Општи дискусии за игри

Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.846
Поени од реакции
28.026
Македонска хорор игрица излегува на светска платформа

Не сум ни знаел дека има македонски девелопери на игри, во план ми е да ги подржам со купување на играва на Steam, па каква сака нека е лоша или добра, не верувам дека ќе кошта многу.

Само Offnet, да ви ебам тоа насловот, „игрица“ ниту е македонски збор, ниту соодвестува со денешните игри кои се далеку од смешни 2Д платформери кога овој израз се појавил, баш имаше неодамна интересна статија на hcl.hr за употребата на изразов.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Македонска хорор игрица излегува на светска платформа

Не сум ни знаел дека има македонски девелопери на игри, во план ми е да ги подржам со купување на играва на Steam, па каква сака нека е лоша или добра, не верувам дека ќе кошта многу.

Само Offnet, да ви ебам тоа насловот, „игрица“ ниту е македонски збор, ниту соодвестува со денешните игри кои се далеку од смешни 2Д платформери кога овој израз се појавил, баш имаше неодамна интересна статија на hcl.hr за употребата на изразов.
Lol не очекував нешто вакво. Знам дека има наши шо напраја игра на Steam со авиончиња низ вселената ми се чини дека е? Ама ова трејлеров се гледа дека е promising. Се надевам дека че биди нешто од играва.

Offnet џо речник имаат ама се гледа колку се писмени.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Forza Horizon 2 za PC ima li i odek mozhe da se kupi ako ima??
Ја нема за на компјутер. Пуштена беше само за на Xbox One и Xbox 360 како ексклузивна игра. Само 3 и 4 ги имаш за на компјутер. И ти треба да имаш Windows 10.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Ја нема за на компјутер. Пуштена беше само за на Xbox One и Xbox 360 како ексклузивна игра. Само 3 и 4 ги имаш за на компјутер. И ти треба да имаш Windows 10.
Има ли некоја шанса да се игра на Ryzen 3 1200 GTX 1050Ti 8GB ram
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Има ли некоја шанса да се игра на Ryzen 3 1200 GTX 1050Ti 8GB ram
Можиш Forza Horizon 3 System Requirements
Forza Horizon 4 System Requirements
Само шо верзија имаш не GTX 1050ti? MSI, Gigabyte, Aorus? Претпоставувам имаш 2gb меморија? И не чи ти биди лошо да си клајш уште една RAM меморија бидејчи за 2019 год. 8gb RAM е малце. Барем 16 имај, две по 8gb.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Можиш Forza Horizon 3 System Requirements
Forza Horizon 4 System Requirements
Само шо верзија имаш не GTX 1050ti? MSI, Gigabyte, Aorus? Претпоставувам имаш 2gb меморија? И не чи ти биди лошо да си клајш уште една RAM меморија бидејчи за 2019 год. 8gb RAM е малце. Барем 16 имај, две по 8gb.
Немам 1050 сеуште, планирам да земам а за уште еден рам незнам дали напојувањето ќе е добро
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Немам 1050 сеуште, планирам да земам а за уште еден рам незнам дали напојувањето ќе е добро
Значи компјутер имаш и само сакаш да го надградиш или моментално го составуваш? Без ралика дали го составуваш или надградуваш, јас би ти рекол да почекаш ако можиш да потсобериш уште тро пари или пак некој некако да ти помогни. Напојувањето од 550-600w ти е доволно. Дури 600 ти е многу. Најуба 1050ti 4gb да си ја земиш ти е Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 RGB OC WINDFORCE 2X.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Значи компјутер имаш и само сакаш да го надградиш или моментално го составуваш? Без ралика дали го составуваш или надградуваш, јас би ти рекол да почекаш ако можиш да потсобериш уште тро пари или пак некој некако да ти помогни. Напојувањето од 550-600w ти е доволно. Дури 600 ти е многу. Најуба 1050ti 4gb да си ја земиш ти е Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 RGB OC WINDFORCE 2X.
Пред 1 година го земав, 500W Coolermaster ми е напојувањето
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Пред 1 година го земав, 500W Coolermaster ми е напојувањето
Кажи подетално спецификациите шо ти се на компјутерот, ако вејче имаш и сакаш да го надградиш.

