Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.299
Поени од реакции
19.633
Better call Saul - Спин оф на Breaking Bad, очекував голем пад на квалитет мислејќи дека е обид за брза заработка на слава на BB но тотално ме изненади серијата, воопшто не очекував дека ќе го задржи високиот квалитет.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Mr.Inbetween првaтa сезoнa беше зaкoн aмa втoрaвa не бaш :(
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Better call Saul - Спин оф на Breaking Bad, очекував голем пад на квалитет мислејќи дека е обид за брза заработка на слава на BB но тотално ме изненади серијата, воопшто не очекував дека ќе го задржи високиот квалитет.
Малце е споричка, ама за квалитет нема збор тука

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Killing Eve предобра серија особено заради глумата на Jodie Comer е нешто нереално. После првата сезона одма прогуглав дали има освоено нешто и видов ова секоја и чест браво.
She won a BAFTA Award for Best Actress and Emmy Award for Outstanding Lead Actress in a Drama Series in 2019.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
The Devil Next Door на Netflix е ремек дело. 10/10
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Аууу, третава епизода од The Crown... :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

И како бе најскапата серија во историјата на телевизијата, и моментално една од најдобрите, уште нема своја тема? Златко, засукувај ракави!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не знам дали сум спомнал, но една од најдобрите серии што сум ги гледал последниве години, а не е толку извикана и промовирана е една мала семејна драма This is Us, може сте ја виделе чат-пат на Фокс Лајф, кој сака по секоја епизода да го маваат емоции- бујрум нека ја погледне.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Не знам дали сум спомнал, но една од најдобрите серии што сум ги гледал последниве години, а не е толку извикана и промовирана е една мала семејна драма This is Us, може сте ја виделе чат-пат на Фокс Лајф, кој сака по секоја епизода да го маваат емоции- бујрум нека ја погледне.
Одамна ја почнавме, уште кога почна првата сезона и почнаа да ја фалат дека е многу добра, па почна да освојува награди и да биде номинирана... Јас ја изгледав само прва сезона и ја прекинав. Не велам дека не е добра, има убави моменти, само далеку е од WOW: премногу ми беше повторлива и на моменти патетично лигава. Мислам дека и @wot ја гледаше тогаш, па еве, нека пише и тој мислење. Мене, најискрено, не ме воодушеви толку колку што очекував.
Автоматски споено мислење:

а не е толку извикана и промовирана
Не се согласувам со ова: сите 3 сезони беа номинирани за Златен глобус за најдобра драмска серија, првите 2 сезони беа номинирани за ЕМИ за најдобра драмска серија, плус куп номинации за глума, актерски ансамбл и слично. Стерлинг Браун одвои и ЕМИ и Глобус за најдобар актер за серијата, плус, 2 или 3 пати освоија SAG награда за најдобар актерски ансамбл во драмска серија, што е еднакво на најдобра глума во серија.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Златко прај тема за Crown, некои работи да ги продискутираме, да не спамаме овде :D третата епизода беше мелтдаун
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Nathan for You, долго време не сум гледам волку смешна серија. Последната добра што ја гледав беше Better Off Ted, многу одамна.
Оваа сега е лудница. Типот е стварно несалам
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Одамна ја почнавме, уште кога почна првата сезона и почнаа да ја фалат дека е многу добра, па почна да освојува награди и да биде номинирана... Јас ја изгледав само прва сезона и ја прекинав. Не велам дека не е добра, има убави моменти, само далеку е од WOW: премногу ми беше повторлива и на моменти патетично лигава. Мислам дека и @wot ја гледаше тогаш, па еве, нека пише и тој мислење. Мене, најискрено, не ме воодушеви толку колку што очекував.
Автоматски споено мислење:


Не се согласувам со ова: сите 3 сезони беа номинирани за Златен глобус за најдобра драмска серија, првите 2 сезони беа номинирани за ЕМИ за најдобра драмска серија, плус куп номинации за глума, актерски ансамбл и слично. Стерлинг Браун одвои и ЕМИ и Глобус за најдобар актер за серијата, плус, 2 или 3 пати освоија SAG награда за најдобар актерски ансамбл во драмска серија, што е еднакво на најдобра глума во серија.
Патетично лигава е она што ја продава серијата кај нејзините фанови, јас по правило не сум љубител на таков тип серии но оваа има некој необјаснив шарм што ме привлекува, баш тоа е што ми ја прави неодолива.

Може да има номинации и награди, но е е толку извикана по нетот како еден куп Нетфликс серии, на тоа мислев, инаку кај критичарите добро поминува плус епизодата за Супербоулот (лани или во втора сезона не сум сигурен) е една од најгледаните ТВ епизоди досега во историјата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom