Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.794
Поени од реакции
33.610
Моите омилени финалиња:

1.The Killing (S02, тука заврши серијата, според мене. Следните 2 сезони беа сосема нови приказни и сосема нови серии)
2.The Leftovers
3.Six Feet Under
4.Breaking Bad
5.Sharp Objects
6.Downton Abbey
7.Big Little Lies (S01, што всушност и беше вистинско финале на минисеријата која отпосле ја продолжија)
8.The Night Of
9.Game of Thrones
10.Lost
11.One Tree Hill
12.Friends
13.Fargo (S01, антолоџи минисерија е, секоја сезона си има посебно финале)

Ова се само тие на кои ми текна, онака, од првс. Сигурно има уште.
 
B

Beginner

Гостин
За мене sharp objects секогаш ке ми остане најдобро финале таков крај никогаш немаше да го предвидам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
"Tus padres son madres?" LMAO! :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Ова е ко пародија на латиноамериканска серија на моменти. Ама me gusta!
Абе личи малу на Rebelde way ама сепак на едно повисоко ниво. Добри се овие Нетфликс од не англиско производство. Двете што ги имам гледано до сега Dark на германски и Elite на шпански се многу добри. Други не знам дали има...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.794
Поени од реакции
33.610
Абе личи малу на Rebelde way ама сепак на едно повисоко ниво. Добри се овие Нетфликс од не англиско производство. Двете што ги имам гледано до сега Dark на германски и Elite на шпански се многу добри. Други не знам дали има...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
La Casa de Papel не си ја гледал? Ако не, итно! Јас преку неа дојдов до Elite.
 
B

Beginner

Гостин
Некој предлог за добра крими-трилер серија еве од овие незнам која да ја одберам:Lucifer,Brooklyn Nine-Nine,Arrow,True Detective, The Blacklist,Barry. Од овие најинтересна ми стои Arrow.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
6-7ма сезона на Veep се непотребни
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Некој предлог за добра крими-трилер серија еве од овие незнам која да ја одберам:Lucifer,Brooklyn Nine-Nine,Arrow,True Detective, The Blacklist,Barry. Од овие најинтересна ми стои Arrow.
Brooklyn 99 е комедија. True Detective е најдобра по квалитет од овие а ако сакаш лаганица серија со фаца и пол протагонист - The Blacklist
 
B

Beginner

Гостин
Brooklyn 99 е комедија. True Detective е најдобра по квалитет од овие а ако сакаш лаганица серија со фаца и пол протагонист - The Blacklist
Ке почнам со True Detective 24 епизоди за 3-4 дена ке ја завршам па после ке видам од овие дали The blacklist или Arrow.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ке почнам со True Detective 24 епизоди за 3-4 дена ке ја завршам па после ке видам од овие дали The blacklist или Arrow.
True Detective првaтa сезoнa е oдличнa,втoрaтa е мнoгу тaпa,третaтa не сум јa гледaл.Мoјa препoрaкa зa крими трилер серии Bosch и Power.
https://www.imdb.com/title/tt3502248/

https://www.imdb.com/title/tt3281796/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова за вторава сезона на TD дека е тапа ми станува еден од најглупите bandwagon-и на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom