега солидно се држам имам околу 100-тина злато и една Q4 компанија па ќе видиме како ќе оди понатаму, инаку компанијава со 10+ land skill работници ако сите 10 имаат толку скил ќе имам и повеќе од 2 злато профит, сега оди некаде околу 1.7/1.8 злато на ден.

Денеска добив 20 злато од Кољо92 на наследство :)


Ha-ha, многу смешно. Држете си се до темата, оставете го "главниот" на раат.
Ме интересира дали доби одговор за жалбата која ја поднесе, ако доби или кога ќе добиеш пиши ако не ја прифатат ќе пробаме и со еден Open Letter ништо не губиме само може да добиеме.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ја засега солидно се држам имам околу 100-тина злато и една Q4 компанија па ќе видиме како ќе оди понатаму, инаку компанијава со 10+ land skill работници ако сите 10 имаат толку скил ќе имам и повеќе од 2 злато профит, сега оди некаде околу 1.7/1.8 злато на ден.

Денеска добив 20 злато од Кољо92 на наследство :)




Ме интересира дали доби одговор за жалбата која ја поднесе, ако доби или кога ќе добиеш пиши ако не ја прифатат ќе пробаме и со еден Open Letter ништо не губиме само може да добиеме.
Сеуште не, штом добијам, ако воопшто добијам, ќе ве известам.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Уште не ја додадоа Македонија? :nesvest:
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Здраво. На еРепублик см регистриран од дамна со Drashhh_III_Makedonski до 8lvl играв ама оставив и сеа сакам да влезам ме убиле, може ли некој да ми каже на кратко шо сее десило дали има еМкд и да ми даде некој линк да се рег од ново Фала.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Здраво. На еРепублик см регистриран од дамна со Drashhh_III_Makedonski до 8lvl играв ама оставив и сеа сакам да влезам ме убиле, може ли некој да ми каже на кратко шо сее десило дали има еМкд и да ми даде некој линк да се рег од ново Фала.
eMkd seuste ja nema eve ti link pa registriraj se od kaj mene http://www.erepublik.com/en/referrer/thedragon
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom