Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.068
Ne najdov kaj da ja otvoram temata pa eve tuka vo muzika, pa ajde da vidam od koi muzicari, muzicarki imate bluza ili od nekoj bend imate bluza bas me interesire kolku gi nosite tie bluzi ?

`Izvinete na kirilicata, moze naslovo da se napravi vo kirilica.


Pa povelete ...
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
imam 3 od nirvana, 3 od metallica, 2 od pentagram (mezarkabul), savatage:helou:, pink floyd, accept, deep purple.
Baram i drugi da kupam ama nikako ne mozam da najdam od tie bendovi sto gi sakam, ama ke ja zgolemime paletata :helou:
a inace ovie maici mi se omileni i nezamenlivi :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.096
Поени од реакции
9.497
Soad, Whitesnake, Yudhistira, Penta,... :icon_lol:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.669
Поени од реакции
21.201
Јас немам таква маица али би сакал да купам од некој бенд. Освен во лептокарија има ли на друго место и дали во лептокарија има нешто друго освен метал?
 
D

Daftie

Гостин
Јас немам таква маица али би сакал да купам од некој бенд. Освен во лептокарија има ли на друго место и дали во лептокарија има нешто друго освен метал?
Во Influence(лептокарија) има и панк, рок, такви ствари...
Освен маици има и блузони, капчиња, беџови, прешивачи, знамиња и многу, многу други ствари. Мислам дека имаше и тема за Influence посебно. Порано одев почесто, типот редовно идеше надвор од Македонија да ги набавува тие ствари и затоа повеќето ствари му се доста соленки :) Just look interested in what you're about to buy.


Иначе on topic, во Македонија е тешко да се најдат женски, т.е. струкирани маици, така да не се леткам да купувам вреќи како некои девојчиња :) Си ја имам само маицата од Better Decision - Wasted Dream, и тоа претпоследната им ја земав :)
 
T

the Carpenter

Гостин
Од КИС една (од Мелбурн) и една од Охрид ( благодарение на Fantom_Oh ја пазарив), една Judas Priest, една Ramones, Led Zeppelin, The Doors, Black Sabbath, и толку. Имам во план да пазарам од The Eagles и Елена Ристеска:vozbud:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Во Influence(лептокарија) има и панк, рок, такви ствари...
Освен маици има и блузони, капчиња, беџови, прешивачи, знамиња и многу, многу други ствари. Мислам дека имаше и тема за Influence посебно. Порано одев почесто, типот редовно идеше надвор од Македонија да ги набавува тие ствари и затоа повеќето ствари му се доста соленки :) Just look interested in what you're about to buy.


Иначе on topic, во Македонија е тешко да се најдат женски, т.е. струкирани маици, така да не се леткам да купувам вреќи како некои девојчиња :) Си ја имам само маицата од Better Decision - Wasted Dream, и тоа претпоследната им ја земав :)
stvarno vo influence se e malku poskapo ama mozat da se najdat i nekoi epten retki raboti. jas so meseci cekav od italija da donesat savatage maica i na krajot stigna i e unikatna vo makedonija:vozbud:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Од RHCP имам една стара ми е, ако знае некој каде може да најдам нека ми каже.:smir:
 
T

the Carpenter

Гостин
Од RHCP имам една стара ми е, ако знае некој каде може да најдам нека ми каже.:smir:
Имаше во Охрид, наспроти чинарон, ама летоска, сега немат мислам, па влето ако имат пак, ќе те информираме
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
од БИЈЕЛО ДУГМЕЕЕ кефој бев ко си ја купив од концерт а и уште сум кефој шо си ја:vozbud: имам :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Од RHCP имам една стара ми е, ако знае некој каде може да најдам нека ми каже.:smir:
mislam deka isto taka vo ohrid kaj kukuzel moze da se najde, no ne se mnogu kvalitetni. a sigurno vo influence ima.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom