Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Од овие 20 серии 3 ми се гледани GOT, Big Little Lies и The Wire. Е сега од овие останатите 17 се мислам која да ја одберам изборот ми е помеѓу Westworld/Boardwalk Empire/Six Feet Under/Curb Your Enthusiasm/The Sopranos/The Leftovers?
Boardwalk Empire изгледа слична како Peaky Blinders.
Зависи што ти се гледа, бидејќи се различни жанрови. Мене кога ми се гледа комедија, не бирам драма и обратно.
Листава им е топ. За првите 10 бар се согласувам, понатаму има и некои кои уопште не ми се познати.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Оти Watchmen има онолку ниска оценка?
Не ми е гледана првата епизода, ама по трејлерот тогаш очекував над 8 да е :D
 
B

Beginner

Гостин
Зависи што ти се гледа, бидејќи се различни жанрови. Мене кога ми се гледа комедија, не бирам драма и обратно.
Листава им е топ. За првите 10 бар се согласувам, понатаму има и некои кои уопште не ми се познати.
Искрено и јас незнам веке оваа година од 30 серии 25 сите ми се Комедија/Крими/Драма. Планирав да одмарам од серии ама сакам да го искористам hbo :D Најверојатно ке ја почнам Six Feet Under.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Некој ја има гледано ?

Ја имам гледано, ама нема да има нова сезона, ОК серија е у глобала. Малку се досадни и напорни тоа глумците, ама тоа е и очекувано во ваков тип на серија.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Јa гледa некoј Power, леле пoследнaвa сезoнa е oгaн,ке имa 15 епизoди,10 сегa a oстaнaтите 5 вo Јaнуaри.
Oвaa е пoследнa сезoнa нo вo плaн биле дa нaпрaвaт и тoa не еден туку пoвеќе спинoфс oд серијaвa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Полна со непотребни секс сцени секоја епизода.
Серија за тинејџери.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Полна со непотребни секс сцени секоја епизода.
Серија за тинејџери.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Длaбoкo се извинувaм aкo ти пречи сексуaлнa интерaкцијa и пенетрaцијa нa пенис вo вaгинa.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Game of Thrones Prequel Series Dead at HBO

Наводно ништо нема да биде од првиот приквел на Гејм Оф Троус, за кој веќе снимиле пилот епизода со Наоми Ватс во главна улога...сеијава требаше да ги прикаже настаните што се случувале во периодот познат како The Long Night, како и креирањето на Најт Кинг и вокерите..
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Изгледа добро, само аман, нека се држат до оригиналниот материјал и нека не прават многу егзибиции со приказната, секакви други отстапување се во ред.

Барем изворниот материјал им е комплетен тука за разлика од онаа другата серија и дебелата мрза од автор.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.338
Поени од реакции
19.756

Изгледа добро, само аман, нека се држат до оригиналниот материјал и нека не прават многу егзибиции со приказната, секакви други отстапување се во ред.

Барем изворниот материјал им е комплетен тука за разлика од онаа другата серија и дебелата мрза од автор.
Фанатик сум по цел Вичер универзум и се надевам дека ќе биде одлична серија но искрено мислам дека ќе бидам разочарам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.253
Поени од реакции
78.888

Изгледа добро, само аман, нека се држат до оригиналниот материјал и нека не прават многу егзибиции со приказната, секакви други отстапување се во ред.

Барем изворниот материјал им е комплетен тука за разлика од онаа другата серија и дебелата мрза од автор.
Не знам дали си ја читал првата книга.
Искрено се надевам дека не е како тоа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Читани ми се сите. Нема да ја обработат цела прва книга колку што знам, само некои од приказните во првите две книги ќе бидат во серијата.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.338
Поени од реакции
19.756
Сцените ми се доминантно сиви, униформите на Нилфгаард врескаат "evul" и ме плаши дека ќе има апла мух диверсити според кастингот на актерките.

Се разбира, трејлерот ми се допадна, Хамил изгледа и го глуми Герлат (поточно ми се допадна гласот) одлично, доста работи беа добри во трејлерот итн.

Се на се - предпазливо оптимистички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom