Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Фала ви момци, како се донира пари за еМкд, ако може преку телефон 1 повик на пример да кошта или мора преку сметка ?

Во која Држава и регион да се регистрирам, каде ке заработувам повеке и каде ке ме почитуват повеке ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Фала ви момци, како се донира пари за еМкд, ако може преку телефон 1 повик на пример да кошта или мора преку сметка ?

Во која Држава и регион да се регистрирам, каде ке заработувам повеке и каде ке ме почитуват повеке ?
Па на почеток во Србија, Русија има доста солидни плати, ти препорачувам првата зошто ќе можеш да разбереш барем нешто во весниците итн. Инаку сите што имаат постари акаунти оставени пишете ми приватна порака ако не ги играте да ги дадеме надруги нови/банирани играчи да не почнуваат од почеток.
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60


Како шпион ли е у грција бе свака му част :)
Името ми е Nikach add.
И ако ја има некој сликата целосно што е ADD MACEDONIA да ми ја прате фала :)
 
А

Ајсшутер

Гостин


Како шпион ли е у грција бе свака му част :)
Името ми е Nikach add.
И ако ја има некој сликата целосно што е ADD MACEDONIA да ми ја прате фала :)
Не е шпиун, повеќето Македонци со поголеми скилови отидовме таму да им работиме со 10-15 сила како би уништиле дел од грчките компании. Инаку еве ти ја сликата во поголем формат.

http://www.erepublik.com/citizen/images?id=1907287
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Не е шпиун, повеќето Македонци со поголеми скилови отидовме таму да им работиме со 10-15 сила како би уништиле дел од грчките компании. Инаку еве ти ја сликата во поголем формат.

http://www.erepublik.com/citizen/images?id=1907287
Епа убаво сте направиле :) фала за сликата.
Јас се тепав за Србија и качив 5левел и имам 38велнес и болницата ми е искористана, имам и 3 лебчиња :) И прашањето ми е дали ке можам сега да се излечам или тоа е само на секој ден ?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Епа убаво сте направиле :) фала за сликата.
Јас се тепав за Србија и качив 5левел и имам 38велнес и болницата ми е искористана, имам и 3 лебчиња :) И прашањето ми е дали ке можам сега да се излечам или тоа е само на секој ден ?
епа си се сјебал ако си се борел и после првото лечење...подобро почни од почеток преку некој реферал линк или па најди некој акаунт од овие што се откажуваат...и запамти после лечење не се бори...само 5 битки дневно...поздрав и добро ни дојде...после толку откажувања добро да видиме дека има уште интерес за играва :smir:
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
епа си се сјебал ако си се борел и после првото лечење...подобро почни од почеток преку некој реферал линк или па најди некој акаунт од овие што се откажуваат...и запамти после лечење не се бори...само 5 битки дневно...поздрав и добро ни дојде...после толку откажувања добро да видиме дека има уште интерес за играва :smir:
Абе нека е утре ке се излечам :) Абе ке ја упраеме работата бе, а за чат, може ли таму каде што се тие Националните да направам Macedonia National ке го покажува ли тама кај сите и ке можете да влезете или ?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Абе нека е утре ке се излечам :) Абе ке ја упраеме работата бе, а за чат, може ли таму каде што се тие Националните да направам Macedonia National ке го покажува ли тама кај сите и ке можете да влезете или ?
нема да можеш утре да се излечиш верувај...почни си нов акаунт и така ти е прв ден, а за да го оправиш овој ти треба многу гифтови и неколку дена...послушај ме почни си од почеток и бори се само 5 пати и излечи се после и толку за дента
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
нема да можеш утре да се излечиш верувај...почни си нов акаунт и така ти е прв ден, а за да го оправиш овој ти треба многу гифтови и неколку дена...послушај ме почни си од почеток и бори се само 5 пати и излечи се после и толку за дента
Ееее брат, веке имам 2 другари шо се регистрираа од мојо линк нема смисла саа да правам нов акаунт а ако се префрлам у друг град ке може ли да ја искористам болницата?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Ееее брат, веке имам 2 другари шо се регистрираа од мојо линк нема смисла саа да правам нов акаунт а ако се префрлам у друг град ке може ли да ја искористам болницата?
Ти веќе си ја искористил болницата за денес, а гледам си се борел 11 пати...тоа значи дека утре нема да можеш ниту да се бориш ниту да се лечиш...болница можеш да користиш само еднаш во денот и ќе добиеш велнес од неа онолку колку што си изгубил во борба тој ден...така да ти ќе треба 5-6 дена со гифтови и скап леб да стигнеш до 90+ здравје за да се вратиш во нормала...мој совет ти е да си почнеш од почеток па ти како сакаш...прашај го и драш и он ќе ти каже истото
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Ти веќе си ја искористил болницата за денес, а гледам си се борел 11 пати...тоа значи дека утре нема да можеш ниту да се бориш ниту да се лечиш...болница можеш да користиш само еднаш во денот и ќе добиеш велнес од неа онолку колку што си изгубил во борба тој ден...така да ти ќе треба 5-6 дена со гифтови и скап леб да стигнеш до 90+ здравје за да се вратиш во нормала...мој совет ти е да си почнеш од почеток па ти како сакаш...прашај го и драш и он ќе ти каже истото
Де бе :) Со Драш живеевме на иста улица он ке прате гифтс :)
Ме мрзе а и не сакам нов јузер да праам у вистинскио живот грешките не може да ги враташ, само да ги поправаш :) Фала за помошта
 
А

Ајсшутер

Гостин
Де бе :) Со Драш живеевме на иста улица он ке прате гифтс :)
Ме мрзе а и не сакам нов јузер да праам у вистинскио живот грешките не може да ги враташ, само да ги поправаш :) Фала за помошта
Ако не сака да ти прати зимај секирата и тргај накај него :pos2:
 

vidra_sk

Баш ми е гајле :P
Член од
22 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ајде објаснете ми за што се работи во играва, каква е?
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Кој има тука највисок конструкцион скил??мислам има поголем од мене ?

Krastajca напиша:
Кој има тука највисок конструкцион скил??мислам има поголем од мене ?
Има поголеми од 10 конструкцион скилл ?

Krastajca напиша:
Кој има тука највисок конструкцион скил??мислам има поголем од мене ?


Има поголеми од 10 конструкцион скилл ?
Ах деца деца значи нема,срамота на сите форуми има многу појаки играчи од вас.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кој има тука највисок конструкцион скил??мислам има поголем од мене ?


Има поголеми од 10 конструкцион скилл ?


Ах деца деца значи нема,срамота на сите форуми има многу појаки играчи од вас.
aбре има, само кој да ти каже...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom