Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Имам оригинали (купени од официјална фан шоп страна): 2 од Слејер, 2 од Боб Марли и една од Веилерс. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648


За роденденот сега пред некој ден ја добив поклон од џенЦката :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648
Летово за првпат ќе им отидам на свирка :)
Во живо ги немам слушано, ама зато винампот го прегорив дома со нив :P
Супер провод да имаш, а ќе имаш бидејќи се страшилишта невидени, несекојдневни.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
Од Еминем имав 3-4. Не ги носам веќе, ама уште ги чувам некаде... :X3: Ах, спомени...:love:
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.375
Поени од реакции
10.653
Од Еминем имав 3-4. Не ги носам веќе, ама уште ги чувам некаде... :X3: Ах, спомени...:love:
Првата блуза со човечко битие на неа ми беше си Еминем...спомени, спомени...

П.С. Бев меџу првите во градот :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
Првата блуза со човечко битие на неа ми беше си Еминем...спомени, спомени...

П.С. Бев меџу првите во градот :D
Ех, првата ми беше црна, втората ми беше сина, третата ми беше крем... Мислам дека имав уште една, ама со таа нешто се деси... :)

Плус и се напињав цедињата оригинали да ги купувам. Дури и писмо му напишав, ја најдов адресата.:icon_lol: Детиште...

П.С И јас бев меЏу првите... ако ништо друго, меѓу првите женски секако.:pipi::icon_mrgr:
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.375
Поени од реакции
10.653
Ех, првата ми беше црна, втората ми беше сина, третата ми беше крем... Мислам дека имав уште една, ама со таа нешто се деси... :)

Плус и се напињав цедињата оригинали да ги купувам. Дури и писмо му напишав, ја најдов адресата.:icon_lol: Детиште...

П.С И јас бев меЏу првите... ако ништо друго, меѓу првите женски секако.:pipi::icon_mrgr:
Мојата беше црна, имав јас касета купено од Југотон од Ск 2000 година, касета пошто ми беше заебан ласерот од системот за читање ЦДа -
The Marshall Mathers LP


Денес само ме враќате во минатото, чуден ден...:)
Прееска ме врати во минатото Коктел бенд - слуга и цар, ко одев по цигари ја слушнав на радио во продавница хахах најсссс
 
Член од
19 март 2012
Мислења
315
Поени од реакции
127
Pink floyd и MetallicA од амазон купени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom