Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Јa гледa некoј Power, леле пoследнaвa сезoнa е oгaн,ке имa 15 епизoди,10 сегa a oстaнaтите 5 вo Јaнуaри.
Oвaa е пoследнa сезoнa нo вo плaн биле дa нaпрaвaт и тoa не еден туку пoвеќе спинoфс oд серијaвa.
Серииште по мене вчера ги изгледав сите 9еп. на пикбох, како си се местат само :D

Иначе https://www.ign.com/articles/2019/10/31/netflixs-the-witcher-release-date-and-new-trailer-revealed?fbclid=IwAR0Wo39TKa0o-BOJNZmPzPEjpKLiuI1PCAoObtliZI3JmKBBVVCqoRfKrag

Witcher 20 декември официјално ваљда.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Како се втора и трета сезона на Broadchurch?
Ја изгледав само прва, го решија случајот, не знам што би ме заинтересирало да продолжам да ја гледам...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ги ѕирна ли некој серииве на Apple?
Оваа со Џенифер Анистон сеуште ја нема на торент.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ги ѕирна ли некој серииве на Apple?
Оваа со Џенифер Анистон сеуште ја нема на торент.
Сее изгледав 2 епизоди синоќа се чини ок интересна премиса, глумата е малку лоша и кринџи ама е гледлива. Веројатно ќе ја изгледам 3та епизода денеска и ќе ја гледам до крај.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Сее изгледав 2 епизоди синоќа се чини ок интересна премиса, глумата е малку лоша и кринџи ама е гледлива. Веројатно ќе ја изгледам 3та епизода денеска и ќе ја гледам до крај.
А нели збореа дека сите епизоди ќе ги има денес излезено? Сега гледам дека се само три, а другите понатака.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Сее изгледав 2 епизоди синоќа се чини ок интересна премиса, глумата е малку лоша и кринџи ама е гледлива. Веројатно ќе ја изгледам 3та епизода денеска и ќе ја гледам до крај.
Кај ги гледаш?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
А нели збореа дека сите епизоди ќе ги има денес излезено? Сега гледам дека се само три, а другите понатака.
Ако ги дадат сите епизоди наеднаш ќе им откажат претплата, онаа Дикинсон мислам дека е цела сезона, ама не сум сигурен дали е нивна оригинална серија или само имаат купено права.
Автоматски споено мислење:

Кај ги гледаш?
На торент ги симнувам.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Дaли дa јa гледaм Project Blue Book или не?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ако ги дадат сите епизоди наеднаш ќе им откажат претплата, онаа Дикинсон мислам дека е цела сезона, ама не сум сигурен дали е нивна оригинална серија или само имаат купено права.
Изгледав две епизоди денес и нешто не ми штима во серијава. Не знам дали е до никаквата хемија меѓу Анистон и Рис, самата наметната тешкотија која се осеќа некако непотребно и ептен преувеличено, или тоа што баш и не ме занима темава и ми е скроз холивуд, така што не знам дали би ја гледала понатака.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Откако ја изгледав The Deuce морам да кажам дека како целина многу добро функционира серијава, убаво е заокружена, преодот од сезона во сезона е многу добро направен, со промена на целиот тој свет и секако крајот е совршено направен во вистинско време, не се оддолжува непотребно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
The Crown си изгази поштено и со новата постава. Подобрени се каде каде и кадрите во оваа сезона како и изборот на настаните. :aplauz:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Како се втора и трета сезона на Broadchurch?
Ја изгледав само прва, го решија случајот, не знам што би ме заинтересирало да продолжам да ја гледам...
Заборавив што точно се случуваше, само знам дека ја изгледав цела серија до крај и ми беше интересна. Ако не ти фаќаат мерак тие сезони, пробај The Bridge (Bron/Broen), The Fall, The Killing, Marcella - исто добри крими серии.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
The Crown си изгази поштено и со новата постава. Подобрени се каде каде и кадрите во оваа сезона како и изборот на настаните. :aplauz:
Во еден ден ја изгледав цела сезона. Незнам колку има вистина во серијата, вака Чарлс од антипатичен лик irl некако посимпатичен ми стана. 3тата епизода страшно добра...искина од секој аспект сезонава.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Заборавив што точно се случуваше, само знам дека ја изгледав цела серија до крај и ми беше интересна. Ако не ти фаќаат мерак тие сезони, пробај The Bridge (Bron/Broen), The Fall, The Killing, Marcella - исто добри крими серии.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Ја изгледав во еден здив што се вика.. препорака за тие што сакаат мрачни мистерии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom