Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.795
Поени од реакции
33.611
Јас Озарк гледам, од сам старт ми се засвиѓа, првата сезона тераше топ дури и ми стана сумњиво малце пошто е на Нетфликс а освен еден геј друго вокерско скоро и да нема. Сеа сум на почеток на 3та сезона и серијата врие од strong women character, дури почнува да ме нервира малце. Да не брзам со заклучоци и да не изедам некој спојлер, ќе се вратам да искоментирам кога ќе ја завршам. Само се надоврзав на муабетот на Бјорн од погоре.
А Мексиканците?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.795
Поени од реакции
33.611
Не знам. Жена е мексиканците. :D
А, не си стигнал до нив. ОК, ај да не те спојлнам, гледај.

Патем, не памтам дека имаше педер. Сигурно бил или некој небитен лик, или некој што го скинале. :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.284
А, не си стигнал до нив. ОК, ај да не те спојлнам, гледај.

Патем, не памтам дека имаше педер. Сигурно бил или некој небитен лик, или некој што го скинале. :pos:
Тука се бе мексиканците, само што жена ги претставува, Хелен.

Педер беше тој Пети агентот у прва сезона што го смува на Рут чичко и Рас тој жутиот со брада.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Е кај барате педери во реднек село на крај на свет, кое го нема ни на мапа... Не ми текнува, како и црнци да немаше.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Јас Озарк гледам, од сам старт ми се засвиѓа, првата сезона тераше топ дури и ми стана сумњиво малце пошто е на Нетфликс а освен еден геј друго вокерско скоро и да нема. Сеа сум на почеток на 3та сезона и серијата врие од strong women character, дури почнува да ме нервира малце. Да не брзам со заклучоци и да не изедам некој спојлер, ќе се вратам да искоментирам кога ќе ја завршам. Само се надоврзав на муабетот на Бјорн од погоре.
Озарк е една од ретките Нетфликс серии што вредат :smirce: А Лора Лини мене ми е :drk:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Серииште е Озарк, една од подобрите што се на Нетфликс.
Кажете ми многу ја фураат оваа The Gentlemen, до толку вреди да се гледа или хајп е само?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Серииште е Озарк, една од подобрите што се на Нетфликс.
Кажете ми многу ја фураат оваа The Gentlemen, до толку вреди да се гледа или хајп е само?
Gentlemen е откачена серија. Мене лично ми се допадна. Гај Ричи стил.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Серииште е Озарк, една од подобрите што се на Нетфликс.
Кажете ми многу ја фураат оваа The Gentlemen, до толку вреди да се гледа или хајп е само?
Zavisi, ako si gledal filmovi sto gi rezira Guy Ritchie i ti se svigat, serijava e zakon, ako ne nema da ti se sviga... Iako ne e reziser na site epizodi, se gleda deka toj ja vodi palkata , bez spojleri imas back and forwards time line, zapleteni ulogi , i obavezno imas eden , dope smoking, chain rocking, higher than life karakter so ne intencionalno sjebuva raboti za drugite da gi odjebuvat :)
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Земав да гледам 3 Body Problem. Ентузијастички и со отворен ум. Пошто книгата ја фалат ептен и ми е на ред за читање. И почиње серијава, први минути, разни ликови од кои 90% се жени, све некои пичке материне научнички или едноставно силни жени. Само жени, еден Кинез и еден црнец - кој е најпаметниот човек на светот. Он и Ајнштајн. Тие се. Ова буквално го кажаа у серијава.
Негде у 13-та минута се појавува белец. Одма сељак - им се пушта на две женски у бар. И едната му вика - Абе мрш од тука клошар ниеден, знаеш ли ти дека сум ја у пичку матер научничка, а другарка ми е јака бизнисменка.

Тука одлучив дека нема да ја гледам серијата. Потоа следуваа уште неколку сцени со - жените се јаки, мажите се слаби, а белите мажи плус се сељаци, кои ми ја зацементираа одлуката и ја потврдија како исправна и не ја догледав прва епизода.

Сум дошол да глеам сериозна научна фантастика бре, не очајни домаќинки.
Сите ебани најбољи научници се жени (и еден црнец). Чак и у Кина за време на Културната револуција, тие што ги тепаат контрареволуционерите до смрт пред публик, се жени. Жена го предава контрареволуционерот, жена му суди, жени го убиваат од ќутек, жена го тажи.
Тргнете ми се скурца, ова треба да биде реалистично.
Стигнав до четврта епизода и тој син му на џандаров буљаш испадна хахах, нема везе јако е серијалчево, посебно што скоро и да нема добри филмови у задњи 4 год.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Laura Linney ko Wendy bese odlicna. Likot I bese najinteresniot vo cela serija, bez nejze komotno mozese da ja zavrsat vo 6 epizodi.
Mene mi e eden od podobrite likovi na TV so sum gi gledala.

The gentlemen e interesna, mene mi ja izvadi crniot humor. I Theo ne e los za gledanje vaka.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Laura Linney ko Wendy bese odlicna. Likot I bese najinteresniot vo cela serija, bez nejze komotno mozese da ja zavrsat vo 6 epizodi.
Mene mi e eden od podobrite likovi na TV so sum gi gledala.

The gentlemen e interesna, mene mi ja izvadi crniot humor. I Theo ne e los za gledanje vaka.
Нема збор за актерката дека си го усовршила карактерот до перфекција, ама мене лично ми беше една од најомразените карактери што сум ги гледал некогаш во серија, заедно со на Валтер Вајт жена му. За мене МВП во цела серија е Рут, Џулија Гарнер искина.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Нема збор за актерката дека си го усовршила карактерот до перфекција, ама мене лично ми беше една од најомразените карактери што сум ги гледал некогаш во серија, заедно со на Валтер Вајт жена му. За мене МВП во цела серија е Рут, Џулија Гарнер искина.
Imav nadez za Ruth jas, deka ke ima nejziniot lik nekoja promena, ama si ostana istata celo vreme. Dosadna I predvidliva.

Jas sfakjam likovi da te nerviraat I da gi mrazis, I mene me nervirase Wendy, pogotovo so znaeme koja postapka izleze skroz od kolosek, ama toa ja pravi interesna, pa I realna. Preku takvo mi e od samo fini ili zlobni likovi I ramna linija celo vreme.

Zena mu na Walter vo pravo bese celo vreme ako gleas od nejzina perspektiva na rabotite, za dzabe trpi mrznja toj lik. Walter pak e beter od nejze, pa I od Wendy, ama madafaka e, najjak lik na TV, neli?
BTW, I jas si go postuvam Walter, Soprano, slicni ko niv, ama zatoa ja postuvam I Wendy ko lik.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
3 Body Problem кинеската верзија за мене беше предобра за разлика од таа на Нетфликс , воопшто не ми се допадна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Ја сум најбољи пират на светот!!!!

- вака влагаат буквално сите ликови од серијата One Piece, кога за прв пат ќе се појават
 

Kajgana Shop

На врв Bottom