Општи дискусии за ТВ серии

Ф

Флеш

Гостин
@everyone ...

Од вас поискусните барам совет за некоја азиска(нипон/кореа♿) серија да се гледам,да ми препорачате ?

Прифаќам и аниме. Фала
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
@everyone ...

Од вас поискусните барам совет за некоја азиска(нипон/кореа♿) серија да се гледам,да ми препорачате ?

Прифаќам и аниме. Фала
Зависи за што си заинтересиран шонен или сеинин?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
@everyone ...

Од вас поискусните барам совет за некоја азиска(нипон/кореа♿) серија да се гледам,да ми препорачате ?

Прифаќам и аниме. Фала
Бујрум тоа што ми се допаднало.

Tokyo Vice - не е јапонска, ама е сместена во Јапонија и повеќето актери се Јапонци. Жанр: драма околу јапонските јакузи. Ја имаш на ХБО.

Alice in Borderland - јапонска. Ко некој микс од Алиса во земјата на чудата и Squid game. Втора сезона излегува на крај на месецов.

Taxi Driver - корејска. Мене ептен ме бендиса. Досега 1 сезона од 16 епизоди по околу 70 мин епизода. Жанр: акција-драма. Ја имаш на Нетфликс.

All of us are dead - корејска на Нетфликс за зомби апокалипса.

Мy name - корејски трилер што ептен ми се бендиса ако добро се сеќавам.

И можеш да ги ѕирнеш D.P. и A model family. Исто на Нетфликс се, мене не ме бендисаа кој знае колку, али мислам му се свиѓаа на @123456.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
@everyone ...

Од вас поискусните барам совет за некоја азиска(нипон/кореа♿) серија да се гледам,да ми препорачате ?

Прифаќам и аниме. Фала
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Било шо,добра приказна. почнав attack on titan изгубив чекор
Hellsing ultimate, berserk, black lagoon,monster, vinland saga, elfen laid, baccano, ghost in the shell тоа би издвоил како подобри од сеинен од шоунен fullmetal alchemist brotherhood, one piece, death note, code geass, Jojo (првите 2 сезони ), dragonball, hajime no ippo, fate stay night и fate zero тоа може да издвоја останатот е хајпа премногу.
Го заборавив captain tsubasa кој гледа светско знае. :D
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Ја изгледав MANIFEST за многу брзо време. Не е лоша серијата,има интересни моменти особено во последната сезона.
Но споредби со ЛОСТ? Колку и да се обидуваат да направат нешто слично како ЛОСТ, нема да бива. ЛОСТ е во своја лига.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Andor воопшто не е лоша,Tony Gilroy напишал одлична посериозна приказна во Star Wars универзумот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пуштив The White Lotus, ама не ми прави ќеф по првата епизода.
Вреди да се продолжи или да ја баталам?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.801

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
The Witcher showrunner Lauren Hissrich:
“What I’m going to say is please come back for The Witcher season 3 so we can get on with it. ...”

Го знаеме шаблонот.
Прво, убаво ве молат да ја гледате. А кога нема да ја гледате, самите ќе си бидете криви, што сте расисти, хомофоби и машки шовинисти.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
The Witcher showrunner Lauren Hissrich:
“What I’m going to say is please come back for The Witcher season 3 so we can get on with it. ...”

Го знаеме шаблонот.
Прво, убаво ве молат да ја гледате. А кога нема да ја гледате, самите ќе си бидете криви, што сте расисти, хомофоби и машки шовинисти.
Henry Cavill сам се заеба односно му го начукаа,се повлече од Witcher да се насочи кон Superman но со доаѓањето на James Gunn и Peter Safran во DC ги канселираат сите нови проекти на DCEU(Snyderverse) и почнуваат на ново во DC.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
Henry Cavill сам се заеба односно му го начукаа,се повлече од Witcher да се насочи кон Superman но со доаѓањето на James Gunn и Peter Safran во DC ги канселираат сите нови проекти на DCEU(Snyderverse) и почнуваат на ново во DC.
Има и друга верзија. А тоа е дека ептен сакале да го рушат канонот, а овој неќел да учествува во тоа, па се насочил кон Супермен. (сеедно што е)

Како и да е, ако следеча сезона се посере врз канонот гадничко, ќе знаеме што е у питање.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom