Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

R

Roten 96

Гостин
Eeeх тешко..Уникат
има има во Лептокарија во Грција ми рече другар ми Петар :D :D :D
--- надополнето: Jul 13, 2011 7:23 PM ---
има има во Лептокарија во Грција ми рече другар ми Петар :D :D :D
туку ај ти најди на U2 и ке праиме муабет хахахахаххах :D
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
има има во Лептокарија во Грција ми рече другар ми Петар :D :D :D
--- надополнето: Jul 13, 2011 7:23 PM ---

туку ај ти најди на U2 и ке праиме муабет хахахахаххах :D
Хехехе ми од другарти Петар ке најдум и јас бе :D ама не земуам У2, др ке зеам
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
од периодот од основно имам од Еминем и од Сајпрес Хил, оваа вторава уште ја чувам, пошо се јаки принтовите...после:
(оваа од Антракс ми е поклон, у суштина не сум ги ни слушал многу, а и маичкава два пати дали ја иам облечено) и уште 2-3 маички од македонски бендови...во главно сите се стари со години...
А сеа темава ме потсети дека сакам да си зеам од Opeth, неколку... :D и од Porcupine Tree..
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
407

--- надополнето: Jul 20, 2011 5:39 PM ---
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Поише рап бендови имам маички, за сеа во „колекцијата“ ми се : САФ, ОНИКС, ВУ ТЕНГ.
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
да не знае некој како да најдам маица/блуза од лил вејн?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
9
Поени од реакции
2
Iron Maiden - The Trooper
Iron Maiden - Somewhere Back In Time
Dio - Master Of The Moon

Само овие три ми се сега за сега :D
 
M

Moon Child

Гостин
Имам две маички од Avenged Sevenfold:pipi:
Oваа од официјалната страна нивна

И уште една од таму исто, ама ја нема повеќе.
Имав и дуксер исто од таму, ама му го дадов на братучед ми зошто изгледав како во вреќа пикната со него :pos:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648
Oд Tool и од Верка.
Првата сам си ја испечатив, си купив маиче 250 денари и за печатењето една стотка, го испечатив добро познатото око. Втората ја купив на свирка од Верка .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom