Општи дискусии за игри

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали некој ја играл PUBG LITE за компјутер? Според гемјплеите што ги гледав и споредбата повеѓу оваа и оргиналната можам да кажам дека сум изненаден од графиката а гејмплејот тотатлно исти. Ме интересира колку перформанси бара и дали вреди да се симнува?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Алелуја конечно дата за новата експанзија на Stellaris.


Далеку ми е 17ти, се водзджувам од играва со месеци само поради Federations.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Се фатив прват по правилно да ја играм серијалот Assassins' Creed..од прват.
Претходно,од оваа франшиза самоOrigins ја имам играно и свртено...
Неколку поинтери/критики што би сакал да споменам
- Ако не си свесен/а (барем на мојата верзија), сетингс без вклучено Vertical Sync има да ти стопи и процесор и графичка...наводно бесконечен фрејм рејт...
Не е некојси кој знае што проблем, само бара прептазливост
-Јузер интерфејсот е катастрофа. Сејв/чек поинтите се секогаш пред некојси катсцин, далек пред објективот и важни ствари. У принцип лошо поставени. Не само тоа, него за да напуштиш играат е огромна влечка од типот:
1. Паузираш и излезеш од меморијата
2. Да излезеш од анимусот
3. Да квитуваш играта, на менито за избор на профили
4.Да одбереш профил за да излезеш отпосле од играта(каде што од небрежност може да го избришеш профилот :facepalm: )
Ова можда би го направило едно од најлошите јузер интерфесји во мејнстрим гемјминг икад..
- Мали проблеми со колизија (некои акции аватарот во играта ги прави погрешно-рипа назад наместо да се качи, виси од греда наместо да скока по нејзе)...
-Транзитна област и collectibles се малце претерани
-Лапсуси во логика, што ќе им дадам пропуст(игра е после се).
Позитвни ствари е дека дефинитивно е авантгард во споредба со тоа што нудела во тоа време, и дека квалитетот е пристоен на рестото...
Само се надевам дека проблемите со интерфејсот и колизијата не ги опфаќаат другите делови од серијалот(на пр Origins имаше се на место)...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Има некој TWW2 да плесниме мп, кампања?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Мислам дека тоа е средено во следните делови, јас од тројка натака ги имам играно и не приметив некои вакви заебанции. А и како што му пишале во коментари на овој од видеото со Alt+F4 гаси ја, јас всушност од навика скоро сите игри така ги гасам, ретко кога одам Quit од мени.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Мислам дека тоа е средено во следните делови, јас од тројка натака ги имам играно и не приметив некои вакви заебанции. А и како што му пишале во коментари на овој од видеото со Alt+F4 гаси ја, јас всушност од навика скоро сите игри така ги гасам, ретко кога одам Quit од мени.
Phew..значи само првата е хемороид..добро да се знае..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Od Ass Creed, omilena mi e 2kata, i isto ja sakam i Brotherhood koja vovede mnogu interesen multiayer.
Ne znam dali ima uste igraci samo, ako imate mozeme da igrame. Samo birajte megu brotherhood i black flag, bidejki posle e skinat multiplayerot.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
На Epic Games ја има GTAV беспари, мислам до 21. Кој ја нема играно нека лапа.
Има и најави дека следна недела ќе ја даваат Witcher III: GOTY Edition

 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Epic ептен изненадија. Пред некое време Just Cause 4, сега GTA5 :aplauz:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Нема лажги и превари?
Пошо тргнав да ја симнувам.
Да не ме изреметат у сред играње?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Нема лажги и превари?
Пошо тргнав да ја симнувам.
Да не ме изреметат у сред играње?
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
Samo sho mozam da ti kazam, so srekja.
Customer service im e katastrofa, za eden problem sho go imav cela nedela ne mi vratija i morav da otvoram 4 tiketa.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не е превара, али регистрацијата на рокстар акаунт им е избагирана. Не ми стига verification mail за да го одобрам акаунтот и ми "спие" играва неупалена. Проверив во спам, треш и секое ќоше на маилот, ништо. Ако знае некој чаре нека кажува.
Напраи resend неколку пати. И мене исто ми праеше. Ја симнувам веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom