Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.789
Поени од реакции
33.590
Да отвори некој тема за 1899 може подлабоко да дискутираме, овде морам се во спојлери да пишувам, мрза ме фаќа. Серијата не е толку комплексна како што се чини на прв поглед, има доста интересни досетки и детали. Авторите исто како и Дарк го имаат смислено концептот од почеток до крај, не пишуваат од сезона за сезона, така да понатаму исто како и Дарк се ќе добие смисла.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ја изгледав првата епизода од Wednesday. Специјалните ефекти се малку извештачени, штрчат, и не ја гледам хемијата помеѓу Мортиша и Гомез (мислам дека го промашиле кастингот на Гомез), другото е ок.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја изгледав првата епизода од Wednesday. Специјалните ефекти се малку извештачени, штрчат, и не ја гледам хемијата помеѓу Мортиша и Гомез (мислам дека го промашиле кастингот на Гомез), другото е ок.
I jas se mislev da ja pustam, devojkata mi e interesna pojava.
Miniserija e ili ke ima poveke sezoni?
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
The Guardians of the Galaxy Holiday Special е урнебесен се изнасмеав :pos:(y)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Топ е новава серија на Star Wars: Andor. Ептен ми залепи мене, 8-ма епизода сум и сега за сега ептен добро тече. Башка и нема woke срања, има бластер калаши хахаха, али јебига никој не е совршен. :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Конечно ги изгледав последните 4 епизоди од Мајанс.

И кој кур е со серијава? Како можеа да влечкаат ремек дело ко СоА низ епизодите само за и неа да ја уништат? Како побогу онаа курвана и наркоманка Хоуп (жими куров хоуп) доби повеќе скрин тајм од лик ко Маркус на пример? И што по ѓаволите пробуваа копуков Изи да го направат бледа сенка на Џекс со тоа поезијата и пишување дневник? Од прва епизода не ми се допадна типов и карактерот што му го доделија, многу е вештачки за разлика од тоа што беше во СоА, ама па и другиве ликови ко Коко, Нерон и Гили беа сто пати подобри од Изи. Па дури и она куривче од брат што го имаше беше боље од него. Замараа со тој негов морален компас 3.5 сезони за на крај да одлепи и да глуми ел падрино дека е. Килшот на Падрино, седиииииииии беее копук еден мал никаков.

Како ликови ко Коко, Нерон и Маркус добија толку малку скрин тајм, а гледавме небитни наркомани од тоа белата наркоманска планина? Се посраа врз делото на Џекс и на крај овој што е педерска верзија на Исус пачна во Самкро, шлајм. Па и брат му на Изи ќе ми продава демагогии како требало, дупеше све што стигне напраи 100 деца, 102 му умреа и на крај фабрика со дрога што има 10тона така си ја запали пошо нема чувари од картелот. Хк, пу. У 5та сезона ако Изи преживее, да ти се помочам на серијата. Нека напраат спиноф со Хоуп како се ебе за игла, подобра ќе биде од ова срање.

Нула бе нула, нула од 10.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Дојдов само да му опсујам се и да му посакам да умри на оној кој ја направи Seven of Nine лезбајка во втората сезона на Пикард.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.260
Конечно ги изгледав последните 4 епизоди од Мајанс.

И кој кур е со серијава? Како можеа да влечкаат ремек дело ко СоА низ епизодите само за и неа да ја уништат? Како побогу онаа курвана и наркоманка Хоуп (жими куров хоуп) доби повеќе скрин тајм од лик ко Маркус на пример? И што по ѓаволите пробуваа копуков Изи да го направат бледа сенка на Џекс со тоа поезијата и пишување дневник? Од прва епизода не ми се допадна типов и карактерот што му го доделија, многу е вештачки за разлика од тоа што беше во СоА, ама па и другиве ликови ко Коко, Нерон и Гили беа сто пати подобри од Изи. Па дури и она куривче од брат што го имаше беше боље од него. Замараа со тој негов морален компас 3.5 сезони за на крај да одлепи и да глуми ел падрино дека е. Килшот на Падрино, седиииииииии беее копук еден мал никаков.

Како ликови ко Коко, Нерон и Маркус добија толку малку скрин тајм, а гледавме небитни наркомани од тоа белата наркоманска планина? Се посраа врз делото на Џекс и на крај овој што е педерска верзија на Исус пачна во Самкро, шлајм. Па и брат му на Изи ќе ми продава демагогии како требало, дупеше све што стигне напраи 100 деца, 102 му умреа и на крај фабрика со дрога што има 10тона така си ја запали пошо нема чувари од картелот. Хк, пу. У 5та сезона ако Изи преживее, да ти се помочам на серијата. Нека напраат спиноф со Хоуп како се ебе за игла, подобра ќе биде од ова срање.

Нула бе нула, нула од 10.
Коментирав и ја за истово мислам дека у СОА темата.
Ужасна серија а добро почна на почетокот иако и тогаш ми сметаше што ги мешаат САМКРО.
Последнава сезона тешко дно, што од што полошо.

Сатер му ја препушти серијава на Џејмс и овој се посра на све.
Треба да јаде тужба за сквернавење или нека си тера сам со мексикансково гомно и нека се тргне од Санс оф Анархи.

Коментирав и ја за истово, мислам дека у СоА темата.
Оваа постава на Мајанс е смешна у споредба со чаптерот што го водеше Алварез и ова лингурчево Изи ќе јадеше шамари од Џекс за добро утро.

Него Алварез освестен станал хааххахаа посвоил дете, ја слуша жена му, станал домаќин на 60 години а онаму дозволи да го убијат син му пред негови очи. :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Коментирав и ја за истово мислам дека у СОА темата.
Ужасна серија а добро почна на почетокот иако и тогаш ми сметаше што ги мешаат САМКРО.
Последнава сезона тешко дно, што од што полошо.

Сатер му ја препушти серијава на Џејмс и овој се посра на све.
Треба да јаде тужба за сквернавење или нека си тера сам со мексикансково гомно и нека се тргне од Санс оф Анархи.

Коментирав и ја за истово, мислам дека у СоА темата.
Оваа постава на Мајанс е смешна у споредба со чаптерот што го водеше Алварез и ова лингурчево Изи ќе јадеше шамари од Џекс за добро утро.

Него Алварез освестен станал хааххахаа посвоил дете, ја слуша жена му, станал домаќин на 60 години а онаму дозволи да го убијат син му пред негови очи. :D
Не ми се коментира за вака дебилна серија у онаа за СОА. Со кој памет Маркус го направија очајна домаќинка бе? Падрино што клубот го стави пред сопственото дете, мајка ебаваше со години и сеа ми проповеда тука мир и чекајте бе не се тепајте. Жими се напнат си легнав вчера, сабајлево станав и прво тоа размислував Изи му праи килшот на Алварез еј, се смеев за добро утро. Па и Канче и Рамос ги убија бе. Дури и Мени од Јума чартерот го убија што реално имаше добар карактер и да биде некоја главна фаца, ама не дај ќе се фокусираме на пичево Изи. Ај да не се нервирам и денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom