Општи дискусии за ТВ серии

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.798
Спроведувам анкета за истражувањето за мојата докторска теза. Дали би сакале да одделите 5 до 10 минити и да ја пополните анкетата. Навистина многу би ми помогнале. Фала https://forms.gle/J5QMRr69gD954cYv7

п.с Споделувајте по луѓе кои мислите дека би сакале да учествуваат
Според насловот претпоставувам дека со ова може да се занимаваат само тие кои ги гледале сериите Величанство и Џимиџанче (или како и да се викаат). Така да, никој кој ја го познавам. :(
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819

Првава епизода ја изгледав и ми се допадна. Не знаев дека е турска, пошто имам предрасуди кон турските серии, ама приказна топ, камера супер, атмосфера исто, така да си ги тргам предрасудиве :D
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
А каква разлика во прави тоа? Дали ќе ја гледам серијава сега или 2-3 месеци подоцна.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
А каква разлика во прави тоа? Дали ќе ја гледам серијава сега или 2-3 месеци подоцна.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Како каква разлика во еден ден кога ги вадат епизодите за 1-2 дена изгледани ти се и знаеш готово не се замараш со таа серија си тераш друга. Вака чекајки секоја недела епизода па со тоа промо трејлерите од 30 секунди на секоја епизода на јутуб накапуваат.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Како каква разлика во еден ден кога ги вадат епизодите за 1-2 дена изгледани ти се и знаеш готово не се замараш со таа серија си тераш друга. Вака чекајки секоја недела епизода па со тоа промо трејлерите од 30 секунди на секоја епизода на јутуб накапуваат.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
А кој те тера да ги гледаш трејлерите.
Кога ќе излезе последната гледај ги сите во еден ден ако сакаш.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Не ми се допаѓа ова.
Имам серии што ги влечат од септ до мај, со три месеци пауза на пола сезона, али добро е што веќе таквите почнуваат да се губат (ТББТ). Замарање е да пратиш сега до која епизода излегло, јас сум строго торент ориентирана и секако е полесно сите наеднаш да ги симнеш. Не викам дека сите ко Нетфликс треба да се, али барем тие што ги гледав таму досега ми беа многу помало замарање во животов.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.339
Testiraat samo kako sto razbrav, ali spored reakciite tesko deka ovoj trend ke vazi za niv zasto 80-90% od lugjeto sto imaat netflix radi ova i se del od taa platforma.
Narocito sega so golemata konkurencija koja doaga od disney, apple, amazon, ne veruvam deka bi se vpustile u bilo kakov rizik za da si dozvolat gubenje na korisnici.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Одредени серии и одредени групи фанови им се допаѓа овој предлог, на пример за Witcher фановите сакаат неделни прикажувања за да можат да се развиваат дебати, теории и слично во стилот на GOT.

Башка, еден куп јутубери останаа без работа и без материјал па им треба нова серија да ја потполнат празнината и да вратат 80% од своите гледачи. :cool:
 
B

Beginner

Гостин
Елите утре 2ра сезона :vozbud: И да Watchmen овие денови објавија за 1вата епизода излегува на 20 Октомври а последната ке биде на 22 Декември. А па на 11 Октомври и Dynasty 3та сезона.
Инаку и подобро да не менат.
"We’re not changing" - Netflix confirms it won’t be releasing episodes weekly for most of its shows
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom