DBack
Поени од реакции
2.556

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • OMG, DBack, све си мислев дека си се претворил у Гостин на форумов...како и да е мило ми е шо те глеам овде.
  Знаеш, у поверење, многу луѓе што имаа што да кажат исчезнуваат полека, што е загрижувачка појава...полека-полека, форумов се претвара у тешко сТрање :D

  Поздравче од мене.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: whatto
  DBack
  DBack
  Форумот, реален или виртуелен, ни е слика за живото... Како тука, така и овде. 'бем ли га, колегинице, бар ќе си плачнеме овака по ѕидове... :/
  L
  Lady.Q
  Не ми се веруе, еј...абе дали се нормални? Приметувам дека у задње време нема нешто онака интересно да се прочита.
  И истече мозокот на кајгана ;)
  Да не држиш тезга со атеистичка литература во Охрид што те нема летово на форумов?
  Си станал популарен, во потписи те читам... ако ако, фанови си се фанови, па макар и со IQ 25 :pos:
  Остај го бе чоекон нека шетни низ Еуропа аман, нема да има ниту една слика за на фејсбук.
  Полека малку три тенџериња пуканки не ми стигаат за ова :)
  D
  Прочитав некаде низ темиве, 1000 евра месечно добивал... :)
  DBack
  DBack
  Има едно писмо што кружи, Чорба од еден спонзор бара 1400’ месечно за да „шири вера.“ Сеа, ја незнам дали е тоа почетна, има ли ценкање, се дешава ли стварно или не, ама, искрено, qр ме боли, пошто дечкото е прљав манипулатор - невиден. Само напред! ;)
  D
  dystopian
  Приметив, избегнува дискусии и цитира само кога му одговара :/
  Конечно се решив да пишам во религија:)

  П.С. Јас сум тој што со долгата коса што го помисливте Toecutter во Irish pub.:D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: DBack
  DBack
  DBack
  Епа, добредојде, друже! Те читам вчера-денес по темиве - јакнеме! ;)
  која е твојата специјалност куран или библија?
  DBack
  DBack
  Ja procitav I Bagavad Gita koga brat mi bese bakta, a religioznite filozofii mi se omileno cetivo. Me zamaraat izvornite tekstovi, posto obicno ima previse metafori I alegorii za moj vkus. Citam predzhvakano. Inaku, gi pocituvam site verski ucenja, ama vo nivnoto vreme. Pizdam na instituciite koi gi zloupotrebuvaat. Posebno sum nakurcen na poslednive dve - Crkvi I Dzhamii. Na vistinski vernik ne mu treba posrednik.
  karlovic
  karlovic
  Ti blagodaram DBack
  DBack
  DBack
  Молам. Ми беше задоволство.
  Ни ја избришале "првата преписка".
  Вака ли пристрасно сега се брише во религија?
  На времето линчувавме кога не бришеа со агенда...
  DBack
  DBack
  Не знам што се деси. Пред некој ден улета Acid и избриша малку прашина, ама после тоа некако ептен шпијунски почнаа да подфалуваат постови. Сеа појма неам више ни кој брише ни кој пријавува. Беш му матер... ионака пројде празников - ми е гајле!
  Се е тоа секуларна религија и теологија,држава,нација,монетарен систем кои зависат од верата која народот ја има во тие догми и во манипулацијата со перцепцијата за самите себе. А таа машинерија работи 24/7 - 365...образование,средина,медиуми,политика...
  Ако човек малку загребе под површина ќе се најдат еквиваленти на Бог,спасението,гревовите,пеколот...
  Викаш демократијата како поим нема некоја врска со анархијата?
  Она што се подразбира под поимот демократија во денешно време е “претставничката демократија“ во која теоретски секој гласач донесува “одлука“ за власта која ќе ги претставува интересите на групата граѓани кои гласале за таа “опција“.
  Не треба многу за сето тоа да се стави под заеднички именител “bullshit“.
  S
  Од Куманово ли си?
  DBack
  DBack
  СК. Оти? Да не има журка нека? :D
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom