Омилен/и DJ-и ?

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Друже глеам на доста луѓе им солиш памет на форумов. Една работа да те прашам... Ај кажи ми во што е боље Тиесто од Армин? Или така било пишано на некоја листа па ти си прочитал и постирал тука. Одговори ми на прашањето дека искрено жими се не знам јас зошто Тиесто е боље од Армин па сакам да ми објасниш.
aj сеа нема ништо да солам пошо се е насолено ти треба само да видиш клипов да пробаш и се ке ти стане јасно ОК?? koa веќе сакаш да дискутираме за овие двајца види си сам кој е боље:tapp: верувам дека после овие аргументи сеа ке се согласиш со мене
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
aj сеа нема ништо да солам пошо се е насолено ти треба само да видиш клипов да пробаш и се ке ти стане јасно ОК?? koa веќе сакаш да дискутираме за овие двајца види си сам кој е боље:tapp: верувам дека после овие аргументи сеа ке се согласиш со мене
Искрено мене боље ми е Армин. Тиесто го слушав пред добри хмм.. 8 години кога бев седмо одделение и не не викам дека Тиесто е срање, баш понекогаш си ги пуштам неговите хитчиња дод поодамна. А аргументиве што ми ги даде (читај клипот) не менува ништо, само ќе те цитирам со еден коментар што ми фати око...

They are both great DJs and Im sure if you look close enough you could make the exact same argument the other way around. Their styles are different, and it is not rare in electronica for their to be common beats, rhythms and showmanship. Chill out and enjoy the music.

и уште еден

First i tought this was true, but now i think its fake.Many trance songs beats match alot and i mean many!

Паметно кажано.

Јас друже ти барав со твои зборови да ми ги кажеш твоите аргументи а не преку јутјуб, така секој може и мисли кажал се.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.586
Поени од реакции
2.608
aj сеа нема ништо да солам пошо се е насолено ти треба само да видиш клипов да пробаш и се ке ти стане јасно ОК?? koa веќе сакаш да дискутираме за овие двајца види си сам кој е боље:tapp: верувам дека после овие аргументи сеа ке се согласиш со мене
Ај да се кладиме дека полојна од песниве шо се вода под Тиесто и АВБ ги нема тие праено:smir:
Ова машко се вика бизнис.Ова ти е нешто ко турбофолк во EX-YU просторите.:toe:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Искрено мене боље ми е Армин. Тиесто го слушав пред добри хмм.. 8 години кога бев седмо одделение и не не викам дека Тиесто е срање, баш понекогаш си ги пуштам неговите хитчиња дод поодамна. А аргументиве што ми ги даде (читај клипот) не менува ништо, само ќе те цитирам со еден коментар што ми фати око...

They are both great DJs and Im sure if you look close enough you could make the exact same argument the other way around. Their styles are different, and it is not rare in electronica for their to be common beats, rhythms and showmanship. Chill out and enjoy the music.

и уште еден

First i tought this was true, but now i think its fake.Many trance songs beats match alot and i mean many!

Паметно кажано.

Јас друже ти барав со твои зборови да ми ги кажеш твоите аргументи а не преку јутјуб, така секој може и мисли кажал се.
абе и ја можам да остаам коментари доле кој шо сака си пише финтата е да ја сватиш суштината на клипот еве ти најбоље коментар -So ARMIN IF YOU ARE SO INSPIRED BY TIESTO OR YOU JUST WANT TO COPY HIM AT LEAST GIVE A CREDIT WHERE CREDIT IS DUE,BE ORIGINAL
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
За мене, најдобар DJ во светот е Ж'ба. Не знам дали сте му биле на разденување, на Козјак, на две реки или у Винце, ама, Ж'ба ко ќе пушти сет, и тие што седат, и тие што играат и тие што планираат си викаат „неверојатно, како пушти сеа ова!?“

Ж'ба е пејачот од Outmind.
 

quasar

anjunaboy
Член од
6 септември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
тиесто му е учител на армин тоа е барем мое мислење а видеово доказува само дека тиесто извршил големо влијание на армин а дека го копира не го копира влијание е едно копирање е друго...башка и сите дј-и имаат влијание од некој друг така да тоа не е ништо чудно ни ту пак лошо...а за во моментов армин го ѓиба тиесто и тоа со многу а овие thedjlist и други како неа барем за мене не ми се релевантни
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Само да кажам дека едно видео не е доказ дека Тиесто е боље.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
akoa веќе сакаш да дискутираме за овие двајца види си сам кој е боље:tapp: верувам дека после овие аргументи сеа ке се согласиш со мене
Си слушнал за ID&T? Ама кажи си искрено,пред да го прашаш Гугл! :tapp:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.586
Поени од реакции
2.608
ЛУЈЏЕ!!!Дај отворете петиција да се избриши темава!!!Оти ова е маде голо! До сабаље можиме да си прајме муабет, Еве Пак Че ПОВТОРАМ!!!!!!aleksandarreal . маарко кажете ми , тиесто и тој бурен , кога че го напра ОВА????->http://www.youtube.com/results?search_query=dj+sara+and+dj+ryusei&search_type=&aq=0&oq=dj+sara
И ПОЈЧЕ ГЛАС ДА НЕ ВИ СЛУШНАМ, можи овие двајцава има најпознати песМи, ама ВИ ТВРДАМ дека несе нивни, и дека овие се бизнис. И дека не постој најдобар ДЏ на светов,на некој јас му сум најдобар, НЕ ВЕРУВАТЕ,???СТЕ МЕ СЛУШНАЛЕ???Или ја знајте ТрафиК или Ин Оут Оф лоФ ????





ТЕМАВА ФКАНТА!!!!!!!!!!!
ЖИМИ БРАТ, АКО НЕ ЈА ИЗБРИШИТЕ, ЧЕ ОТВОРАМ ТЕМА: КОЈА Е НАЈУБА ПЕСмА ВО СФЕТО!!!!!!! И ЧЕ ТРОЛАМ АКО ТРЕБА, ПА И БАНИРАЈТЕ МЕ:toe:

КАМЕН ПИЈАН СУМ, И ВО ПРАВО СУМ!!!!
Тончи кис4е :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
Пошто гледам дека овој aleksandarreal има очи ко на коњите, а и некој други членови од овде си фураат некој свој филм - тука сум и јас. Еве ви извадок од еден мој муабет со atko од clubbersguide.

Код:
(12:49) Atko: imash moment laurent garnier 
(12:49) Atko: doagja, nie porano otidovme, kaj 11.20 nekade on ushte
togash vrteshe mene prvo ne mi se verueshe deka e on 
(12:49) Atko: koa se kachiv gore, muabet i so nego i so drugive,
mi kazhaa sho bila rabotata 
(12:49) old School: што била? 
(12:49) Atko: doshol, znachi od pochetok so niv (ne ko drugive,
ako pochnue u 2 da pushta, on u 10 do 2 vlaga u disko) 
(12:50) Atko: i kao koi kje bidat warm-up DJi? se pojavuat dvajcata
sho trebalo da bidat, kao nie sme...
aha ok, aj spakujte se i gitla od pult
ama? 
(12:50) Atko: ja sakam da vrtam, od pochetok do kraj 
(12:50) old School: :pos2: ѕвер 
(12:50) Atko: sakam da vidam kako se puni i prazni diskoto
i toa e edini DJ kaj nas sho ima napraeno skoro 6 saata set
http://www.youtube.com/profile?user=atkovacha&view=videos&query=laurent
Еве ви ги видеата од журката што ја направил човекот. Погледнете ги сите, пошто ќе најдете музика од СИТЕ видови (ама баш од сите). Тоа до сега мислам дека ни еден диџеј го нема направено.

Ова што го постирам е како reply за тие што мислат дека Tiesto или Armin Van Buuren или Above & Beyond се најдобри диџеи. Сите овие можат вода да му носат на Laurent Garnier пошто човекот си има 20 години искуство и многу нормално дека ќе биде подобар од сите нив. Јас сеуште си стојам на моето последно мислење дека за мене Skazi е најдобар дџ, ама сепак и тој иако е СТВАРНО добар, му треба уште работа за да го достигне Laurent Garnier.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.453
Поени од реакции
7.881
Пошто гледам дека овој aleksandarreal има очи ко на коњите, а и некој други членови од овде си фураат некој свој филм - тука сум и јас. Еве ви извадок од еден мој муабет со atko од clubbersguide.

Код:
(12:49) Atko: imash moment laurent garnier 
(12:49) Atko: doagja, nie porano otidovme, kaj 11.20 nekade on ushte
togash vrteshe mene prvo ne mi se verueshe deka e on 
(12:49) Atko: koa se kachiv gore, muabet i so nego i so drugive,
mi kazhaa sho bila rabotata 
(12:49) old School: што била? 
(12:49) Atko: doshol, znachi od pochetok so niv (ne ko drugive,
ako pochnue u 2 da pushta, on u 10 do 2 vlaga u disko) 
(12:50) Atko: i kao koi kje bidat warm-up DJi? se pojavuat dvajcata
sho trebalo da bidat, kao nie sme...
aha ok, aj spakujte se i gitla od pult
ama? 
(12:50) Atko: ja sakam da vrtam, od pochetok do kraj 
(12:50) old School: :pos2: ѕвер 
(12:50) Atko: sakam da vidam kako se puni i prazni diskoto
i toa e edini DJ kaj nas sho ima napraeno skoro 6 saata set
http://www.youtube.com/profile?user=atkovacha&view=videos&query=laurent
Еве ви ги видеата од журката што ја направил човекот. Погледнете ги сите, пошто ќе најдете музика од СИТЕ видови (ама баш од сите). Тоа до сега мислам дека ни еден диџеј го нема направено.

Ова што го постирам е како reply за тие што мислат дека Tiesto или Armin Van Buuren или Above & Beyond се најдобри диџеи. Сите овие можат вода да му носат на Laurent Garnier пошто човекот си има 20 години искуство и многу нормално дека ќе биде подобар од сите нив. Јас сеуште си стојам на моето последно мислење дека за мене Skazi е најдобар дџ, ама сепак и тој иако е СТВАРНО добар, му треба уште работа за да го достигне Laurent Garnier.
Ако клабингот беше религија, Лорен Гарние ќе беше еквивалент на Исус!!!

Башка што ја има напишано Електрошок.
Препорака за АлександарРеал, и врсниците негови (+-2,3 год). Прочитајте ја книгава, сега е 200 ден мислам, може да се купи во ТРИ, па дури тогаш вратете се на темава

Олд_Скул_Мк, носам грев на душата што не му отидов ниту на журот на Лорен, ниту некој месец покасно на ЕКСИТ. А ти ќе носиш грев за чепкање стари рани :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.737
Поени од реакции
11.219
За мене, најдобар DJ во светот е Ж'ба. Не знам дали сте му биле на разденување, на Козјак, на две реки или у Винце, ама, Ж'ба ко ќе пушти сет, и тие што седат, и тие што играат и тие што планираат си викаат „неверојатно, како пушти сеа ова!?“

Ж'ба е пејачот од Outmind.


Јас би го пофалил и Skunx...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom