Општи дискусии за ТВ серии

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Нешто чил од типот на Californication и Entourage се наоѓа? Да не е некој безвезен сит ком само, не мора ни да биде ептен како овие, битно да е драма/комедија.

Пробајте ја Easy на Нетфликс солидна е и епизодите не се поврзани една со друга
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Нешто чил од типот на Californication и Entourage се наоѓа? Да не е некој безвезен сит ком само, немора ни да биде ептен како овие, битно да е драма/комедија.

Пробајте ја Easy на Нетфликс солидна е и епизодите не се поврзани една со друга
Santa Clarita Diet

Штета што ја откажаа, а трета сезона заврши така да мораше барем уште една сезона да ја завршат приказната.. ама вреди да се изгледа, баш е релаксирачка.
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Како?!

Број 1 серија на сите времиња, не ни дискутирам! :D
Број 1 е Breaking Bad.

Сопранови ваљда број 1 дека е една од првите серии снимени, ако не и прва од овој тип.

Досадна ми беше бе, безцелна драма за односот на татко криминалец (не е ни мафија ова, обични рекетари) со жена му која е класична домаќинка и растењето на децата во такви околности. 90 епизоди чисто замарање.
Освен Тони, Кармела, Кристофер, Јуниор и Џони Сак другите немаа поима од глумење.
Поли и Данте цело време сакаа да ги копираат Ал Пачино и Џо Пеши.

Влезени у филм на Кум и Гудфелас и копирање на ликовите од филмовите.

Приказната мех, криминалци мафијаши 5 убиства немаше у серијата, не знаат да пукаат со пиштоли, не знаат ни да се тепаат.
Драма обична, моеше Тони комотно да биде адвокат или судија или штокур и да е, они одбрале италијанци мафијаши што немаат поима.

чист мех од серија, најпреценета, пуна грешки у снимање.
Едино Гандолфини вреди највеќе, тоа морам да признаам, сам ја носи цела серија.

Зошто е број 1? Или не ти се дискутира? :D

Ако не ти се збори за оваа можеме да се префрлиме и за втората најпреценета серија наречена Вистински Детектив. :icon_lol:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Број 1 е Breaking Bad.

Сопранови ваљда број 1 дека е една од првите серии снимени, ако не и прва од овој тип.

Досадна ми беше бе, безцелна драма за односот на татко криминалец (не е ни мафија ова, обични рекетари) со жена му која е класична домаќинка и растењето на децата во такви околности. 90 епизоди чисто замарање.
Освен Тони, Кармела, Кристофер, Јуниор и Џони Сак другите немаа поима од глумење.
Поли и Данте цело време сакаа да ги копираат Ал Пачино и Џо Пеши.

Влезени у филм на Кум и Гудфелас и копирање на ликовите од филмовите.

Приказната мех, криминалци мафијаши 5 убиства немаше у серијата, не знаат да пукаат со пиштоли, не знаат ни да се тепаат.
Драма обична, моеше Тони комотно да биде адвокат или судија или штокур и да е, они одбрале италијанци мафијаши што немаат поима.

чист мех од серија, најпреценета, пуна грешки у снимање.
Едино Гандолфини вреди највеќе, тоа морам да признаам, сам ја носи цела серија.

Зошто е број 1? Или не ти се дискутира? :D

Ако не ти се збори за оваа можеме да се префрлиме и за втората најпреценета серија наречена Вистински Детектив. :icon_lol:
Втора е The Wire.
Пиши два-три...есет збора и за неа :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Втора е The Wire.
Пиши два-три...есет збора и за неа :D
Чекај малце, таа уште не ми е гледана. :D
иде на даунлоад само да завршам некако со Фарго последна сезона, ако успеам, пошто ме замара.
 
B

Beginner

Гостин
Чекај малце, таа уште не ми е гледана. :D
иде на даунлоад само да завршам некако со Фарго последна сезона, ако успеам, пошто ме замара.
Фарго последната сезона е најслаба за мене ако не си ја почнал не си го троши времето. 1вата сезона ми е најдобра исто како кај True Detective.
Не дека другите сезони им се ептен лоши ама и во 2те серии го нема повеќе тој врвен каст, плот после првата сезона.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Фарго последната сезона е најслаба за мене ако не си ја почнал не си го троши времето. 1вата сезона ми е најдобра исто како кај True Detective.
Не дека другите сезони им се ептен лоши ама и во 2те серии го нема повеќе тој врвен каст, плот после првата сезона.
Интересни беа претходните сезони, онака лабаво за глеање со познатиот Коенов хумор што мене ми прилега и ми се свиѓа. Оваа некако споро почнува, 5та епизода сум и не ме влече некако. Ќе ја изгледам секако, од поштовање кон браќата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Интересни беа претходните сезони, онака лабаво за глеање со познатиот Коенов хумор што мене ми прилега и ми се свиѓа. Оваа некако споро почнува, 5та епизода сум и не ме влече некако. Ќе ја изгледам секако, од поштовање кон браќата.
циганов крис рок мафијаш хехе
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Пиши ти зашто е The wire втора преценета, чисто да видиме како размислуваш.
Мене ми беше ултра досадна, иако кога читав препораки на форумов мислев дека ќе гледам којзнае што. Предолги епизоди, 1 саат ми се гледаше како 10.
Не ми беше на нивото на Breaking Bad, Game of Thrones, Black Mirror, The Fall...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мене ми беше ултра досадна, иако кога читав препораки на форумов мислев дека ќе гледам којзнае што. Предолги епизоди, 1 саат ми се гледаше како 10.
Не ми беше на нивото на Breaking Bad, Game of Thrones, Black Mirror, The Fall...
Јас никогаш не би опишала серија ко досадна, досадни се обично лоши серии кои го верглаат истото или го тенчат дејствието зашо нема што да прават и тоа е очигледно.
The wire си има друга намена, јас стварно не би ја препорачала на луѓе кои очекуваат акција, или нова дешавка на секои 10 минути за да ти држи внимание. Затоа и не е многу популарна, па баш од тука и јас лично не сметам дека е преценета.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
досадни се обично лоши серии кои го верглаат истото или го тенчат дејствието зашо нема што да прават и тоа е очигледно.
Мислиш на Friends?

ок ок, не ме пукајте одма, плизз
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
Јас никогаш не би опишала серија ко досадна, досадни се обично лоши серии кои го верглаат истото или го тенчат дејствието зашо нема што да прават и тоа е очигледно.
Не мора да значи.
Имаш лоша серија ама не досадна - Money Heist.
Имаш ок серија ама досадна - Better Call Saul.

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom