Општи дискусии за ТВ серии

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не мора да значи.
Имаш лоша серија ама не досадна - Money Heist.
Имаш ок серија ама досадна - Better Call Saul.

:D
Ја и ти да збориме за серии ќе иаме дискусија ко евреј и палестинец. Нема да заврши добро и за двајцата...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Не мора да значи.
Имаш лоша серија ама не досадна - Money Heist.
Имаш ок серија ама досадна - Better Call Saul.

:D
Да, се слагаме за првава. Втората не ми е гледана, али мене ако ми е некоја серија ок, не ми е досадна.

Ти вака по кажаното досега, најдобро е да не ја симнуваш Жицата, ќе изгледаш три епизоди, и ќе дојдеш да се жалиш. :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Да, се слагаме за првава. Втората не ми е гледана, али мене ако ми е некоја серија ок, не ми е досадна.

Ти вака по кажаното досега, најдобро е да не ја симнуваш Жицата, ќе изгледаш три епизоди, и ќе дојдеш да се жалиш. :D
Нека ја симне, ептен ме интересира рецензијата што ќе ја напише :icon_mrgr:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Ќе ја глеам бе полека, не ми стварајте притисок и хајп. :D

Сакам вакви криминалии.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Мислење за Кобра Каи на Нетфликс? Пуштија трејлер за 3та сезона.

првите 2 сезони беа на јутјуб оригинал, ја таму ги гледав, сега нетфликс ги купил правата за 3 сезона, за мене одлична серија
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
А имаш и ем лоша, ем досадна серија - Suits
Suits беше одлична првите две-три сезони, после нормално се забегува, како и со секоја серија која трае предолго.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.953
Мене ми беше ултра досадна, иако кога читав препораки на форумов мислев дека ќе гледам којзнае што. Предолги епизоди, 1 саат ми се гледаше како 10.
Не ми беше на нивото на Breaking Bad, Game of Thrones, Black Mirror, The Fall...
Ова е единствената серија која сум ја гледал и која е конзистентна од прва сезона до последна и напишана перфектно без штимање за поголема гледаност или лижење на било која општествена/социјална група.

Сите до една сезони се на ист принцип, почнува доста бавно, ги градат ликовите совршено, завршува главната дешавка во претпоследна епизода и во последна имаш расчистување и детали.

Подобар приказ на трулото општество во кое живееме нема да најдеш ни во документарец.

Инаку The Fall е една од неколкуте серии која ја имам изгасено и прекинато со гледање, ако таа ти е репер за добра серија нема што да разговараме понатаму.

Други преценети серии: The Office (англиската ја имам пуштено и shift+delete после 4та епизода, на Рики му имам огромна почит за стендап, ама оној хумор во серијата е ужас), Dexter (вртење во круг се едно исто, ја прекинав после 5та сезона), Six Feet Under (загледав малку, искрено би и дал барем 2-3 оцени пониско од тоа што го има како рејтинг), Brooklyn Nine Nine (оваа треба да има рејтинг максимум 6)....


Не мора да значи.
Имаш лоша серија ама не досадна - Money Heist.
Имаш ок серија ама досадна - Better Call Saul.

:D
Ако си некој што гледа тралалајки серии - не ја почнувај, во спротивно нема да зажалиш.

П.С за тоа што ми ја плукаш Сопранови треба рекет да ти удрам, ама ајде :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Ова е единствената серија која сум ја гледал и која е конзистентна од прва сезона до последна и напишана перфектно без штимање за поголема гледаност или лижење на било која општествена/социјална група.

Сите до една сезони се на ист принцип, почнува доста бавно, ги градат ликовите совршено, завршува главната дешавка во претпоследна епизода и во последна имаш расчистување и детали.

Подобар приказ на трулото општество во кое живееме нема да најдеш ни во документарец.

Инаку The Fall е една од неколкуте серии која ја имам изгасено и прекинато со гледање, ако таа ти е репер за добра серија нема што да разговараме понатаму.

Други преценети серии: The Office (англиската ја имам пуштено и shift+delete после 4та епизода, на Рики му имам огромна почит за стендап, ама оној хумор во серијата е ужас), Dexter (вртење во круг се едно исто, ја прекинав после 5та сезона), Six Feet Under (загледав малку, искрено би и дал барем 2-3 оцени пониско од тоа што го има како рејтинг), Brooklyn Nine Nine (оваа треба да има рејтинг максимум 6)....



Ако си некој што гледа тралалајки серии - не ја почнувај, во спротивно нема да зажалиш.

П.С за тоа што ми ја плукаш Сопранови треба рекет да ти удрам, ама ајде :D
Брат, сите серии мене што ми се омилени ти си ги прекинал. :lolzz:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја гледа некој Ratched? Пилотот ветува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom