Општи дискусии за ТВ серии

Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Имате достапна нова минисерија на Џорџ Клуни работена за Хулу, серијата се вика Catch 22 и е снимана според истоимениот роман од 1953 на Џозеф Хелер.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Guys, абе, гледа ли некој The OA? И има ли тема на форумов за неа? Поради глупавиот search на форумов, не можам да пребарувам ни мислења на темава, ни наслови на теми во подфорумов.
 
B

Beginner

Гостин
Guys, абе, гледа ли некој The OA? И има ли тема на форумов за неа? Поради глупавиот search на форумов, не можам да пребарувам ни мислења на темава, ни наслови на теми во подфорумов.
Серијата поврзена ли е со филмовите Another earth, I origins, Sounds of my voice? Кога ги изгледав 3те филма мислам дека прочитав дека е ама не ми текнува баш. Како и да е откога ги гледав филмовите планирав и серијата да ја почнам ама некако сум заборавил.
Ке ја почнам од утре добро е барем само 16 епизоди се.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Серијата поврзена ли е со филмовите Another earth, I origins, Sounds of my voice? Кога ги изгледав 3те филма мислам дека прочитав дека е ама не ми текнува баш. Како и да е откога ги гледав филмовите планирав и серијата да ја почнам ама некако сум заборавил.
Ке ја почнам од утре добро е барем само 16 епизоди се.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Sound of my voice не сум го гледал. Со другиве 2 не е некако многу поврзана. Некои слични теми, да, ама директна поврзаност нема.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Veep е одлична особено што обожавам серии/филмови со американска политика. Хуморот и репликите се маестрални.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Браво за 3%. Мислев само јас ја гледам. :D
Втората сезона мене ме разочара, многу под нивото на првата беше, ама сепак генерално солидна сериичка.[DOUBLEPOST=1558547994][/DOUBLEPOST]Плус имам еден куп што ми се заглавени до некаде:
Screenshot_9.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Може е малку послаба од првата, ама мене ми го прави меракот.

И Елите е добра, во два дена ја изгледав.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
И Елите е добра, во два дена ја изгледав.
Јас само првата епизода ја гледав. Ептен ми беше ко шпански римејк на 13 Reasons Why, затоа не ја продолжив. Ама би ја, заради Рио и Денвер!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не сум ја гледал 13 Reasons, али серијалов беше на ниво. Шпански јазик + мистерија = добитна комбинација. Уште да објавеа кога ќе ја пуштат втора сезона.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Јас само првата епизода ја гледав. Ептен ми беше ко шпански римејк на 13 Reasons Why, затоа не ја продолжив. Ама би ја, заради Рио и Денвер!
Супер е Елите, изгледај ја до крај.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom