Општи дискусии за игри

Член од
13 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Company of Heroes 2-Сеуште немам сретнато некој од Мк да ја игра играва, случајно некој да е заинтересиран?
 
Член од
13 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Company of Heroes 2 Има ли играчи во Македонија?
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pozdrav drugari sakam da ve prasam dali nekoj moze da mi prati link za mortal kombat za sony playstation 2 da ja simnam. :)
 
Член од
6 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
4
LORDS MOBILE: Barame aktivni igraci koi bi ni se pridruzile vo nasiot prv makedonski guild [Mkd] Makedonija.
Screenshot_20191106_113400_com.igg.android.lordsmobile.jpg
Screenshot_20191106_102922_com.igg.android.lordsmobile.jpg
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.829
Поени од реакции
1.938
Член од
11 февруари 2009
Мислења
973
Поени од реакции
970
Член од
6 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
4
Само македонски играчи примате или имате и странци, затоа што ме буни англискиов на таблата?
Retko da najdes cist gild imame nekoj mal procent na stranci. Moravme da ideme so taa varijanta da vleceme igraci bidejki e relativno mlad gild, a vo potraga sme po nasinci i niz srpskive i hrvatskive gildovi i nemozes da gi najdes nasive slicni se iminjata. Imase i sub gild so lev3 pokloni ama ni propadna. Ti ja igras
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
973
Поени од реакции
970
Retko da najdes cist gild imame nekoj mal procent na stranci. Moravme da ideme so taa varijanta da vleceme igraci bidejki e relativno mlad gild, a vo potraga sme po nasinci i niz srpskive i hrvatskive gildovi i nemozes da gi najdes nasive slicni se iminjata. Imase i sub gild so lev3 pokloni ama ni propadna. Ti ja igras
Да ја играм, бев во гуилд каде бевме само балканци, а сега се споивме со Bloodfirre Legacy.
Screenshot_2019-11-06_212442.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
4
Да ја играм, бев во гуилд каде бевме само балканци, а сега се споивме со Bloodfirre Legacy.
Прегледај го приврзокот 221708
Jas bev vo sfs strumf selo okolu godina dena, super bese i mislev deka nikojpat nema da go napustam, no cesto migriravme i posledno otidovme vo k264 i bese pekolno na miuta napadi. A pret toa nekoj od mkd gildot imase pisano na db i po nedela dena od 264 otidov vo mkd.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.631
Поени од реакции
623
Дали некој се секава на една игра, трка со мали коли кои по пат собираат и оружје кое се користи за време на трката? Име на играта?

Играта е прилично стара :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.077
Поени од реакции
25.232
Дали некој се секава на една игра, трка со мали коли кои по пат собираат и оружје кое се користи за време на трката? Име на играта?

Играта е прилично стара :D
На Re-Volt да не мислиш?

 
На врв Bottom