Coupling

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ми беше укажано дека оригиналната тема ни отишла у курац, па ајде од втора мајка да видиме што ќе направиме.

Каплинг е британски ситком којшто едно време одеше и по нашиве телевизии, така што верувам дека колку толку го знаете, ако не сте религиозни фанатици како мене да ја репризирате по неколку пати, сигурно нешто сте фатиле на сител или фокс лајф.
Серијата е напишана од Мофат, истиот bloke што ни го пишува и Шерлок и ги следи врските и социјалните релации на шест пријатели од Лондон коишто постојано се наоѓаат во комични ситуации. Серијата има специфичен британски хумор и ако сте фанови на истиот а ја немате гледано, е must-watch материјал.

Трејлер не најдов, па нека стои сценава
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Дефинитивно најјак е Џеф, за се има теорија али на ред објаснување забегува со некоја приказна, најчесто поврзна со мајка му. И Стив не е поназад со рантовите.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Серијава на времето не одеше на А2? Така некако ми е запомнето. Знам дека ја имам зачекано на некој од македонските телевизии, итоа епизодата со странкињата кога врска нема да има што си прават муабет.

По некое време ја симнав и со ред ја изгледав.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Серијава на времето не одеше на А2? Така некако ми е запомнето. Знам дека ја имам зачекано на некој од македонските телевизии, итоа епизодата со странкињата кога врска нема да има што си прават муабет.

По некое време ја симнав и со ред ја изгледав.
На сител ја гледав јас мислам.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Серијава на времето не одеше на А2? Така некако ми е запомнето. Знам дека ја имам зачекано на некој од македонските телевизии, итоа епизодата со странкињата кога врска нема да има што си прават муабет.

По некое време ја симнав и со ред ја изгледав.
:D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Не сум ја фатил на телевизија, али една од подобрите сит-коми, штета што има само три сезони. Џеф е врв, и Стив е јак кога е во рејџ муд и има добри монолози.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Не сум ја фатил на телевизија, али една од подобрите сит-коми, штета што има само три сезони. Џеф е врв, и Стив е јак кога е во рејџ муд и има добри монолози.
4 сезони се
Ама последната ја усраа :place:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Без Џеф мислам беше последната. Некој друг абдал имаа на негово место форсирано, ама мн мн не го биваше.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Без Џеф мислам беше последната. Некој друг абдал имаа на негово место форсирано, ама мн мн не го биваше.
Абдалот имаше едвај една-две смешни ситуации, Џефовата посета од лезбејскиот остров само по себе е посмешна од цела сезона со абдалот :D
Мене овој момент ми е еден од најјаките од серијата :D

Стивен е најјак кога ќе се внесе у нешто. Имаше многу добар говор на една домашна вечера, за одењето во тоалет.
Here we go

Дефинитивно најјак е Џеф, за се има теорија али на ред објаснување забегува со некоја приказна, најчесто поврзна со мајка му. И Стив не е поназад со рантовите.
And in the course of events... :D
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Серијата е многу добра, тешко да може да избереш момент што најмногу ти се допаѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom