Општи дискусии за ТВ серии

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Ја гледавме со @wot оваа пред околу година, баш и ја коментиравме, побарај наназад низ мислењата. Сега малце ми е избледено сеќавањето, само знам дека малку ме разочара.
Dobro projdovme so Midnight Mass, kako da ni falese atmosferata posle Hill House/Manor pa popolni dupka.

No ovaa Novata Midnight Club epten eftino nekako? Ne dogledav vtora epizoda, najverojatno nema da ja prodolzam, baska sega okolu Halloween ke ima izbor za spooky raboti, mozebi konecno ke izgledam i novata Stranger Things.

Vcera ja bingnav Cyberpunk.

Damn. :uzi:

Epten zabavna, adrenalinska a stilot perverzii. Castlevania meets Invincible. Za malku ke go skoknav ova remek delo bidejki igrata me ceka, igrav demoto samo plus posleden pat vaka se zaebav so ovaa Arcane. :sick:

Ogromna preporaka.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Dobro projdovme so Midnight Mass, kako da ni falese atmosferata posle Hill House/Manor pa popolni dupka.

No ovaa Novata Midnight Club epten eftino nekako? Ne dogledav vtora epizoda, najverojatno nema da ja prodolzam, baska sega okolu Halloween ke ima izbor za spooky raboti, mozebi konecno ke izgledam i novata Stranger Things.

Vcera ja bingnav Cyberpunk.

Damn. :uzi:

Epten zabavna, adrenalinska a stilot perverzii. Castlevania meets Invincible. Za malku ke go skoknav ova remek delo bidejki igrata me ceka, igrav demoto samo plus posleden pat vaka se zaebav so ovaa Arcane. :sick:

Ogromna preporaka.
Da ne beshe anime valjda kje go dogledav. Greota e ova so remek delo ko Arcane da go sporedish.
 
  • Гнев
Reactions: wot
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.149
The Terminal List

Добра серија ама ништо спектакуларно. Драма/акција што се претвори во класично америчко сценарио 1 man versus all. Бара одмазда и е практично manhunt низ сите 7 епизоди. Најверојатно ќе продолжат со уште некоја сезона, а приказната веќе има неколку дупки.

Дефинитивно не ја заслужува 8цата на imdb.
@123456
откина серијава, без милост банг банг, ја изгледав во 1 ден
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.967
Поени од реакции
7.613
Играта не сум ја играл, ама сум гледал на Јутјуб видеа Gameplay и интересно делува приказната. Би сакал иако не сум по сериите да ја гледам серијава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Да се надеваме дека ќе ги сменат оние две говна што се претставуваат како режисери на Rings of Power.

...и на нивно место ќе стават уште поголеми идеолошки активисти и помали филмски уметници
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom