Општи дискусии за ТВ серии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Уште една ќе излезе зимоска.
Јас гледав до почеток на четврта сезона, таму негде мислам дека доста од овде ја откажавме, а се сеќавам дека темата тогаш си беше активна.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас гледав до почеток на четврта сезона, таму негде мислам дека доста од овде ја откажавме, а се сеќавам дека темата тогаш си беше активна.
Тапа сте :))))
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Добро луѓе, јас сум ќора или никој на форумов не ја следи Homeland? Од сезона во сезона е се подобра, Клер Дејнс е страшна актерка, да глумиш биполарен не е воопшто лесно. Друго е што не е типично американско срање во стил "го спасуваме светот". Обелоденети се многу гадости на САД на Блискиот Исток.
Од досада скоро ја репризирав, дел од сезоните се одлични. Ама некои се многу лоши особено 3та.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Добро луѓе, јас сум ќора или никој на форумов не ја следи Homeland? Од сезона во сезона е се подобра, Клер Дејнс е страшна актерка, да глумиш биполарен не е воопшто лесно. Друго е што не е типично американско срање во стил "го спасуваме светот". Обелоденети се многу гадости на САД на Блискиот Исток.
Јас имам гледано до 4та сезона и треба да ја продолжам дефинитивно. Ретко има толку добра комбинација на психолошка драма и политички трилер и плус да не се хероизира улогата на Америка во моменталниве војни.
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Добро луѓе, јас сум ќора или никој на форумов не ја следи Homeland? Од сезона во сезона е се подобра, Клер Дејнс е страшна актерка, да глумиш биполарен не е воопшто лесно. Друго е што не е типично американско срање во стил "го спасуваме светот". Обелоденети се многу гадости на САД на Блискиот Исток.
Пред 2 дна почна да гу гледам до 7еп сам , сг за сг е солидна па ке виду натамо ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Којзнае каква мизерија ќе биде ова :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.424
Поени од реакции
7.786
За тоа време и на наша тогашна возраст?
Топ!
Незнам ја на Rebelde Way сум израснат.
Шала на страна, ептен се изгуби тој стар шмек од порано на телевизииве.
Кога ќе ми текне дека шибаа That 70's show, My Family и Allo Allo пред мадафакин 15 години, инстантно cringe ме фаќа кога уклучам телевизор у 22 навечер.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Редовно ја следам City on a hill, интересна приказна и добра глума од сланинчето.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.757
Поени од реакции
33.485
Гледа ли некој Euphoria на HBO? Прилично fucked up thing! И дефинитивно не е за помали од 18.
 
B

Beginner

Гостин
Гледа ли некој Euphoria на HBO? Прилично fucked up thing! И дефинитивно не е за помали од 18.
Заради глумата на Zendaya и :love:Sydney Sweeney ги изгледав 8те епизоди. Ама во серијата имаш главна улога транвестит, споредни психопат татко педер, дебела девојка која ја претставуваат како убава иако е 100 кила и од салото нејзино да ти се згади ама добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom