Општи дискусии за ТВ серии

Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Моментално сите серии што ги гледам ми се на пауза Better Call Saul , How to get away with murder , Gotham,Fargo ,Lucifer,Suits и трите од Марвел некој ако може да направи нзс од овие и да ми препорача серија што ќе ми се бендиса ? :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Моментално сите серии што ги гледам ми се на пауза Better Call Saul , How to get away with murder , Gotham,Fargo ,Lucifer,Suits и трите од Марвел некој ако може да направи нзс од овие и да ми препорача серија што ќе ми се бендиса ? :)
Еве едно нзс од мене.
Westworld
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја почнав Луцифер пред некој ден и серијава е сосема солидна, ја почнав без никакви очекувања и мислев дека е тиња пошто немаше никаков хајп/маркетинг околу неа и засега ми прави ќејф. Не е сериозна серија али онака да се релаксираш уз добро музиче и интересни ликови е сосема океј, ми поминува времето брзо.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Заврши првата половина од првата сезона на Designated Survivor. Јас искрено сум позитивно изненаден или можеби имав слаби очекувања. Продолжението е во март-април така нешто.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Треба да е силна оваа Taboo, барем по видеово.
 
W

wicked_1

Гостин

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Ова срањето Сингелиќ шо иде на сител , буквално копија на Серанови. Ни сценарио ни дешавки ништо не се потрудиле да сменат , се е исто. Ај шо е копија али и глумата на сите глумци , срање , аматерски до даска.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
После изгледана прва сезона од The Office (US) си земам за право да кажам дека има најдобар кастинг што сум видел во серија.
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Моментално сите серии што ги гледам ми се на пауза Better Call Saul , How to get away with murder , Gotham,Fargo ,Lucifer,Suits и трите од Марвел некој ако може да направи нзс од овие и да ми препорача серија што ќе ми се бендиса ? :)
Better call Saul e must, a Fargo sledi posle nea...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom