Општи дискусии за игри

Член од
25 август 2019
Мислења
202
Поени од реакции
454
Дали некој ја играл PUBG LITE за компјутер? Според гемјплеите што ги гледав и споредбата повеѓу оваа и оргиналната можам да кажам дека сум изненаден од графиката а гејмплејот тотатлно исти. Ме интересира колку перформанси бара и дали вреди да се симнува?
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.564
Поени од реакции
2.433
Алелуја конечно дата за новата експанзија на Stellaris.


Далеку ми е 17ти, се водзджувам од играва со месеци само поради Federations.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.447
Поени од реакции
1.601
Се фатив прват по правилно да ја играм серијалот Assassins' Creed..од прват.
Претходно,од оваа франшиза самоOrigins ја имам играно и свртено...
Неколку поинтери/критики што би сакал да споменам
- Ако не си свесен/а (барем на мојата верзија), сетингс без вклучено Vertical Sync има да ти стопи и процесор и графичка...наводно бесконечен фрејм рејт...
Не е некојси кој знае што проблем, само бара прептазливост
-Јузер интерфејсот е катастрофа. Сејв/чек поинтите се секогаш пред некојси катсцин, далек пред објективот и важни ствари. У принцип лошо поставени. Не само тоа, него за да напуштиш играат е огромна влечка од типот:
1. Паузираш и излезеш од меморијата
2. Да излезеш од анимусот
3. Да квитуваш играта, на менито за избор на профили
4.Да одбереш профил за да излезеш отпосле од играта(каде што од небрежност може да го избришеш профилот :facepalm: )
Ова можда би го направило едно од најлошите јузер интерфесји во мејнстрим гемјминг икад..
- Мали проблеми со колизија (некои акции аватарот во играта ги прави погрешно-рипа назад наместо да се качи, виси од греда наместо да скока по нејзе)...
-Транзитна област и collectibles се малце претерани
-Лапсуси во логика, што ќе им дадам пропуст(игра е после се).
Позитвни ствари е дека дефинитивно е авантгард во споредба со тоа што нудела во тоа време, и дека квалитетот е пристоен на рестото...
Само се надевам дека проблемите со интерфејсот и колизијата не ги опфаќаат другите делови од серијалот(на пр Origins имаше се на место)...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
341
Поени од реакции
356
Има некој TWW2 да плесниме мп, кампања?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.670
Мислам дека тоа е средено во следните делови, јас од тројка натака ги имам играно и не приметив некои вакви заебанции. А и како што му пишале во коментари на овој од видеото со Alt+F4 гаси ја, јас всушност од навика скоро сите игри така ги гасам, ретко кога одам Quit од мени.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.447
Поени од реакции
1.601
Мислам дека тоа е средено во следните делови, јас од тројка натака ги имам играно и не приметив некои вакви заебанции. А и како што му пишале во коментари на овој од видеото со Alt+F4 гаси ја, јас всушност од навика скоро сите игри така ги гасам, ретко кога одам Quit од мени.
Phew..значи само првата е хемороид..добро да се знае..
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.939
Поени од реакции
11.979
Od Ass Creed, omilena mi e 2kata, i isto ja sakam i Brotherhood koja vovede mnogu interesen multiayer.
Ne znam dali ima uste igraci samo, ako imate mozeme da igrame. Samo birajte megu brotherhood i black flag, bidejki posle e skinat multiplayerot.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
352
Поени од реакции
740
На Epic Games ја има GTAV беспари, мислам до 21. Кој ја нема играно нека лапа.
Има и најави дека следна недела ќе ја даваат Witcher III: GOTY Edition

 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.386
Поени од реакции
2.506
Epic ептен изненадија. Пред некое време Just Cause 4, сега GTA5 :aplauz:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.695
Поени од реакции
15.858
Нема лажги и превари?
Пошо тргнав да ја симнувам.
Да не ме изреметат у сред играње?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.510
Поени од реакции
5.643
Нема лажги и превари?
Пошо тргнав да ја симнувам.
Да не ме изреметат у сред играње?
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.939
Поени од реакции
11.979
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
Samo sho mozam da ti kazam, so srekja.
Customer service im e katastrofa, za eden problem sho go imav cela nedela ne mi vratija i morav da otvoram 4 tiketa.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.695
Поени од реакции
15.858
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
Напраи resend неколку пати. И мене исто ми праеше. Ја симнувам веќе.
 
На врв Bottom