Интересно е шо 710.10$ (38,461 ден.) Entry Level AMD Gaming Build можиш да си напрајш гејмерски компјутер AMD build додека кај нас то не е возможно од:
1. Не сите компјтерски делој ги има на пазарот.
2. Поскапи се компјутерите кај нас.
3. Нема во дупкава кај нас Amazon.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Кажи подетално спецификациите шо ти се на компјутерот, ако вејче имаш и сакаш да го надградиш.

Интересно е шо 710.10$ (38,461 ден.) Entry Level AMD Gaming Build можиш да си напрајш гејмерски компјутер AMD build додека кај нас то не е возможно од:
1. Не сите компјтерски делој ги има на пазарот.
2. Поскапи се компјутерите кај нас.
3. Нема во дупкава кај нас Amazon.
>MB: Gigabyte A320M-DS2
>CPU: Ryzen 3 1200
>RAM: DIMM 8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury Black CL15
>GPU: Gigabyte PCX GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5 DVI/HDMI DX12
>PSU: 500W CoolerMaster Elite RS-500PSAP-J3,PFC,12cm Fan
>HDD: 1TB Seagate SATA3 5400rpm 128MB 7mm
>Case: ATX Midi Tower Case SAMA Inpower JAX-08 Cruiser
Мислим дек са овиа деловите, не сум сигурен, неможам да си го најдам гарантниот лист
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
>MB: Gigabyte A320M-DS2
>CPU: Ryzen 3 1200
>RAM: DIMM 8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury Black CL15
>GPU: Gigabyte PCX GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5 DVI/HDMI DX12
>PSU: 500W CoolerMaster Elite RS-500PSAP-J3,PFC,12cm Fan
>HDD: 1TB Seagate SATA3 5400rpm 128MB 7mm
>Case: ATX Midi Tower Case SAMA Inpower JAX-08 Cruiser
Мислим дек са овиа деловите, не сум сигурен, неможам да си го најдам гарантниот лист
Таман ти е 500W, пак ако сакаш прашај на нешто како Toms Hardware. Не знам по колку W се матичнава плоча и процесоров, ама не се многу мислам, околу 70 треба да бидат. GTX 1050ti 4gb минимум 300w е. RAM и тврдиот диск не ти трошат многу. Пак мислам дека е 500w доволно, пак види распрашај се да не треба 550w. Ако не е доволно, земи напојувач шо е бронза или злато (bronze or gold certificate 80 plus) PSU 550W Deepcool DQ550ST 80Plus Gold Black
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Пред 1 година го земав, 500W Coolermaster ми е напојувањето
Има големи шанси и ова напојување да го иам, не сум сигурен
https://www.anhoch.com/product/43587/psu-550w-sharkoon-shp550-v2-80-plus-real-power-12cm-fan
Таман ти е 500W, пак ако сакаш прашај на нешто како Toms Hardware. Не знам по колку W се матичнава плоча и процесоров, ама не се многу мислам, околу 70 треба да бидат. GTX 1050ti 4gb минимум 300w е. RAM и тврдиот диск не ти трошат многу. Пак мислам дека е 500w доволно, пак види распрашај се да не треба 550w.
Да не знаеш дали во Анхоч го примаат користениот дел со гаранција за замена со нов и со доплата?
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
381
Поени од реакции
538
Има големи шанси и ова напојување да го иам, не сум сигурен
https://www.anhoch.com/product/43587/psu-550w-sharkoon-shp550-v2-80-plus-real-power-12cm-fan

Да не знаеш дали во Анхоч го примаат користениот дел со гаранција за замена со нов и со доплата?
А стварно не знам за то. Единствено во анхоч сум земал делој, компјутер немам од таму земено на рати со гаранција. Би требало да можи да го вратиш напојувачот и да доплаитш за нов. Пак појди прашај ги. Серификатот ти е White а таков не ти треба. Мора да биди бронза или злато 80 плус.
 
На врв Bottom