Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Моите ми ги донесоа од Солун:)
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Имам Onyx, Wu, Legijata и Tha Titanium.
Имав Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Pink Floyd, Whitesnake, Beatles etc.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.792
Поени од реакции
5.670
Кога бев помал имав маичка од Еминем и тоа беше само буквата Е а на етикетата пишуваше дека е Еминем. Мајка ми од некаде ја донесе таа маичка. Еднаш ако сум ја носел и толку заврши у ѓубре

Имав и една од Архангел како подарок во некое списание беше и таа никад не ја облеков голема ми беше.

Мразам маички од познати музичари и бендови, а сепак од секогаш сакам маички со натписи.
Одвратно ми е кога ќе ги видам овие црниве со лого и слика од рок и метал кој луѓето ги купуваат од пазари или од дуќани во туристички места.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
854
Поени од реакции
1.127
Каде може да се купи сега маица од Рок/Метал бендови? Никаде немам видено низ Ск!
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
806
AC/DC, Metallica, Korn, Pantera, Rush, Led Zeppelin, Tool, Doors, Wu Tang и уште некоја...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.739
Поени од реакции
8.355
Iron Maiden, Exploited и уште некои панкери шо ја искинав уште во средношколските денови
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.156
Terror, Madball, Agnostic Front, Anathema, My Dying Bride, Porcupine Tree
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.575
Поени од реакции
7.250
Баги имам метал/рок маици околу 30/40 ,не ги имам изброено одамна вака стојат: Металика од сите албуми,плус две онака рандом со скелети неш и два дуксери,Мејден fear of the dark,The trooper,Live after death и плус две рандом, Black Sabbath-heaven and hell, Kreator-Pleasure to kill, Sepultura-Arise, Amon Amarth-Jomsviking, Children of Bodom-I worship chaos, Slipknot-The gray chapter, Nightwish-Imaginaerum, Pantera-Vulgar display of power, Megadeth-Rust in peace, Death- Human, Gojira- From Mars to Sirius, Arch enemy-War Eternal, Skid row-Skid row, Rammstein-Sehnsuch и Rosenrot,Оbituary-Cause of death, Hammerfall-Threshold, Sabaton-The last stand,Architects-All our gods have abandoned us,овие следните не се од албуми туку имат рандом дизајн со името на бендот: Bullet for my valentine, Slayer,Bring me the horizon, Deep purple, Motorhead, Guns and roses, AC/DC,и еден метал вест си иам склопено.
Овие се моментално што ми текнуваат можеби иам испуштено неколку ама ме мрзи сеа да барам низ шкафој, можи во иднина да ги претресам сите и да ги сликам засеа толку :cool:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.665
Поени од реакции
5.268
Ме мрзи да барам назад низ страните што сум пишал, така да ќе пишам само за последниве година-две што купив.
SMUT - Последниот куршум
Damian Marley - Medication
 

Kajgana Shop

На врв Bottom