Општи дискусии за ТВ серии

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
На почеток кога најавија дека Хенри Кавил ќе го игра Гералт, како и 90 посто од луѓето и јас бев во стилот WTF, дури и после кога ги гледав сликите не ми беше океј изборот. Ама сега после трејлерите и некои клипчиња од сцените мислам дека е совршениот избор, скроз ми се смени мислењето. Плус испадна дека Хенри бил голем фан на серијалот, ги читал книгите, ги играл игрите (уште пред да знае дека ќе ја има улогата) така да со голема пасија работел на улогава.



Што мислите? Јас очекувам многу од серијава.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Очекувам и јас, и помирен сум уште сега дека нема да биде се скроз исто со книгите, но нека серијата како филмски проект е квалитетна не е токку страшно.

А Хенри мислам дека ќе биде носечки столб на серијата, стварно изгледа погоден за улогата.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
А пак ко фановите на книги/игри и остало што не е филм/серија, некогаш и некаде рекле од прва дека изборот на актери е таман. :rolleyes:

Јас ќе ја гледам, првично ради Хенри. После ради тоа што изгледа интересно.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
А пак ко фановите на книги/игри и остало што не е филм/серија, некогаш и некаде рекле од прва дека изборот на актери е таман. :rolleyes:
Па не рекле, ама ова беше доста голем шок кога го објавија, зашто пример јас како човек кој ги изиграл сите 3 игри никако не можев да го поврзам Хенри со Гералт, поготово не после улоги како Superman и The Man from U.N.C.L.E. ама ете изненади човекот :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Па не рекле, ама ова беше доста голем шок кога го објавија, зашто пример јас како човек кој ги изиграл сите 3 игри никако не можев да го поврзам Хенри со Гералт, поготово не после улоги како Superman и The Man from U.N.C.L.E. ама ете изненади човекот :)
Па мене оваа улога ко лаик за игрите и книгите, слична ми е со двете што ги спомна зашто некако изглед е во прашање, т.е за сите три улоги се има отепано од вежбање, а после иде глумата на ред. Хенри бил и порано во серија, не е само филмски актер, така што, мене пак изборот не ме изненадува.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663


Бев скептик за Хенри но после трејлериве мислам дека ќе биде гром. Истото важи и за женската што ја глуми Јен. Онаа па што ја глуми Фрингила ќе ми биде трн во око.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па мене оваа улога ко лаик за игрите и книгите, слична ми е со двете што ги спомна зашто некако изглед е во прашање, т.е за сите три улоги се има отепано од вежбање, а после иде глумата на ред. Хенри бил и порано во серија, не е само филмски актер, така што, мене пак изборот не ме изненадува.
Напротив, за Вичер треба многу добра глума, ама тоа нема врска, не се сомневав во неговите актерски способности туку во неговата целокупна физиономија, градба и лик. Гералт е драстично различен лик во однос на Кларк Кент или агентот од U.N.C.L.E и во карактер и како појава, не се воопшто слични. Ама ги немаш претходно играно игрите и затоа не можеш да ме сфатиш :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.809
Цело време мислам дали серијава ќе биде чизи како првата книга Вичер (таа со прераскажани бајки на браќата Грим). Другите ги немам читано, али ми викаат дека не се такви како првата, наводно бољи се.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Онаа па што ја глуми Фрингила ќе ми биде трн во око.
И мене ептен ми боде очи, шо им требаше таа промена на Фрингила стварно не знам, ако сакаа црни карактери да стават во серијата слободно можеа некој нов лик само за серијата правен да стават кој ќе биде од Офир или Зеракениа.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
987
Поени од реакции
640
Bill fucking Burr е во 6та епизода од The Mandalorian.

Тоатално се исплати Disney+ subscription само за ова.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Гледа некој His dark materials?
Вчера првата ја изгледав, ми се виде забавна за гледање.
 
B

Beginner

Гостин
Гледа некој His dark materials?
Вчера првата ја изгледав, ми се виде забавна за гледање.
Прво Watchmen ја откажав па сега и оваа стигнав до 7 епизода ама премногу cringe ми е ај до 5 си беше "нормална" ама после неможев повеќе. Незнам дали е до мене или па новите серии им се тешко срање на ХБО. Исто планирам и Riverdale да ја откажам. Инаку што мислите вреди ли да се почне
How to Get Away with Murder?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.809
Unbreakable Kimmy Schmidt
Не е лоша, гледлива е, али по-woke/sjw серија/филм не сум гледал до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom