Општи дискусии за ТВ серии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Billions една од подобрите. Трета сезона почна викендов. Од plot до soundtrack мн добра. Има пар недостатоци за да биде идеална али супер фура.
Не може да има лошо дело US Army Major Winters :)))))))
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Billions една од подобрите. Трета сезона почна викендов. Од plot до soundtrack мн добра. Има пар недостатоци за да биде идеална али супер фура.
На моменти ми е одлична, на моменти лоша. Некако избрзано ми се случува дејството и особено лоши се дијалозите.

Гледа некој The Looming Tower, мене ми е одлична
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Терор добра серија, одлични двете епизоди
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Има нова сезона од Санта Кларита Диет, а почна и Бери новата серија на ХБО.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.364
Оти бе вака завршува Лас Вегас, тотално разочарување а супер серија возење ми беше во минатите 7 дена.:(:(:(:(:(:(:( Нема ништо полошо од тоа да "завршиш" серија со To be continued, ми се скрши филмот ептен. Додуша и не е завршена, којзнае зошто ја прекинале али ептен непрофесионално понашање е ова. Барем уште една епизода да имаше. Ми се плаче.:(:(
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Да не знае некој Velington Paranormal кога ќе почне?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.364
The Terror ... Очекував многу повеќе. Нешто слично на "The Thing" со Курт Расел, само во различни временски периоди. Среќа само 10 епизоди ќе е па ќе видиме разврска без да се тормозиме со години.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пред некој ден го изгледав вториот дел од бразилскиот Tropa de Elite на Жозе Падиља и пошто ми се допадна и повеќе од првиот дел, ѕирнав што друго има режисерот снимено и оп ја открив O mecanismo. Продукција Нетфликс, 8 епизоди, пред неколку дена пуштени на стрим.
Одличен серијал, феноменален и технички и визуелно, глума и приказна одлични. И иако серијава е правена по вистински настани што се случиле во Бразил, исто ко да е снимана кај нас. Препорака.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Прашање за тие што ја изгледале Terror цела серија:
Кој и зашто на крај му го "украси" лицето на поручникот Едвард (мислам дека беше), со пирсови енд стаф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom